649 Shares 8531 views

Tkaniny mieszane do odzieży roboczej

Nabycie tkaniny na pierwszy rzut oka jest prostą sprawą. Ogromna sieć wyspecjalizowanych sklepów ma szeroką gamę tego produktu. Zanim jednak wybierzesz produkt, musisz zdecydować, jaki rodzaj tkaniny będzie potrzebny.


Obecnie przemysł stworzył produkcję ogromnej liczby różnych tkanin, które różnią się w ich przeznaczeniu. Mogą być naturalne i syntetyczne, przewiewne i ciężkie, jasne, kolorowe i monofoniczne. Każda tkanina ma swoje własne cechy charakterystyczne. A przy wyborze tego lub tego rodzaju płótna należy przede wszystkim zdecydować, które krawiectwo będzie używane do szycia.

Tkanina mieszana

Połączenie włókna syntetycznego i naturalnego w wytwarzaniu tkanin umożliwia znaczne rozszerzenie jakościowej kompozycji.
Pożądane właściwości osiąga się przez procent włókien. Tkanina mieszana jest mieszaną szmatką. W niej znajdują się bawełniane i syntetyczne elementy. Włókno naturalne odpowiada za higieniczne właściwości, a część syntetyczna rozszerza możliwości operacyjne. Ta wyjątkowa kombinacja umożliwia uzyskanie tkaniny o wysokiej wygodzie, silnej i trwałej.

Skład mieszanych tkanin

Zastosowanie unikalnej technologii otrzymano tkaniny specjalne. Poliester i bawełna są materiałami, z których wytwarzana jest tkanina mieszana. Skład i procent włókien tego rodzaju, w zależności od rodzaju tkanki, mogą się różnić. Ale w zasadzie to sześćdziesiąt pięć procent poliestru i trzydzieści pięć procent bawełny. Doskonałą wytrzymałość i elastyczność uzyskuje się techniką tkania skośnego.

Typy tkanin

Tkaniny mieszane są produkowane w wielu krajach. Istnieje wiele różnych typów. Wysoka wytrzymałość, wodoodporna tkanina "Greta" ma długą żywotność. Odzież wykonana z tego rodzaju tkaniny będzie doskonale chroniona przed deszczem, śniegiem i różnego rodzaju zanieczyszczeniami. "Orton" ma podobne właściwości. Pracownik ubrany w ubrania z tej tkaniny będzie niezawodnie chroniony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Do modeli ubrań dla personelu medycznego, a także lekkich biżuterii biurowych, doskonałym wyborem będzie tkanina mieszana "Tisi". Jest produkowany w różnych gęstościach. Ubrania z tkanek tego gatunku wykorzystywane są nie tylko przez lekarzy, ale także przez pracowników sektora usług. Wynika to z wysokiej wytrzymałości i doskonałych właściwości higienicznych materiału. Do szycia wojskowych uniformów, a także kombinezonów i garnitur używanych przez myśliwych, przeznaczona jest kamuflażowa tkanina mieszana. Ten gatunek jest dość popularny. Wśród zalet wyróżnia się nie tylko specjalny zabarwienie, które ma kilka opcji, ale także wystarczającą wytrzymałość, wodoodporność i praktyczność.

Tkaniny mieszane do odzieży roboczej

Bawełna, jedwab, tkaniny wełniane są dobrym materiałem do szycia codziennej szafy. Jednak w przypadku odzieży specjalnej potrzeba tkaniny o właściwościach zapewniających jej cel. Tkanina mieszana – świetny materiał do pracy, kombinezony, płaszcze przeciwdeszczowe i kurtki.

Kombinezony muszą być przede wszystkim wygodne i trwałe. Jednocześnie głównym celem są funkcje ochronne. Podczas modelowania odzieży roboczej należy określić właściwości ochronne, jakie powinna posiadać. Czynnik ten będzie podstawowy przy wyborze typu tkanki. Tkanina mieszana może zapewnić ochronę przed wysoką i niską temperaturą, wysoką wilgotnością i innymi niekorzystnymi warunkami. Pomimo specjalnego przeznaczenia, ubrania wykonane z tego rodzaju tkaniny są dosyć praktyczne. Co ważne, jednolite stroje mają piękny wygląd estetyczny.