886 Shares 5947 views

Alister Krouli: "Thoth Tarot". „Księga Thota” A. Crowley

Alister Krouli – słynny kabalista, okultysta i tarolog Anglia. Ściśle mówiąc, sam Crowley nie jest twórcą opakowanie „Thoth Tarot”, tylko on przywrócił utraconą mądrość. Istnieje wiele różnych teorii na temat pochodzenia tego pokładu. Najbardziej popularny jest związany ze starożytnego Egiptu. Według niej, w „” Tarot Thoth są szyfrowane znaki, które otaczają świętą wiedzę kapłanów boga Tota. Zwolennicy tej teorii był Crowley. Był zaangażowany w rozszyfrowaniu i przywrócenia starych zdjęć, które w wyniku zostały opisane w książce „Thoth Tarot”.

historia

Miałem swoje powody, aby pomieścić mistyczne badań Crowleya. Taro, w rozumieniu mistycyzmu, był nosicielem świętej wiedzy. Więc kiedy Crowley przekonać się, że na początku 20 wieku zakończy czas boga Ozyrysa i rozpocząć erę boga Horusa, zdał sobie sprawę, że cykle zmiany zostaną odzwierciedlone w magicznym i duchowej sfery życia ludzkiego. A zmiany te będą prowadzić do konieczności dokonania poprawek i zmian do systemu kart Tarota, symbolicznie odzwierciedla całą rzeczywistość otaczającego pola.

Początkowo okultysta nie chciał zmienić cały pakiet. Miał zamiar naprawić tylko najbardziej istotne wartości. Ale Frieda Harris, jego asystent i artysta, nalegał na pokład został całkowicie przeprojektowany. W rezultacie dokonano zmian w zakresie wizualnym, więc semantycznej konsystencji.

Prace nad nowym pokładzie została uruchomiona w 1938 roku i trwała przez długie 5 lat, choć początkowo Crowley powinien dokonać wszystkich niezbędnych zmian przez 3 miesiące.

Książka "Thoth Tarot" (Crowley)

„Księga Thota” – najbardziej znanym produktem Crowley, w którym okultysta przedstawił pełny opis i interpretację pokładu Tota. Ta książka może być uznana jako podręcznik na kartach Tarota w ogóle, i jako przewodnik do światopoglądu autora i filozofii okultystycznej.

Kabalistyczna interpretacja talii tarota, i różne System wróżby, cytaty z „Księgi Prawa” i wiele innych tekstów okultystycznych wliczone ich Crowley pracy. Tarot jest w „Book of Thoth” sposób rozumienia świata i zrozumienia starożytnej mądrości.

Sam autor nazywa talię on stworzony nie tylko „encyklopedia filozofii okultystycznej”, ale także „przewodnik, który obejmuje obszary magicznej i mistycznej myśli w ciągu najbliższych 2 tysięcy lat.”

odmienność

Z natury był zapalonym syncretist Crowley. Taro był odzwierciedleniem jego misji. Okultysta podróżował po świecie w poszukiwaniu tajemnej wiedzy, studiował mistyczne, okultystyczne i magiczne tradycje różnych narodów i społeczeństw, w tym tradycyjnych wspólnot religijnych i tajnego bractwa, co pozwoliło jedynie dedykowanych. Wynikiem tego było syntetyzować wszystkie znane w kompleksie doktryny, która została nazwana „Thelema”.

Ta mieszanka religii i magicznych sakramentów odzwierciedlenie w jego talii tarota, co było wynikiem badań przez cały okres okultystów – po zakończeniu pracy na kartach spędził zaledwie 3 lat. Dlatego prawidłowa interpretacja Taro Krouli jest bardzo trudne bez studia filozoficzne poglądy mistyka.

Wśród pierwszego aspektu pokładu Tota wyróżnia design – nikt nigdy nie użył takiego stylu do dekoracji Tarota. Do tego można podziękować artyście, egiptolog F. Harris.

Kolejną różnicą jest bardziej znacząca i jest związana z koncepcją strony. Fakt, że interpretacja symboli Thoth Tarot jest bardzo różni się od tradycyjnej interpretacji pokładów. Wynika to z faktu, że Crowley dołączył do zestawu symboli szkół okultystycznych i kultur, a także dodawać zdjęcia własny światopogląd.

Symbolika i znaczenie Taro Krouli

Aby efektywnie wykorzystać talię Taro Krouli do wróżenia, trzeba poznać jego symbolikę. W przypadku tradycyjnych kart akceptowanych dobrowolne i asocjacyjne interpretacje, w przypadku Thoth Tarot konieczne jest ściśle przestrzegać semantycznej definicji, który oddał się Crowley. Kolejny niezwykły moment – wszystkie karty z talii Thoth interpretowane wyłącznie w pozycji pionowej. System opracowany przez Crowleya po prostu nie mają wartości dla indywidualnych interpretacji odwróconych kart.

Ponadto Mystic Tarot odmówił jego zastosowania lasso „Sądu Ostatecznego”, który został zastąpiony przez „Aeon”, wymyślone przez autora. Crowley i zmienił niektóre nazwiska. Zatem arch „umiarkowane” i „Power” przekształcony „Control” oraz „Ostrożnie, pożądanie”.

Zatem Crowley stworzył swój własny system wróżenia, kluczem do których jest w „Księdze Thota”.

Wielkie Arkana

Mapy „Thoth Tarot” Aleister Crowley, jak również tradycyjne, są podzielone na dwa lasso – starszy i młodszy. Starsze 22 to karty, które są oznaczające-w przeciwieństwie do młodszego. To dotknął ich najbardziej dramatyczne zmiany. Dlatego należy najpierw zbadać je szczegółowo i opisać.

Arcane 0 do 5

Zero karty lub "Fool" (głupcem, szaleńcem, Jester). Tradycyjnie, karta jest umieszczona pomiędzy 20 a 21 lassos, ale Crowley umieścić go na początku serii, aby rozpocząć oferowanie wyższych arczana od zera. „Głupiec” odnosi się do katastrofy lotniczej, Uran, planeta działa jako patrona. Oznacza to pomysły, nowość, duchowość, granicy między starym a nowym.

„Magika” 1 lasso – oznacza rtęci. Oznacza moc, mądrość, umiejętności, możliwości, potencjał duchowy, witalność, kreatywność, komunikatywność, procesy myślowe.

„Kapłanka”, 2 Arch – jest związana z księżyca. Oznacza uczucia intuicji, instynktu wewnętrzna stężeń, introwertyzmem.

„Cesarzowa” 3 Arch – odpowiada Wenus. Jest on odpowiedzialny za seksu, miłości, piękna, przyjemności i płodności.

„Cesarz”, pętla 4 – związane ze znakiem zodiaku Baran. Jest symbolem dominacji, przywództwo, zaangażowanie i idealizmu; walka, autorytetu, ambicja, złość, egzaltacja, fanatyzm, upór.

„Hierofant” 5 pętla – koreluje ze znakiem Byka. Jest to materiał ucieleśnieniem zasad duchowych. Symbolizuje wytrwałość, pracę, siłę woli i uporządkowane, zorganizowane.

Łuk o 6 do 10

Przechodzi do opisania kart Taro Krouli.

„Kochankowie”, 6 Noose – jest związany ze znakiem Bliźniąt. Ta mapa – jeden z najtrudniejszych do interpretacji w Thoth Tarot. Niemniej jednak ogólny jego wartości to: praca w zespole, komunikacja, wybór niespójność.

„Chariot”, 7 pętla – jest pod wpływem Raka. To symbolizuje siłę, szukanie wewnętrznego, zwycięstwo, pokonywanie przeszkód, introspekcji.

„Kontrola”, 8 pętla – chroni konstelacji Wagi. Oznacza uczciwość, balans, równowagę i harmonię.

„Kabiny gorączka” 9 pętla – jest związane z NMP. To symbolizuje mądrość, poszukiwanie wiedzy, zrozumienia, dogłębnej wiedzy, samowystarczalności, systematyzacji.

"Wheel of Fate", 10 Arch – chroni Jowisza. Jest ucieleśnieniem fatalny zamienia się w życiu i społecznie istotne zjawiska: religia, polityka, ideologia. To interpretować jako powodzenia i szczęścia.

Arcana 11 do 15

Alister Krouli dał wielką wagę do planety-patrona lub zodiakalny znak, związanego z lasso. Ich stosunek jest głębszy sens i kluczem do zrozumienia symbole kart.

"Ostrożnie, pożądanie", 11 Arch – patron Leo. To symbolizuje zaufanie, ciepło, energię twórczą, silny, niemal fanatyczny zapał do wszystkiego.

„Wisielec”, 12 Arch – odnoszą się do Neptuna i jest pod ochroną wody. Wskazuje utratę ofiary, kara i cierpienie.

"Śmierć", 13 Arch – chroni Scorpio. Symbolizuje przemianę, zmiana znacząca przemyślenie zniszczenia kryzysu, załamanie się idei sprawami. W bardzo rzadkich przypadkach może to oznaczać fizycznego umierania.

„Sztuka”, 14 Arch – jest związane z konstelacji Strzelca. Kolejny trudny do interpretacji mapy, ponieważ nie jest bezpośrednio związane ze sztuką jako aspekt życia. Mapa wskazuje raczej symbioza różnych sił i ich sekwencji interakcji.

"Diabeł", 15 Arch – chroni Koziorożca. Bezpośrednio związane z koncepcją podporządkowania. Ponadto, oznacza to przeszkody, ograniczenia, niewolnictwo obsesji zaabsorbowanie materialnej stronie życia.

Arch z 16 do 21

Przed końcem opisie głównego arczana proponowanego Crowley (Taro).

„Wieża”, 16 Arch – koreluje z Marsa. To symbolizuje niebezpieczeństwo udaru losu, zmiany.

"Star", 17 Arch – pod auspicjami Wodnika. Wskazuje na możliwość, nadziei, wiary, niespodziewana pomoc.

„Księżyc”, 18 Arch – znak zodiaku Ryby. Oznacza dezorientację, oszustwo, błąd, czary, początek zmian.

"The Sun", 19 Arch – chroni słońce. Symbolizuje triumf, zwycięstwo, moc, sława, zadowolenie, realizację poczętego, prawdę, egoizm.

„Aeon”, 20 Arch – jest związane z Plutona i elementu ognia. Mapa została stworzona przez Crowleya. Oznacza inicjatywę przejściowy, podsumowując, próg pomiędzy starą i nową.

"Wszechświat", 21 Arch – chroni Saturna. Traktowano jako syntezy Togas, integralności kompletności perfekcji.

młodszy arcane

Młodszy Arcana Taro Krouli składać się z 56 kart. Oni praktycznie nie uległy zmianie. Jedyną rzeczą, która odróżnia je od tradycyjnych pokładu, – projekt, który, choć pozbawiony fabuły, ale znaki daje wspaniałe obrazy. Crowley Główną zmianą – zmiana koloru dysków garnitur pentagramy. W tym przypadku, symboliczne wartości kart nie uległa zmianie.