121 Shares 3682 views

Jak odzwyczaić dziecko ssąc kciuka szybko Porady

Wielu rodziców są dotykane, gdy widzą ich nowonarodzone dziecko ssąc palec we śnie. Ale później, gdy dziecko ma dwa lata, a on wciąż nie może zrezygnować z tego zwyczaju, podziw zastąpiona przez lęk. Zobaczmy jak odzwyczaić kciuk ssanie dziecka.


Zwyczaj noworodka

O ile jeszcze w łonie matki, dziecko ssać palec, a które urodziły się, po prostu nadal na „dobrą” działalność, ponieważ jest jego łagodzi, zmniejsza zbyt często pojawia się uczucie osamotnienia, pomaga przezwyciężyć ból fizyczny, takich jak skurcze brzucha i również wypełnia deficyt czułości i uwagi.

Odruch ssania – Główny w niemowlęctwie. Jeśli mama prędzej przestała karmić piersią dziecko, to kwestia, jak odzwyczaić kciuk ssanie dziecka, można rozwiązać w bardzo prosty sposób – wystarczy karmić go częściej w naturalny sposób, zmniejszając jedną porcję jedzenia.

Przyczyny złego nawyku

Gdy dziecko ukończy rok, powinien stopniowo zacząć się uniezależnić od swojego hobby. Jednakże, jeśli dziecko jest starsze, ale wciąż nie przestaje ssać palec, to tutaj jest lista możliwych powodów:

1. Za ostre lub wczesnym odsadzenia.

2. dziecko chce spać albo coś skupiony.

3. Dziecko utworzyła zwyczaj, trudno jest ją porzucić.

4. Moja matka ma mało uwagi dziecka.

5. On jest podniecony lub zaniepokojony brakuje mu uczucia.

6. dziecko jest bardzo czegoś boi i próbuje tłumić złość dziecka.

Konsekwencje ssanie kciuka

Od czasu do czasu pojawia się ssanie kciuka z ciągnięcie za włosy, rzęsy, z klepie na głowie, brzuchu. Twój maluch może ciągnąć usta i inne przedmioty, na przykład koce narożne, miękkie zabawki lub pad łapa.

Lekarze uważają, że kciuk ssące dziecko starsze niż jeden rok może prowadzić do deformacji dolnej szczęki, krzywizny zębów, wad zgryzu. Więc pytanie, jak odzwyczaić dziecko ssie kciuka, powinno być najważniejsze dla Ciebie.

sposoby uzależnieniem

Ich są kilka. Tak, jak odzwyczaić dziecko ssie kciuka? Nie ma potrzeby straszyć, karać, aby porozmawiać o tym, jak źle jest w każdym calu do wstydu. Więc tylko głębiej naprawić zły nawyk u dziecka. Spróbować odzwyczaić ssanie kciuka bardziej delikatny sposób. Przede wszystkim zwrócić należytą uwagę dziecka. Jak dokładnie? Bawić się z nim, razem nabrać, przytulić go i śpiewać kołysanki dla dziecka. Po drugie, nie starają się poukładać z kimś i kłócić się z nim. Zła psychologiczny atmosfera w domu – główną przyczyną stresu u dzieci. Po trzecie, wydłużyć okres karmienia piersią, ponieważ pomaga dziecku czuć się pewniej. Po czwarte, utrzymać nastrój pozostaje. Zwróć uwagę na czas, aby strach i niepokój, uspokaja dziecko. Po piąte, nie trzeba ciągle mówić o złym nawykiem, wystarczy odwrócić uwagę syna. Po szóste, sprawdzić się, że dziecko wygląda: horror, akcja i thrillery – wszystko to powinno zostać usunięte. Po siódme, zwiększyć zasięg interesów dziecka: idź z nim do zoo, cyrku lub filmu. Aw ósmej, gdy dziecko śpi z palcem w ustach, dyskretnie wyjąć go.

Należy przestrzegać wszystkich tych wskazówek w kompleksie się stało szybko odzwyczaić dziecko ssie kciuka.