447 Shares 5386 views

Najciekawsze muzea Pietrozawodsk: krótka lista dla turystów

Pietrozawodsk – niezwykle piękne miasto, w którym duża liczba turystów przyjeżdża co roku. W stolicy Karelii może nie tylko mieć dobry czas, ale także nauczyć się czegoś nowego. Jakie są najciekawsze muzea w Pietrozawodsk?


Historia regionu i jego kultury

Zapoznanie z miastem to ma sens, aby rozpocząć od wizyty w Muzeum Narodowym Republiki Karelii. W Pietrozawodsk Ekspozycja opowiada o historii regionu, znajduje się w historycznie cennych budynku, w którym niegdyś mieściła się administracji miasta. Ulica: Plac Lenina, Budynek 1.

Imponujące zbiory archeologiczne i przyrodnicze mogą być przeglądane w NMRK, który często jest również określana po prostu jako „Muzeum Historii Lokalnej”. Pietrozawodsk – kosmopolityczne miasto. W miejscowym muzeum historii można dowiedzieć się więcej o kulturze rosyjskiej, Veps i Karelianie żyjących tu od założenia wsi.

Jednym z najbardziej interesujących zabytków Karelia – Rezerwa na wyspie Kiży. Tutaj gromadzone są zabytki w otwartej architekturze powietrza XVIII wieku. Pietrozawodsk Muzeum okresowo przytrzymaj wystawy przy wsparciu muzeum-rezerwatu Kiży. W stolicy Karelii, można odwiedzić wykładów i Exhibition Centre (ulica Fedosova, 19) oraz prezentację i Exhibition Complex (Kirov Square, 10a). Kochankowie z pewnością cieszyć się piękną Muzeum Sztuk Pięknych. Znajduje się on pod adresem: Karl Marx perspektywa, 8.

ekspozycja podlega Pietrozawodsk

Miłośnicy morza i statków jak muzeum „Polar Odyssey”, znajduje się pod adresem: Avenue Rigachina, domu 37. Tu można zobaczyć unikatową kolekcję modeli historycznych żaglowców. muzea Pietrozawodsk odzwierciedlają historię miasta i różnych sfer jego życia i rozwoju. będzie na tyle ciekawy, aby odwiedzić ekspozycję poświęconą poczcie. Postal Museum czekają na gości próbek sprzętu i personelu tworzą różne okresy, dokumentów historycznych, a nawet modele transportu pocztowego. Ta wystawa jest przy ulicy Shotman, budynek 7. Jeśli masz wolny czas, odwiedzić muzea i inne lotniczymi.