725 Shares 8464 views

Polerowanej – Wskazówki i instrukcje

Każdy kierowca powinien oglądać swój samochód bardzo ostrożnie. Nie można pozostawić bez uwagi i okien samochodowych, ponieważ pokazują, kto siedzi za kierownicą. Jeśli nie mają żadnych zadrapań lub uszkodzeń, można zobaczyć, że osoba dba o swój samochód, opłaca należytej uwagi, a on nie jest obojętny na to, co jazdę. Polerowanie szyby samochodu jest dość skomplikowany proces, ale bez niej żadne samochody nie będą wyglądać reprezentacyjny. Ponadto, procedura może być wykonana z rąk, gdy stopień uszkodzenia nie jest zbyt wielki.


W większości przypadków wady mogą być usunięte tylko częściowo, gdyż proces jest bardzo czasochłonne. polerowanie szkła wiąże się z wykorzystaniem narzędzi takich jak diamentowe i arkusze, następujące polerowania i materiałów ściernych (prześcieradło). Sama technologia odzysku mogą być różne, zależy to od miejsca, w którym występują wady i rodzaju szkła. W niektórych przypadkach jest to niemożliwe, aby całkowicie oczyścić.

Samochód polerowania zadrapań pomóc usunąć powierzchowne wady. Sposób ten nadaje się do ciebie, jeśli to konieczne w celu usunięcia warstwy o grubości nie przekraczającej jednego mikrona. W tym przypadku należy użyć pasty o niskim poziomie szczegółowości.

Nie ma innego sposobu, który pomoże usunąć głębsze uszkodzenia – fotopolimer. Pomoże, jeśli rysa sięga trzystu mikronów, są ręcznie już bezsilny. Stosując te metody, możliwe jest usunięcie 80% zarysowań z okien samochodu. Dobrze, jeżeli szkoda jest bardzo głęboka i większa niż 300 mm, konieczne jest, aby pozwolić przyczynę szlifowania. Najczęściej proces ten odbywa się ręcznie, ale jeśli duża powierzchnia szkła, można użyć urządzenie elektryczne do polerowania.

Polerowanej. materiały bezpośrednie

  • Makaron, który jest częścią węglika boru.
  • Papieru ściernego (papier ścierny).
  • Makaron w obecności azotku boru. Ważne jest, aby wybrać ziarnistość matki, aby usunąć warstwę chcesz.

Zazwyczaj do polerowania szkła nie trwa dłużej niż cztery godziny. Jeśli chcesz usunąć grubą warstwę, proces jest podzielony na kilka etapów. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy kolejny krok jest niezbędny, aby zmniejszyć poziom szczegółowości. Ponieważ istnieje wielka szansa, aby zepsuć szyby, proces należy przeprowadzić tak dokładnie jak to możliwe.

polerowanie etapy

  • Przygotuj się do obróbki szkła. Aby to zrobić, należy dokładnie oczyścić go dodatkowo zamknąć okno specjalną folię ochronną.
  • Był tylko polerowanej. Zastosować specjalną substancję chemiczną na tarczy polerskiej i rozpocząć pracę. Pamiętaj, że następne podejście jest konieczne, aby zmniejszyć ścierne pasty do zębów. Ważne jest, aby wiedzieć, że ostatnim krokiem powinno odbywać się ręcznie, bez użycia maszyn elektrycznych.
  • Spłukać z powierzchni szkła.

Dzięki tej technologii można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Jeśli zrobisz proces poprawnie, stare, porysowane szkło w wyniku może wziąć przyjemny widok. Najważniejsze, aby pamiętać, że szkło – delikatna sprawa, która może być łatwo złamane, jeśli nie przestrzegają zasad. Podczas korzystania z urządzenia elektroniczne muszą rozróżniać pomiędzy siłami równomiernie, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni.