97 Shares 8018 views

Badania marketingowe. trade marketing.

W celu podejmowania decyzji dotyczących działania rynku, nakazał badania rynku. Ich wyniki są istotne dla przedsiębiorców i kadry zarządzającej.


Wprowadzanie na rynek jakiegokolwiek produktu wymaga inwestycji, często znaczne. Przedsiębiorca lub kierownik jest założenie opiera się na intuicji, że ten konkretny produkt będzie popyt wśród konsumentów.

Ten intuicyjny założenie, najczęściej, nie jest wiarygodną podstawą do inwestowania dużo pieniędzy. Hipotezy te muszą być potwierdzone przez badanie popytu na rynku, mierzony i przedstawione na rysunkach w celu znacznego ograniczenia ryzyka określonego zdarzenia.

Jeżeli zamówisz badanie marketingowe, które odbędzie się na wysokim poziomie zawodowym, ryzyko wycofania produktu na rynku jest ograniczona wielokrotnie.

Ale przedsiębiorca musi zawsze pamiętać, że marketing – czyli informacje, które nie, w praktyce jest to niemożliwe, ale tylko w „ręce” bronią. Marketing składa się z kilku etapów:

1.Sbor danych.

2.Utochnyayuschy badanie.

3. Analiza danych.

Plan 4.Sostavlenie.

5.Vyrabotka metodologia badania.

Raport 6.Sostavlenie opisujący cel badania, jego celów i metod, wniosków i zaleceń.

Cały proces jest czasochłonny, a czasami, wyniki są bezużyteczne. Ale są one całkowicie bezużyteczne w tym przypadku nie może być nazwane jako przedsiębiorca może podjąć decyzję w sprawie nominacji produktu na rynku i na podstawie wstępnych wyników badań w oparciu o ich doświadczenia.

W niektórych firmach, zwłaszcza te duże, mają działy marketingu. Ale, biorąc pod uwagę czynnik psychologiczny, ich wnioski nie są czasami całkowicie obiektywny.

Z tego powodu, zwłaszcza gdy planowana znacznych inwestycji, zaleca się zastosowanie do niezależnej firmy marketingowej.

Aby zamówić badania marketingowe, wystarczy wybrać jedną z firm specjalizujących się w obszarach rozwoju korporacyjnego i skontaktować się specjalistów, którzy są zawsze gotowi do omówienia wszystkich szczegółów, które Cię interesują. Zdarza się, że już przeprowadzono podobne badania marketingowe i może zaoferować gotowe materiały. Jeśli nie ma takich danych, będą one przygotować Państwu ofertę nowego raportu badawczego rynku, na Państwa życzenie.

Większość firm konsultingowych zajmujących się konkurentów badań marketingowych, konsumentów, rynków branżowych, dostawcami towarów i usług, w tym kontroli cen, programów promocyjnych.

Istnieje kilka rodzajów badań rynkowych:

– „rozpoznawcza” – to badanie rynku, które są przeprowadzane przed podjęciem decyzji lub przeprowadzić konkretne działania. Metody eksploracji badań marketingowych obejmują analizę danych wtórnych, studia przypadków, badania przeszłych doświadczeń i prac grup fokusowych, Benchmarking;

– „opisowy” – badanie, w którym eksperci odpowiadają na pytania: kto? Co? Kiedy? W jaki sposób? Gdzie? Większość z nich uzyskuje się za pomocą badań marketingowych biurko, grupy fokusowe, badania, testy Hall. Jednak pytanie, dlaczego? Badanie to nie dać właściwą odpowiedź (na przykład, dlaczego zwiększone sprzedaży po wprowadzeniu programów lojalnościowych?) ;

– „casual” – badania, które stanowią analizy związków przyczynowo-skutkowych oraz definicji działań i decyzji, które doprowadziły do bieżących wyników.