641 Shares 907 views

Fraser River w Kanadzie: opis, zdjęcia, ciekawostki

Gdzie jest Fraser River? Co miast znajdują się na jej brzegach? Co sprawia, że interesujące i godne uwagi? Nasz artykuł będzie odpowiedzieć na wszystkie te pytania.


Fraser River: Opis i informacje ogólne

Kanada – kraj z dziewiczych lasów, jezior z krystalicznie czystej wody i pięknych rzek. Jednym z wielu strumieni przepływających przez jego terytorium, – Fraser River (Fraser River). A nasza historia jest o niej.

Rzeka powstaje na zachodnich zboczach Gór Skalistych, w parku Mount Robson. Jest to główny ciek naturalny w Kolumbii Brytyjskiej, jednej z prowincji Kanady. Fraser River umywalka znajduje się w zachodniej części kraju. Małą porcję (około 1%) jest w Stanach Zjednoczonych.

Całkowita długość rzeki aż do 1370 kilometrów. Fraser pierwszy spokojny i stopniowo wpływa do Northwest wzdłuż uzwojenia i wąski kanał. Miasto Prince George rzeki nagle zmienia swój kierunek na południe, a potem trwa kilka pełnych płynących dopływów. Prędkość przepływu stopniowo wzrasta i osiąga wysokość brzegu w miejscach 80-100 m. W środkowym biegu Fraser jest w dość głębokim kanionie. W dolnym biegu rzeki ostro skręca na zachód i wpada do cieśniny Georgia, tworząc rozległą deltę.

Fraser korzystnie uzupełniane przez deszczu i topniejącego śniegu. Powódź trwa od maja do września. Rzeka przynosi Pacyfiku ogromną ilość twardego osadu (do 20 mln ton rocznie).

Rzeka i jej brzegi zostały szczegółowo badane na początku XIX w kanadyjskim odkrywcy i przedsiębiorcy Simon Fraser. Nazywa później został nazwany cieku. Na brzegach rzeki Fraser szereg miast w Prince George, Kvesnell, Hope, Chilliwack, Abbotsford, Vancouver i Richmond.

Canyon w Kolumbii Brytyjskiej

W środkowym biegu doliny rzeki jest najbardziej malowniczy Fraser. To jest natura tutaj stworzył piękny kanion.

Obok Fraser Canyon są Trans-Kanada autostrady i Pacific Railroad. Te główne drogi „wszedł” w kraju, w skalistych ścianach kanionu, który w wielu miejscach przejść przez most.

W okolicach miasta Boston Bar brzegu Fraser River Valley osiągnąć wysokość tysiąca metrów! Ta część kanionu była egzotyczną nazwę „Brama piekieł”. Najprawdopodobniej to pseudonim doszło z powodu miejscowych skał, które się czarny podczas każdej obfitych opadów deszczu. Obecnie istnieje wiele wyciągów, które wprowadzają turystów do stóp Bramy Piekieł.

Cechy wędkarskie

Ta rzeka jest bardzo szanowany i kochany przez rybaków. Dlaczego? Odpowiedź wymowny widać na poniższym zdjęciu.

Fraser River – jeden z najbardziej popularnych miejsc połowowych w Kanadzie. Jej ichtiofauna niezwykle bogata i różnorodna. W okresie od lipca do listopada woda rzeki jest dosłownie wypełniony łososia. Waga poszczególnych ryb do 40 kg! Naukowcy twierdzą, że w żadnym innym cieku członkowskie nie znajduje się tak wiele łososia w rzece Fraser.

Innym jego mieszkańców – jesiotr amerykański. Jest to największa ryba, która może być złapany za pomocą pręta. jej długość ciała do 5-6 metrów. Populacja białego jesiotra w wodach Fraser dużej i stabilnej. Idealny czas na jego połowów – jesienią (wrzesień-listopad).