801 Shares 4133 views

Co to jest olejek eteryczny z bólu głowy? Przegląd i opinie

Ból głowy jest nieprzyjemnym objawem, który nawiedza prawie co drugi mieszkaniec dużego miasta. Rytm życia, nadmierne obciążenia fizyczne i emocjonalne sprawiają, że głowa staje się stałym towarzyszem współczesnego człowieka. Nie jest to jednak warte. Ten nieprzyjemny objaw może mieć różne przyczyny. Najczęstszym z nich jest banalne napięcie i napięcie. Ból głowy może być złagodzony nie tylko przez ciągłe spożycie niebezpiecznych leków przeciwbólowych, ale także przez naturalną aromaterapię olejków eterycznych. Aby wybrać właściwą kompozycję aromatyczną i sposób jego użycia, musisz najpierw ustalić przyczynę bólu głowy.

Jaka jest przyczyna bólu głowy?

Wyczerpanie. Ból głowy jest częstym towarzyszem tych, którzy dużo pracują przy komputerze i doświadczają przeciążenia umysłowego. Oprócz wygodnego miejsca pracy i regularnych przerw, olejki eteryczne, które łagodzą bóle głowy, takie jak gorzki pomarańczowy olej lub mandarynka, pomogą radzić sobie z dolegliwością. Jednak nie jest to cała lista olejków aromatycznych, które pomagają w bólach głowy. Rozważmy inne opcje fitoterapii, które zależą od rodzaju bólu głowy.

Stres. Ciągły stres psycho-emocjonalny, niepokój i zamieszanie – cały dzień po dniu doświadczonym przez mieszkańców dużych miast. Olejek eteryczny z powodu bólu głowy spowodowany stresem, pomoże lepiej wielu alternatywnych środków uspokajających. Relaksującymi i łagodzącymi efektami są oleje:

 • Lawenda;
 • Ylang-ylang;
 • Gorzkie i słodkie pomarańcze;
 • Mandarynka;
 • Vetiver.

Poniższa lista jest tylko niewielką częścią szerokiej gamy naturalnych zapachów do stresu.

Zakłócenie krążenia krwi. Siedzący tryb życia, częste znajdowanie się w niewygodnej pozycji podczas prowadzenia samochodu lub za komputerem może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli ból głowy towarzyszy ciemności w oczach, hałas w uszach, silne zawroty głowy i mrowienie w kończynach, to najprawdopodobniej jest to oznaką naruszenia krążenia krwi. W takim przypadku lepiej skonsultować się z lekarzem, jednak domowa aromaterapia w celach prewencyjnych nie będzie zbędna. Jaki rodzaj olejku eterycznego z bólem głowy powinien być stosowany do zaburzeń krążenia w kręgosłupie szyjnym? Odpowiedź jest dość prosta: olej ginkgo biloba, rozmaryn

Jak złożyć wniosek?

Istnieje wiele metod stosowania olejków eterycznych w domowej aromaterapii. Dla każdego przypadku jest skuteczna metoda rozwiązywania konkretnego problemu. Wielu lekceważy skuteczność wdychania, masażu i aromaterapii, ale ten prosty naturalny wpływ na organizm jest dużo skuteczniejszy niż wiele osób wierzą. Po znalezieniu optymalnego olejku eterycznego na ból głowy, problem może wycofać się przez długi czas lub całkowicie zniknąć. Leczenie i łagodzenie objawów bólu głowy, takich jak:

 • Wdychanie;
 • Masaże;
 • Aromatyczny;
 • Lampy aromatyczne;
 • Kompresy;
 • Herbaty ziołowe z dodatkiem olejków eterycznych;
 • Balsamy z olejkami eterycznymi.

Wszelkie oleje eteryczne z bólu głowy są dostępne w aptece bez recepty. Aby jednak nie zaszkodzić, najpierw sprawdź, czy u pacjenta występuje reakcja alergiczna na składniki oleju. W aptece często przedstawiano aromamasel samplerów, za pomocą których kupujący mógł zapoznać się z zapachem i składem produktu, sprawdzając reakcję, zakładając ją na nadgarstek. Jeśli po 3-4 godzinach reakcja nie pojawiła się, można bezpiecznie kupić i używać go w domu. Należy pamiętać, że olejki eteryczne są zawsze stosowane w mieszaninie z bazą wyrafinowanego oleju roślinnego lub w postaci emulsji.

Wdychanie

Wdychanie olejkami eterycznymi pomoże nie tylko w bólach głowy, ale także przeziębieniach, a także w chorobach układu oddechowego. Ta metoda jest bardzo skuteczna i intensywna, a następnie po kursie z konsultantem. Do nibulatora lub innego inhalatora dodaje się kilka kropli olejku eterycznego i przegotowanej wody. Maksymalny czas trwania procedury nie powinien przekraczać 20 minut.

Możesz użyć lampki aromatycznej. To nie tylko złagodzi objawy bólu głowy, ale także tworzy atmosferę przytulności i spokoju w domu. W lampce aromatowej należy przelać wodę, a następnie dodać 5-7 kropli olejku eterycznego. Podgrzewany świecą "herbatą", olej paruje równomiernie i wypełnia pokój przyjemnym aromatem. Ważne jest, aby woda nie całkowicie wyparowała z miski lampy.

Masaże

Masaż strefy kołnierza z bólem głowy ma cudowny efekt. Najważniejsze jest wybranie dobrego masażysty i odpowiedniego do aromatu i działania oleju. Miesza się w proporcjach 3: 1 z neutralną podstawą masującą. W domu, przy silnych atakach bólowych, można rozbić świątynie w ruchach kołowych.

Przyjęcie kąpieli relaksującej z pachnącym olejkiem eterycznym jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przyjemnych sposobów zapobiegania i usuwania bólów głowy. W proporcjach 3: 1, emulsję rozcieńcza się i dodaje do kąpieli. Procedura jest przeprowadzana przez 20-25 minut. To odprężenie nie tylko złagodzi napięcie w głowie, ale również poprawi stan skóry. Ta opcja jest idealna do złagodzenia stresu po ciężkim dniu pracy.

Aromaty i kompresy

W celu wytworzenia kompresji z bólu głowy, należy rozpuścić 10-15 kropli oleju w małej ilości wody w temperaturze 38-40 stopni. Powstały roztwór zwilża się szmatką lub ręcznikiem, który jest następnie nakładany na powierzchnię. Najlepiej postępować w pozycji leżącej. Pachnący ciepły kompresor pomoże przywrócić siłę, zrelaksować się i pozbyć się irytującego bólu głowy.

Nie tylko do użytku zewnętrznego

Olejki eteryczne można przyjmować do wewnątrz. W oparciu o zasadę należy wybrać herbatę ziołową z rumianku lub lipy, pożądane jest stosowanie gatunków, które nie zawierają kofeiny. Olejki eteryczne z mięty z bólu głowy, dodawane do herbaty, są przyjemnym i skutecznym środkiem zaradczym. Procedura ta może być wykonywana nie tylko w domu, ale także w pracy. Pomoże to uspokoić nerwy i złagodzić niepotrzebne napięcie. Ponadto, mięta – najbezpieczniejszy olejek eteryczny z bólem głowy podczas ciąży.

Balsam na olejach roślin iglastych jest jednym z najstarszych i sprawdzonych środków na ból głowy. Łyżeczka balsamu podczas wieczornego picia herbaty poprawi krążenie krwi, łagodzi stres i przyspiesza metabolizm.

Przepisy aromatycznych mieszanek

Kompozycje olejków eterycznych można wytwarzać według własnego uznania dla tych, którzy nie chcą eksperymentować, ale starają się szybko odzyskać, przedstawiono poniżej kilka receptur na pachnące mieszanki olejków eterycznych. Każda receptura ma na celu wyeliminowanie bólu głowy o określonym pochodzeniu.

 • Uniwersalny efekt znieczulający i tonizujący daje oleje z bergamotki, rumianku i pomarańczy (lub cytryny) w proporcjach 1: 2: 1.
 • Bóle głowy z zespołem menstruacyjnym, stres i chroniczne zmęczenie pomogą usunąć balsam cytrynowy, mięta pieprzowa i imbir w proporcjach 1: 1: 2.
 • Z zimną, grypą i SARS z bólu głowy pomogą wymieszać w równych częściach oleju z eukaliptusa i cedru.
 • Ból głowy w przypadku braku snu może być ułatwiony przez tonizowanie olejów z trawy cytrynowej i cedru w proporcjach 2: 3.
 • Ci, którzy mają stałe problemy ze snem, pomogą olejku lawendy z bólu głowy.
 • Z bólem głowy spowodowanym skurczami, skład olejów majeranku, melisy i sosny pomoże w równych proporcjach.
 • W celu uzyskania aromatycznych smaków, najlepsze smaki ylang-ylang i bazylii są najlepsze. Emulsja tych olejów pachnie świetnie, usuwa ból głowy i ma troskę o skórę.

Jaki olej ma znaczenie w przypadku bólu głowy w tym lub takim przypadku, pomoże określić lekarza-fitoterapeuty. Takie sposoby leczenia i profilaktyki tego wspólnego problemu są przyjemne i użyteczne, a co najważniejsze, pomogą zmniejszyć stosowanie syntetycznych środków przeciwbólowych.

Co mówią ludzie?

Praktycznie każdy, kto kiedykolwiek użył olejku eterycznego jako leku na złagodzenie bólów głowy, zauważa poprawę dobrego samopoczucia w dosyć krótkim czasie. Oprócz pozostawienia bolesnych wrażeń, aromaterapia pomaga odpocząć, odpocząć i uzyskać nową opłakiwalność. Jest to przyjemna i użyteczna procedura, której nie należy unikać.