262 Shares 6892 views

lilie transplantacji na wiosnę – podstawowe zasady

lilie transplantacji wiosną w kwietniu i maju. Przede wszystkim ostrożnie wykopać sadzonki, tak aby nie uszkodzić zarodek. Jeśli on nadal złamał, Lily tylko nie kwitną w nadchodzącym roku. żarówki lilia, przygotowane do transplantacji, należy dokładnie zbadana, przycinanie korzeni zwiędły, usuwanie procesów gniciem. Jeśli chcesz zapisać wybrane elementy w ciągu kilku dni, umieścić je w chłodnym, ciemnym miejscu i od czasu do czasu, aby przesunąć wilgotne trociny, piasek lub ziemia.


gleba

To będzie najlepiej, jeśli przygotować glebę jesienią, następnie lilie transplantacji na wiosnę nie zajmie dużo czasu. Gruntów powinno być luźne, dodać więcej piasku, jak to możliwe, co jest niezbędne dla dobrego wzrostu, nie należy zapominać również o opavshuyu igliwia lub torfu. Taka gleba jest wymagana dla wielu lilii odmian. Bardziej precyzyjnych wymagań do gleby można znaleźć patrząc katalogu lilii. Głębokość sadzenia zależy od wielkości żarówki. Jeśli pędy są małe i bardzo duża cebula – sadzone na głębokości 20 cm, licząc od góry. Małe cebulki zanurzać 10-15 cm. Jeśli pędy 15-20 cm długości, najlepszym sposobem jest posadzenie kwiatów w rowki poziome na głębokość 11-12 cm.

ochrona przed zamarzaniem

lilie transplantacji na wiosnę ma tylko jedną wadę – Frost. Późno mróz – to katastrofa dla ogrodników i poważnym ciosem delikatnym kwiatem. W najlepszym wypadku, lilie będą zniekształcone, a nawet mogą stracić część anteny. Jak wiadomo, maj – dość kapryśny miesiąc, więc trzeba być przygotowanym na zmienną pogodę. Głębokie sadzenie lub sadzenia krajobraz kiełkującego żarówki – różne metody, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym mrozem. Jeśli wiesz z góry zimna pogoda zbliża, trzeba działać. Dodaj w konewka z ampułek wody Alpin i polać obficie obsadzone lilie. Wilgotna ziemia będzie pełna siła oddziaływania i Appin stres z roślin po mrozem.

Czy muszę nakarmić lilię?

lilie transplantacji na wiosnę – dość czasochłonny proces, ale na podeście, a także ochrony przed mrozem to nie koniec. Po rzuceniu kwiaty pod ziemią muszą one być karmione, bo mała żarówka trzeba najpierw zbudować silną overhead „ciało”, aby doprowadzić go do drzewa, gotowy do następnego sezonu … Bez twojej pomocy, lilia żarówka nie może sobie poradzić! Nie ma sensu karmić lilie aż śnieg, ponieważ korzenie jeszcze nie obudziła, a nawóz wprost. Ma korzystny wpływ na rośliny jesionu. Upewnij powinno być z oczekiwaniem 100 g na m2, może być kilka razy na sezon. Z powodu tego kwiatu są duże, kolorowych i bardziej odporne na choroby, latać bardzo dobrze zabić bakterie. Po ponad pędy naziemne wydawać, wskazane jest, aby woda gleby następujący skład. W 9 litrów wody dodać jedną łyżkę sody i amoniaku, a następnie rozpuszcza się jeden element. l siarczanu miedzi na litr ciepłej wody i wlać do roztworu przygotowanego cienkim strumieniem, przy ciągłym mieszaniu. Co jest jeszcze potrzebne lilie? W regularnym podlewaniu, going-over na owady (mszyce i inne) i, oczywiście, uwagę. To kiedy piękno będzie można rozkoszować się piękne kwiaty.