701 Shares 5967 views

Jak usunąć historię w przeglądarce Internet Explorer: instrukcja

Dzisiaj powiem wam jak usunąć historię w przeglądarce Internet Explorer. W artykule zostaną przedstawione kilka metod, aby wykonać tę operację. Poza tym, zrobię trochę wyjaśnienia dla tych, którzy nie wiedzą, co cache i co ją umyć. Tak więc dowiedzieć się, jak usunąć historię w przeglądarce Internet Explorer.


szkolenie

Przed przystąpieniem do rozpatrzenia instrukcją, omówmy podstawy. I zaczynamy od zdefiniowania pamięć podręczną i historię przeglądania. Cache – jest to osobiste przechowywania dla każdej przeglądarki internetowej. Zawiera pliki tymczasowe uzyskane ze stron w czasie wczytywania stron. Mogą to być zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe i inne takie treści. Po otrzymaniu pliku w repozytorium przeglądarki za każdym razem nowy element, aby pobrać z serwera WWW nie jest to konieczne, może odnosić się do niego w pamięci podręcznej. Oszczędza to przepustowość i zużycie energii zwiększa prędkość pobierania portali internetowych. Kolejną przydatną funkcją jest przeglądarka – jest zachowanie wyświetlonych stron. Do tej pory, każda nowoczesna przeglądarka internetowa ma taką możliwość. Pomaga znaleźć stronę, która została odwiedził dzisiaj, wczoraj lub nawet tylko w zeszłym miesiącu. Lub, na przykład, przez historię przeglądania mogą być pewni, że to, co inni ludzie używają portali.

usuwanie

Prawdopodobnie już wiedział, że pamięć podręczną i historię przeglądania – to całkiem użyteczne funkcje przeglądarki „Internet Eksploer”. Jednak w pewnych okolicznościach, te dwa elementy mogą być szkodliwy program i ogólnie w całym systemie operacyjnym. I właśnie wtedy, gdy zaczną przelewać jej przechowywania. Te pliki tymczasowe jest zbyt wiele, a przeglądarka musi poświęcić więcej czasu na poszukiwanie odpowiedniej pozycji. To z kolei zwiększa opóźnienie stron internetowych załadunku i programu reakcji. W tym przypadku większość plików z tymczasowej pamięci nigdy nie będzie potrzebne. Dlatego muszą być one usunięte. Następny dowiesz się, jak usunąć historię w przeglądarce Internet Explorer.

instrukcja

Wszystkie przykłady zostaną wykonane w nowej wersji. Ale co do zasady, instrukcja jest przeznaczona dla starszych przeglądarek. Wyczyszczenie pamięci podręcznej w IE pochodzi z usuwania historii przeglądania.

  • Otwórz przeglądarkę Internet Explorer.
  • Kliknij ikonę koła zębatego, który znajduje się w prawym górnym rogu.
  • Znajdź zakładkę „Zabezpieczenia”, gdzie trzeba wybrać „Usuń historię przeglądania”.
  • Zaznaczyć następujące punkty: tymczasowe pliki internetowe oraz historię. Kliknij przycisk „Usuń”.
  • 2 i 3 kroki mogą zostać pominięte, jeśli używać klawiszy skrótu – Ctrl + Shift + Del.

dodatkowe fundusze

Wcześniej nauczyłeś się, jak usunąć historię w programie Internet Explorer za pomocą standardowych narzędzi. Ale istnieją specjalne programy mające na celu usunięcie plików tymczasowych. Często posiada zaawansowaną funkcjonalność, która pozwala skonfigurować przeglądarkę subtelnie. Poza tym, można je usunąć historię i pamięć podręczną w kilku programach. Przykład takiego narzędzia jest CCleaner. Ta aplikacja jest rozprowadzana swobodnie dostępne. Interfejs programu jest przyjazna postawa dla początkujących. Dlatego też, każdy użytkownik może szybko zrozumieć podstawowe funkcje. Tutaj jest to możliwe, aby sprawdzić ilość pamięci czasowego składowania. Rzeczywiście, przy zastosowaniu wielu przeglądarek całkowity pamięci podręcznej może osiągnąć i przekroczyć 1 GB.