108 Shares 3547 views

Nowe nietradycyjne techniki malarskie w przedszkolu

Nie jest tajemnicą, że uwaga dzieci w wieku przedszkolnym jest przyciągnięcie zaskakujące i niezwykłe. Jest to wiedza o czymś nowym, innowacyjne badania i eksperymenty twórcze rozwijanie u dzieci smaku artystycznego i wyobraźnię, pobudzają przejaw autonomii i wyrażania indywidualności.


Niekonwencjonalne techniki rysunek w przedszkolu

Często można zauważyć, że dziecko ma być wyświetlany w sztukach plastycznych swoich wrażeniach z zewnętrznego świata nie potrzebuje farby lub kredki, są chętnie wyciągnąć palce na spoconych kije szkła w piasku, rozlany na wodzie tabeli, a czasami nawet pasta do zębów lub szminka mojej matki na lustrze w łazience. W związku z tym, celem nauczycieli stają do tej pracy dla dzieci bardziej skoncentrowany, przy użyciu różnych nietradycyjnych technik malarskich w przedszkolu. Aby to zrobić, istnieje wielka różnorodność metod, za pomocą których można tworzyć oryginalną pracę bez żadnych specjalnych umiejętności artystycznych. Z tych sesji dziecko otrzymuje nie tylko świetna zabawa, ale także korzyści: rozwój lepsza i szybsza pamięć, uwaga i porządku motoryczne umiejętności rękach.

Rodzaje nietradycyjnych technik malarskich

Wszystkie dzieci uwielbiają różne niespodzianki, a pierwsze pytanie będzie pytają zanim każdej klasy: „A co dziś będziemy rysować” Ten rodzaj lekcji dla nich będzie zawsze być święto, więc są one interesujące i ekscytujące. Aby pracować z małych dzieci zazwyczaj wykorzystuje się takie niekonwencjonalne techniki rysunku przedszkola jako: rysunek plamy rysunku palec pięści strony, monotype rysunku gwint rysunku piany, wybiegu sposób, rysunkiem szkła, drukowania, pianki, rysunek przez trzepanie, malowanie świecę i akwarela, rysunek węglem sprzętu itp Każda metoda – .. to niby mała gra, która przynosi dzieciom radość i pozytywne emocje. Na przykład metoda klyaksografii polega na tym, że nauczyciel uczy dzieci, jak zrobić blots, a dziecko, w tym swojej wyobraźni, trzeba zobaczyć w uzyskanym obrazie postać, a uzupełniają je ze szczegółami.

Lubię dzieciom takie niekonwencjonalne techniki rysowania w przedszkolu jako rysunek świecy. Koniec świeca Ostrozatochennym uwagę specyficzny obraz (Fishbone, dom) na białej kartce papieru, a następnie, na wierzchu farby nanosić pędzlem rysunku. Oczywiście, farba pozostaje na ślad pozostawiony przez tłuszcz świecy, a oczy dzieci w magiczny sposób pojawia się ich malować, wciąż niewidzialny obraz.

Nie mniej kochany przez dzieci, wzory z pianki. Dla nich, szczególnie wycięte z pianki różnych figur geometrycznych, które następnie są przyłączane do ołówka, stosując zwykły przewód. Dzieci naprzemiennie zanurza się w farbie różnych figurach i początkowo chaotyczne, ale kolejność jest wybity na kawałku serc papieru, koła, kwadraty i trójkąty, tworzenia prostych i złożonych wzorów. Dzieci są zawsze z wielką przyjemnością i zainteresowaniem we wszystkich technikach malarskich.

Niekonwencjonalne techniki rysunek w przedszkolu i ich skuteczności

W procesie twórczej dzieci uczą się tworzyć różne rzeczy własnymi rękami, badać, odkrywać, i umiejętnie wykorzystywać wszystko, co daje im świat i rozwijać wizję nietypowych przedmiotów. peer, że w dowolnym materiałem odpadowym, czy jest to pudełko zapałek, resztki przędzy, plastikowa butelka lub pióro gołębia, show wyobraźni, zyskać pewność siebie, nauczyć się oszczędzania i praktyczność, tworząc swoje własne małe arcydzieła.