379 Shares 5468 views

Mogę podłączyć tablet do telewizora i wyświetlać obraz na nim

Popularność tabletów rośnie w Rosji nie jest już z roku na rok, ale dosłownie każdego dnia. Są nowe gadżety w składce oraz w segmencie low-end, przy czym ten ostatni nie daleko w tyle wykonywania drogich modelach. Używać tabletu w wielu dziedzinach: oglądanie filmów, zdjęć, muzyki, rozrywki i gier. Zbyt wielu właścicieli są zainteresowani gadżetami, a jeśli można podłączyć tablet do telewizora w celu znacznego rozszerzenia listy zadań wykonywanych przez nich. Postaraj się uważnie przyjrzeć się tej sprawie i zidentyfikować niektóre niuanse.


Natychmiast należy zauważyć, że nie wszystkie urządzenia obsługują tę funkcję. Czasami wyświetlać obraz z tabletu do telewizora jest w zasadzie niemożliwe ze względu na brak niezbędnych złączy. W niektórych przypadkach jest to wystarczające, aby uzyskać niezbędne kable i adaptery, jeśli w ogóle, nie są uwzględniane. W zależności od modelu gadżet, którego używasz, może istnieć kilka podstawowych sposobów, aby połączyć. Istnieje pięć:

  • HDMI.
  • RCA.
  • Wi-Fi.
  • USB.
  • Konwerter.

W zależności od tego, co dokładnie cel ty prowadzą (tablet jako napęd, oglądanie filmów i fototranslyatsy, gry i tak dalej. D.), należy wybrać i odpowiednią metodę połączenia.

HDMI

Podłącz tablet do telewizora poprzez złącze HDMI, można uzyskać najwyższą jakość obrazu w formacie cyfrowym. Ponadto metoda ta jest najbardziej wygodny i mało wymagające pod względem przeciętnego użytkownika.

Kabel z interfejsem HDMI pozwala na bardzo wysokiej jakości, aby przekazać wszelkie informacje na ekranie gadżetu, takich jak obrazy lub dźwięk. Ta synergia zawiera wszystko i połączyć coś ekstra, taki jak dźwięk lub adapterem do zezwoleń, nie ma takiej potrzeby. Sposób ten pozwala zaoszczędzić dodatkowe okablowanie i adaptery.

Interfejs HDMI wyposażone jest w prawie każdym nowoczesnym telewizorem, co często zdarza się kilka złączy. Wszystko co jest potrzebne do podłączenia – jest specjalny kabel HDMI-HDMI. To musi być podłączony do tabletu i TV i synchronizacji dźwięku i obrazu powinno nastąpić automatycznie. Jeśli nie, wówczas ustawienia gadżet powinny być szczegółowo określone: „Podłączanie urządzeń przez HDMI”, a menu TV, aby znaleźć opcję „odbiór danych poprzez HDMI.”

Niektórzy pytają, czy jest możliwe, aby podłączyć tablet do telewizora za pomocą niestandardowego wejścia HDMI. Jest to możliwe, i bez żadnych problemów. Czasami producenci wyposażają swoje tabletki variative interfejsy, takie jak mini- lub mikro-HDMI, więc będą musiały zakupić odpowiedni kabel. Zamiast HDMI-HDMI zmiany prefiksu do wydruku, na przykład, micro-HDMI-HDMI).

RCA

Przed tablet do oglądania telewizji, upewnij się, że ten ostatni obsługuje połączenia analogowego. Jeśli interfejsy HDMI są zajęte albo nieobecny, RCA połączenie będzie dobrą alternatywą połączenie vysokoformatnomu. Po prostu interfejs i kable zwane „tulipany”.

Wady to niskiej jakości obrazu ze względu na wejście analogowe i rozległych instalacji. W celu zsynchronizowania tablet i telewizor z „tulipan” konwerter typu będzie potrzeba HDMI-RCA lub drugi (w zależności od modelu gadżetu).

W czasie, gdy kabel jest podłączony do telewizora, ważne jest, aby dopasować razbrosku kolor: żółty – obraz, a biały i czerwony są odpowiedzialne za dźwięk. Jeśli gadżet został wyposażony w możliwość podłączenia poprzez złącze S-Video, a następnie trzeba będzie specjalny konwerter video (S_Vide – HDMI) i dwa kable RCA dla audio (czerwony i biały).

Wi-Fi

Mogę podłączyć tablet do telewizora za pośrednictwem Wi-Fi? Tak, ale tylko wtedy, gdy odbiornik TV charakteryzuje się obecnością funkcji inteligentnej. Synchronizacja jest możliwe na dwa sposoby:

  • Wi-Fi Direct;
  • oprogramowanie innych firm.

Najprościej – jest połączenie poprzez Wi-Fi „Direct”. Niezwłocznie należy wyjaśnić, że synergia jest możliwa tylko wtedy, gdy oba urządzenia obsługują tę funkcję. Połączenie jest tworzone automatycznie po wywołaniu funkcji „Szukaj poprzez połączenie Wi-Fi Direct” został wybrany w jednym z urządzeń.

Druga metoda polega na obecność specjalnego oprogramowania, pobranego z sieci lub w zestawie. Inna linia tabletka za pomocą specyficznych systemów operacyjnych, więc programy mogą być więcej. Znalezienie odpowiedniego oprogramowania nie jest trudne, ponieważ na stronie internetowej producenta, a na zasobach amatorskim zespole. Po zainstalowaniu aplikacji, postępuj zgodnie z instrukcjami, a termin powinien być bezbolesny.

USB

Podłącz tablet do telewizora za pośrednictwem USB jest możliwe, ale w większości przypadków, gadżet będzie odgrywać rolę prostego urządzenia pamięci (takie jak karty pamięci flash). Jeśli telewizor obsługuje menu dla dysków zewnętrznych można znaleźć wszystkie pliki multimedialne na tablecie i uruchomić je bezpośrednio na ekranie telewizora.

Musisz podłączyć zwykły kabel YUSB do telewizora z jednej strony i specyficzne dla danej tabletki na drugiej.

funkcjonalny konwerter

Powyżej mamy wymienione główne sposoby synchronizacji gadżetu i telewizję, a one są najbardziej popularne, a jednocześnie są dobrej jakości zdjęć i dźwięku. Ale jeśli gadżety nie mają takich wyjść lub są zasadniczo różne, możliwe jest podłączenie tabletu do telewizora?

Tak, można. Istnieją specjalne przetworniki funkcyjnymi, dostosowania lub modyfikacji sygnału do pożądanego zakresu (na przykład, HDMI VGA). Takie urządzenia konwertować niemal wszystkie popularne formaty plików, można wybrać tylko to, co trzeba z jednej i drugiej strony. Ale nawet jeśli ta metoda nie zbliżył, ma sens, aby uaktualnić swój telewizor, bo od 2002 roku, modele znanych marek vysokoformatnymi wyposażony w interfejs HDMI, a nawet zakup strony będzie kosztować dość małą ilość. Począwszy od roku 2007, wszystkie wiersze znanych marek zaczynają być wyposażone w wyjścia uniwersalne wysokiej rozdzielczości, nadające się do niemal każdego urządzenia, które mogą wysyłać i odbierać wideo.

Reasumując

W każdym razie, jeśli tablet nie obsługuje lub nie chce się zsynchronizować z telewizorem, a potem, zanim je zmienić, należy zaktualizować firmware gadżetu i przejrzeć fora na oficjalnych stronach internetowych wsparciu urządzenia. Jest możliwe, że istnieje rozwiązanie problemu.