787 Shares 4919 views

złamane ramię

Przerwane ramienia jest zdefiniowany jako stan zaburzenia integralności kości. Z reguły jest to związane z wpływem natury mechanicznej. Złamanie ręki często występuje jesienią, walki, wypadek samochodowy, gdy jest uraz. Rzadkie przypadki stan jest związany ze zmniejszeniem gęstości kości i zniszczenia tkanek. Jednak z reguły pacjenci są świadomi możliwości rozwoju takich patologii, więc przygotować z wyprzedzeniem.


Złamane ramię przez objawów nieco różnym od zaburzenia integralności kości innych miejscach.

Pierwszym objawem tej choroby jest ból z jasnego określenia czasu i przestrzeni. Pacjent może wskazać miejsce, powodują dyskomfort, a okres nieprzyjemnych doznań zadzwoń. Tym samym zachorowalność ma wyraźny związek z narażeniem na działanie czynnika urazowego (walk, upadków i innych rzeczy).

Ramię złamanie towarzyszy jej deformacji. Wynika to przede wszystkim z naruszenie integralności struktury kostnej. Innymi słowy, kończyna zaczyna zginać jak w normalnym stanie nie powinno.

Naruszenie integralności kości struktury wymaga funkcji pełnej lub częściowej utraty. Należy zauważyć, że taka sytuacja nie występuje we wszystkich rodzajach złamań. Wpływ na uraz, z reguły nie towarzyszą zaburzenia funkcjonalne, ale ruch powoduje silny ból. Należy zauważyć, że złamanie barku różni się w zasadzie niemożliwe, aby aktywne ruchy. działanie pasywne powoduje silny ból.

Niektóre przypadki charakteryzują się nieprawidłową mobilności. W tym przypadku, końce kości mogą być przemieszczane w stosunku do siebie nawzajem. W szczególności, taki stan obserwowano wywołujący uraz ramiennej lub złamania połączone promieniowym i kości łokciowej.

Złamania z przemieszczeniem różnią skrócenie kończyny. Fragmenty kości „zabrane” wyciąć mięśnie. Skrócenie kończyn, zwykle widoczne gołym okiem.

Określony przez manipulowanie trzeszczenie. Bone kryzys jest odczuwalny na badaniu palpacyjnym, a czasem wyraźnie słyszalne. Występuje wtedy, gdy fragmenty tarcia. Ze względu na ból tej metody badania, jest ona wykorzystywana bardzo rzadko.

Złamań otwartych charakteryzują się obecnością fragmentów kości, wystające z rany.

Pomimo faktu, że stan diagnoza może mieć na wynikach inspekcji i wywiadów z pacjentem, muszą być dowody kliniczne obrażeń. W tym rentgenowskiego używany. Obraz danego obszaru jest w bezpośredni i ukośne.

Często wynikiem bezpośredniego wpływu na kończyny górnej jest złamanie palca. Zazwyczaj te urazów w wyniku ich popadania w ruchu maszyn ciężkich przedmiotów lub spada na nich. Złamania towarzyszy nagły ostry ból, obrzęk i zasinienie wygląd części dotkniętej. Rannych palec może posiadać nadmierną ruchliwość lub odwrotnie, wielkość jego ruchów w znacznym stopniu ograniczone.

uraz kontroli wykrywa odkształcenia (krzywej) obszaru, obecność fragmentów kości przesuwanie. Udoskonalenie diagnostyki w celu wyboru optymalnej strategii leczenia odbywa się z wykorzystaniem wiązania radiografii. Na zdjęciu powinien dostać nie tylko kontuzjowanego palca ziemi, ale także kolejne dwa stawy. Radiografia starszych odbywa się na obu ramionach. Obraz zdrowych rąk można dokładnie określić i odróżnić skutki złamania ze zmian związanych z wiekiem po zapaleniu stawów.