537 Shares 6901 views

"Ples" sanatorium. Recenzje gruźlicy sanatorium „Ples” regionu Iwanowo ze zdjęciami

W naszym szalonym czasie, gdy wszystko kosztuje, jak się okazuje, nie są bezinteresowne altruistami starają się dać całą swoją siłę do szczęścia innych. Aby to sprawdzić, wystarczy przyjść w sanatorium "Ples". Opinie zostały tutaj są pełne wdzięczności za życzliwość, uwagi, czułości i wiele więcej. Jeśli w sanatorium nie było tak emocjonalne, niemal domowa atmosfera, to jest mało prawdopodobne, ktoś mógłby żyć tutaj 1,5-2 miesięcy. Są to długi czas leczenia w tym wyjątkowym ośrodku zdrowia. Ogromnym plusem ośrodka – wszystkie procedury. Zakwaterowanie i posiłki są dostarczane bezpłatnie. Ogromny minus – jeśli chcieli uciekać nie może przyjąć wszystkich, którzy chcą odpocząć i wyleczyć tutaj.

Lokalizacja, jak dojechać

Sanatorium „Ples” znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie, położony na malowniczym brzegu Wołgi przy ujściu jej prawego dopływu – rzeki Shohonki. Wołga jest okręg administracyjny regionu Iwanowo. Z Kostroma do Pleso – 70 km, a od Privolzhsk – około 20 km. TB sanatorium „Ples” położony jest na obrzeżach miasta, co jest bardzo ważne, aby pamiętać, ponieważ w tym obszarze jest inny ośrodek o tej samej nazwie, ale mają szereg innych usług, i ma zupełnie inne warunki pobytu.

Aby dostać się do sanatorium „Ples” (Województwo Iwanowo) może być tylko przez drogi (samochodem lub autobusem). Zatrzymanie jest w dwóch kilkanaście metrów od ośrodka. Najbliższe węzły kolejowe znajdują się w Iwanowo, Kostroma, Jarosławiu i Vladimir. Spośród wszystkich miast w Ples są autobusy.

terytorium

Bardzo piękne i starannie utrzymane obszar ponad 75 hektarów jest sanatorium „Ples”. Opinie, zdjęcia wczasowiczów wymownym świadectwem tego, że nie jest zielony, różne kolory, wygodne i cieniste aleje, gdzie ustawione wielu sklepów. Dużym plusem terytorium – liczne sosny, wzbogacając produkcję lotnych powietrza. Projektanci i pracownicy sanatorium próbowali różnorodne krajobrazy z postaciami zabawna zwierząt, w wysokości jednej zabawnych scen. Jest nawet chaty na nogi kurczaka. Dla ptaków są zainstalowane wzdłuż alejek i między drzewami na terytorium karmniki, że cieszy oko fontanną w przedniej części centralnej budynku. W zimie, wrażenie, że tutaj można dostać się do magicznej krainy. To uczucie powoduje drzew osobliwy śniegu ubrania. Ponadto alejki w ośrodku ma specjalnie zaprojektowaną ścieżką, a także mały staw.

Dla fanów sportu niezabudowana tu plac zabaw, gdzie można grać w siatkówkę lub piłkę nożną, a zimą to przekształca się w lodowisko. Otoczony wszystko to naturalne piękno znajduje się wysokich budynków sanatorium, w tym dwa mieszkalnych i resztą są przeznaczone do świadczenia usług medycznych. Parking nie jest. Kierowcy mogą zostawić swoje pojazdy na zewnątrz bramy niestrzeżony na specjalnej stronie.

pokoje

Całkiem proste i bezpretensjonalne zakwaterowanie zapewnia gościom kurortu „Ples”. Recenzje sanatorium pacjentów wskazują na czystość pomieszczeń oraz fakt, że nie mają luksusowe udogodnienia, postrzeganych ze zrozumieniem, bo na mieszkania nie płaci ani grosza. W przypadku pobytów turystów i pod obudową №№6 7. W sumie, te 185 pokoi, w tym jednoosobowe – 12, dwuosobowe – i trzyosobowych 121 – 52. Rezerwacje w sanatorium nie jest wykonana, rozliczenie odbywa się w zależności od dostępności, ale należy wziąć pod uwagę życzenia gości w leczeniu ludzi. Wszystkie pokoje w sytuacji, możemy powiedzieć, spartański, najbardziej istotnym elementem zestawu mebli – łóżka, stoliki, szafy i krzesła, a także gniazda dla przewodowy dostęp do Internetu (z wyjątkiem pokoi jednoosobowych). Wyposażenie w postaci toaletą i umywalką są dostępne tylko w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych. Prysznice znajdują się w obudowie №7, ale w najbliższym czasie powinien pojawić się w №6 obudowy. Dla wygody gości, każdy budynek jest wyposażony w pralkach i deska do prasowania oraz przestronny hol (na piętrze), wyposażone w duże fotele i sofy, wyposażonych w nowoczesne telewizory z płaskim ekranem.

Zakwaterowanie i rekreacji

Sanatorium polityka „Ples” są takie, że trzeba szanować dzień. To odnosi się do procedur i do zasilacza, który jest zorganizowany w sali jadalnej. Bufet tutaj, rodzaj żywności – dostosowanego menu. Oznacza to, że każdy może wybrać coś z 3-4 dań, ale śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek i jedna przekąska są ściśle na czas, późno niepożądane. Pomimo faktu, że ośrodek budżet, wszystkie jedzenie tutaj jest smaczne i pożywne, jak wielokrotnie wspomniano w przeglądzie.

W wolnym czasie, procedury wiele ciekawych organizuje dla swoich gości sanatorium „Ples”. Recenzje leczeni ludzie tutaj świętować różnorodny program kulturalny, który jest prowadzony w sanatorium codziennie. To nie tylko taniec i spacery na świeżym powietrzu, ale także koncerty, w których turyści mogą również wziąć udział, a nawet quizy, zabawy konkursy, wieczory tematyczne i wiele świąt. Dla needlewomen w sanatorium jest twórcze warsztaty dla miłośników sportu – wynajem, które dają piłki, rakiety, a zimą – łyżwy, sanki, narty. Ci, którzy są przyjaźni z książek, proszę bogatą bibliotekę.

którzy podejmują

„Ples” Sanatorium (Województwo Iwanowo) – gruźlica, więc reszta i rekreacji tu wziąć tylko pewien zakres pacjentów. Są to:

– wszystkich tych, którzy już wyleczyć oczy gruźlica płuc, ale ma choroby współistniejące (III DGG);

– wszyscy, którzy zostali rozpoznano sarkoidozę w fazie nieaktywnej;

– wszyscy, którzy mają kontakt z chorych na gruźlicę w domu lub w pracy (IV GDU).

O możliwości leczenia w tym sanatorium leczenia gruźlicy podsumowuje specjalista w miejscu obserwacji pacjentów.

Uzdrowisko przeznaczony wyłącznie do rosyjskich obywateli 18 lat i starszych.

Czas trwania leczenia dla każdego pacjenta jest inna kategoria. Tak więc, z gruźlicą płuc tempie – od 1 do 1,5 miesięcy z gruźlicą oka – od 1,5 do 2 miesięcy, sarkoidoza – od 1 do 1,5 miesięcy dla kontaktnikov – 24 dni.

Którzy nie przyjmują do sanatorium

Z tego powodu, że ośrodek „Ples” (Iwanowo województwo) gruźlica, tutaj nie ma ludzi cierpiących z następujących chorób:

Statki dowolny choroby serca i naczyń -;

– astma;

– marskość wątroby;

– chorób skórnych wymagających spetslechenie;

– wszelkie choroby, w tym gruźlicy, w ostrym stadium;

– zakończył wyleczenie gruźlicy;

– choroby, w którym ludzie nie są w stanie poruszać się samodzielnie i służyć;

– choroby psychiczne;

– choroby krwi;

– cukrzyca;

– onkologicznych;

– zapalenie nerek i inne choroby nerek w ostrej fazie;

– Echinokokoza;

– charłactwo;

– alkoholizm;

– choroby przenoszone drogą płciową.

Jakie dokumenty są potrzebne

Niestety, nie tak łatwo dostać się do sanatorium „Ples”. Recenzje traktowane tutaj wspomnieć, jak duży pakiet dokumentów wymagane do zbierania. To musi wpisać:

– oświadczenie pacjenta;

– kształt referencyjny 070 / U-04 (wyjścia PCP);

– jest to bilet do sanatorium;

– mających na celu poprawę podpisany przez kierownika przychodni lekarskich i opieczętowane;

– Karta sanatorium;

– Rozpoznanie kliniczne;

– analiza (krwi, moczu, EKG i cierpiał tuberculosis – Dodatkowa analiza plwociny – mikroskopia i bakteriologiczne);

– rentgenowskie klatki piersiowej;

– porady na temat oczekiwanego leczenia w sanatorium;

– Testy na obecność antygenu HBs RW HIV;

– wyciąg z dokumentacji medycznej;

– kobiety – zaświadczenie od ginekologa;

– zaświadczenie ze szpitala psychicznego dla osób cierpiących na zaburzenia nerwowe;

– specjaliści końcowe (w obecności współistniejących chorób);

– zaświadczenie o zatrudnieniu;

– ubezpieczenie zdrowotne.

diagnostyka

Jak wskazano powyżej, głównym analizy danych i inne badania powinien mieć pod ręką wejściu do ośrodka „Pless” (Województwo Ivanovskaia). Referencje są czasami znaleźć niezadowolonych o tej sytuacji, ale w tym szpitalu przybysze wydać tylko plwociny analizę dla MBT. W przyszłości, według zeznań lekarzy sanatoryjnych, a także w razie potrzeby podczas wakacji wczasowiczów może odwołać się do Centrum Diagnostyczne kurortów, gdzie wykonują takie badania:

– EKG;

– US (piersi, brzuch, tarczycy i innych narządów);

– X-ray;

– diagnostyka komputerowa funkcji oddechowych;

– badania laboratoryjne (ogólne, bakteriologicznych, biochemicznych).

Poniższe lekarze pracujący w ośrodku zdrowia:

– terapeuta;

– dentysta;

– gynaecologist;

– Fizjoterapeut;

– lekarz LFK.

Kardiolog kadrowa nie jest przewidziane.

leczenie

"Ples" – TB sanatorium. Dlatego, główne środki terapeutyczne, mające na celu przywrócenie funkcji ciała, to jest uszkodzony przez chorobę. Metody terapeutyczne obejmują:

– fizjoterapii;

– do inhalacji;

– masażu;

– leczenie rozpylacz;

– magneto, aromatyczny i aerotherapy;

– Program hypnosuggestive;

– leczenie z zastosowaniem przeciwciała anty-lek;

– UHF SMC FAL;

– elektroforezę;

– komora sól;

– electrosleep;

– terapii manualnej;

– terapia ruchowa.

Ważną rolę w przywróceniu zdrowia zagrać klimatyczne uzdrowisko, czyste powietrze, spokojna atmosfera.

oddzielanie

W tej chwili, centrum rehabilitacji oraz trzy gabinety lekarskie TB sanatorium „Ples” (Województwo Iwanowo). Recenzje personelu medycznego pracującego w nich jest bardzo dobra. Wszystkie zabiegi wykonywane są ściśle przepisane przez lekarza, pielęgniarkę przyjazny i uprzejmy. Każdy przedział w sanatorium koncentruje się na zdrowiu i kompleks fitness i efektów profilaktycznych dla różnych grup pacjentów.

№1 Dział prowadzona terapia dla osób, które mają kontakt z pacjentami TB (w pracy lub w domu). Wykorzystuje ona szeroki zakres efektów terapeutycznych wszystkimi dostępnymi metodami (lek, lek-free). Pacjenci przyjmujący lekarzy wąskiej specjalizacji – okulista, urolog, neurolog, lekarz dentysta, ginekolog, pulmonologa, endokrynologa. Ponadto choroby, które jest leczone obsługujący, takich jak nadciśnienie, miażdżyca tętnic, choroby wieńcowej serca i innych.

W №2 wydziale prowadzone przywrócenie zdrowia po leczeniu gruźlicy płuc i oczu.

Oddział №3 prowadzenia rehabilitacyjne i środków zapobiegawczych pacjentów zagrożonych oraz sarkoidozę.

"Ples" sanatorium. opinie

Ten ośrodek zdrowia jest bardzo popularne i od dawna jest uznawana za jedną z najlepszych placówek medycznych i rehabilitacyjnych tego typu. Uwagi dotyczące tej sanatorium tylko pozytywne. Ludzie obchodzony plusy:

– wolne reszty i leczenia;

– obszar wspaniała;

– wspaniała postawa całego personelu medycznego, pracowników sanatorium;

– zakres czystości;

– pyszne jedzenie;

– ciekawy wypoczynek.

Wśród wad, jest trochę niewygodne w pokoju, ale wadą jest to bardziej niż kompensowane przez liczne zalety.

sanatorium dla dzieci "Ples" (Województwo Iwanowo). opinie

W mieście Ples na Kalinin Street, blok 4, w pensjonacie dla pracowników kultury jest sanatorium dla dzieci „Ples”, które wielu z letnim obozie staromodnym nazywa. Dzieci tutaj nie tylko traktować ich zaangażowania (posiada bazę szkoleniową), organizować zajęcia sportowe i rekreacyjne, wycieczki. Wszystkie pokoje w ośrodku 2- lub 4-osobowa. Udogodnienia są nie tylko niezbędne meble i toalety, umywalki i prysznice znajdują się na piętrach lub w bloku.

Żywność w sanatorium dziecięcym bardzo pożywne, bogate w owoce i witaminy. Do spędzania wolnego czasu dla dzieci w sanatorium są boiska sportowe, pawilon taneczny, sala gier. Obchodzi pros ośrodków:

– dobre jedzenie;

– ciekawe zajęcia na świeżym powietrzu;

– częste dyskoteki;

– doradcy opiekuńczy.

Wady:

– niewystarczające komfortowe pokoje (są tam pokoje z łóżkami piętrowymi);

– niezagospodarowanych ziem;

– ubogie wyposażenie medyczne.

Niemniej jednak, wszystkie wyżej wymienione wady większości turystów rozważyć nieznaczne.