130 Shares 4766 views

„Nitoks” dla zwierząt: instrukcje. Leki weterynaryjne „Nitoks 200”

Wśród wielu nazw antybiotyków z grupy tetracyklin w Rosji i WNP jest szeroko stosowany „Nitoks 200”. Lek ten stosuje się do leczenia prawie wszystkich rodzajów zwierząt hodowlanych, gdy wykryty chorób zakaźnych etiologii bakteryjnej, a także do leczenia i zapobiegania wtórnym infekcjom, które występują w przypadku chorób wirusowych. Lek „Nitoks” zwierzę (instrukcja stosowania, wskazania i dawkowanie) omówiono szczegółowo w artykule.


opis

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że profesjonalny preparat „Nitoks 200” są chronione patentem. Wydaje się, w postaci roztworu do iniekcji, sterylne wprowadzającego lepką brunatną ciecz. Ma charakterystyczny zapach.

Stosuje się do leczenia chorób u bydła, owiec, kóz, świń.

wskazania

W niektórych przypadkach, należy użyć „Nitoks” dla zwierząt? Instrukcja wskazuje, że lek jest stosowany do leczenia lub środków zapobiegawczych w celu zapobiegania chorobom zakaźnym, ale tylko te, które są wywołane przez drobnoustroje wrażliwe na oksytetracykliny. A co do zapobiegania i leczenia wtórnych zakażeń w rozwoju tło chorób wirusowych.

U świń, lek jest stosowany w leczeniu zapalenia płuc, zapalenie opłucnej, różycy, ropne zapalenie stawów, posocznica pępowinowej, zapalenie sutka, zapalenie błony śluzowej nosa, ropnie i poporodową infekcji.

W przypadku owiec i kóz leczonych zgnilizna racic, zapalenie sutka, zapalenie otrzewnej, zapalenie płuc, enzootyczną aborcji i zakażenia ran.

Doskonała sprawdzone „Nitoks 200” dla bydła.

Jego zastosowanie jest możliwe w przypadku zapalenia płuc, zapalenia sutka, anaplazmozy, zapalenie opłucnej, zanokcicą i innych chorób kończyn, błonica, zapalenie spojówek, zakażenia ran.

struktura

Jeden mililitr preparatu zawiera 200 mg substancji czynnej – oksytetracykliny. Struktura obejmuje również inne substancje pomocnicze.

właściwości farmakologiczne

Substancja czynna leku – oksytetracykliny – ma działanie bakteriostatyczne na wiele bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii, działając w tym paciorkowce, gronkowce i Clostridium, Salmonella, Actinobacteria, chlamydia, krętki, Pasteurella, fuzobakterii i innych.

Lek ma długotrwałe działanie, które jest spowodowane przez kompleks oksytetracykliny i magnezu.

Domięśniowe iniekcje składnika czynnego natychmiast absorbowana z miejsca podania i 40-60 minut po osiągnięciu maksymalnego możliwego stężenia w narządach i tkankach. Terapeutyczne stężenie leku we krwi utrzymuje się przez trzy dni.

Oksytetracyklina wydalane płyny ustrojowe (mocz, żółć), podczas gdy zwierzęta zostały niedawno rodziły częściowo z mlekiem.

Zgodnie ze standardami państwa, dystrybuuje leki dla zwierząt z różnych klas zagrożenia „Nitoks” odnosi vschestvam umiarkowanie niebezpieczny (jest to 3 klasa niebezpieczeństwa).

Przeciwwskazania

Głównym czynnikiem ograniczającym zastosowanie „Nitoksa” jest zwiększona wrażliwość substancji czynnej lub innych składników leku.

Ponadto, nie zaleca się jednoczesne stosowanie leku i kortykosteroidów estrogenów. Od penicyliny i cefalosporyny antybiotyki mogą znacznie zmniejszyć działanie przeciwbakteryjne tetracykliny, zabronione jest ich wspólny wniosek.

Nie można używać „Nitoks” do leczenia koni, psów, kotów i innych zwierząt z niewydolnością nerek.

Ograniczenia w trakcie i po podaniu

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące korzystania z produktów bydła i małych bydło, które wprowadziły „Nitoks” dla zwierząt. Instrukcja wskazuje, że uboju na mięso nieużywany może być przeprowadzona ponad 20 dni po zastosowaniu leku. Jeśli zwierzę zostało ubite przed upływem tego okresu pozwoliło wytwarzania mączki mięsno-kostnej i dają doprowadzanych drapieżnika.

Mleka od krów, owiec i kóz, nie jedzą i nie poddaje się obróbce co najmniej tydzień po iniekcji „Nitoksa”. Jednakże podczas tego okresu, mleko może być obrabiane cieplnie i stosowane jako pasza dla zwierząt.

osobiste środki zapobiegawcze

Wszystkie zadania, które używają leków dla zwierząt, w tym „Nitoks 200” musi być przeprowadzona przy ścisłym przestrzeganiu zasad higieny osobistej i bezpieczeństwa przepisami. Pracować z lekiem tylko trzeba nosić rękawiczki. W przypadku kontaktu oznacza w oczach lub na skórze należy przetrzeć wacikiem, a miejsce uderzyć z dużą ilością bieżącej wody.

Przechowywać leki potrzebne w zamkniętym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

dawkowanie

Wyraźną zaletą „Nitoksa” jest potrzeba podania. Jedynie w rzadkich przypadkach, wstrzyknięcie można powtórzyć po 72 godzinach.

Lek należy wstrzykiwać głęboko w mięsień. Dawkowanie mieści się z 1 ml „Nitoksa” 10 kg masy ciała zwierzęcia.

Istnieją ograniczenia co do wprowadzenia pojedynczego punktu ciała „Nitoks 200”. W przypadku zastosowania 20 ml Ramana oznacza to maksymalna dawka do podawania w tym samym miejscu na ciele, w przypadku trzody chlewnej – 8-10 ml w przypadku owiec i kóz – 5 ml.

Reakcja na leki

Po podaniu leku może być objawem reakcji alergicznych. W miejscu wstrzyknięcia może pojawić się lekkie zaczerwienienie i świąd. W większości przypadków reakcje te odbywają się szybko i bez zakłóceń. Jednak w skrajnych przypadkach lub przedawkowania zaleca się podawanie leków dożylnie wapnia.

cena

Ile jest lekiem „Nitoks”? Cena narzędzia zmienia się w zależności od regionu, parkiecie, ale przeciętnie w zakresie od 45 do 55 rubli 1 fiolki 20 ml. Produkowane przez "Nita-Farm".

zalety

Pierwszy lek ma bardzo szerokie spektrum działania i jest bardzo skuteczny przeciw większości zakażeń zwierząt gospodarskich. Po drugie, koszt leczenia jest korzystna, ponieważ w większości przypadków leczenie jest 1 wtryskowego. Po trzecie, opatentowana technologia produkcji sprawia, że możliwe jest utrzymanie jakości na najwyższym poziomie. I w końcu, specjalna forma dawkowania kompozycji i pozwala na antybiotyki do kilku dni.

Tak więc, w tym artykule omówiono szczegółowo wytwarzanie „Nitoks” zwierzę instrukcje dotyczące jego stosowania, w szczególności podawania oraz dawkowania. Obecnie „Nitoks” jest liderem na rynku leków weterynaryjnych ze względu na jego niezaprzeczalnych zalet.