768 Shares 2380 views

Restauracja "Darbazi": opinie, menu, adres

W stolicy łatwo jest znaleźć restaurację z dowolnymi preferowanymi potrawami na świecie, potrzebne jest tylko pragnienie. Ale to, że restauracja ta była wciąż dobra, musisz trochę poczekać: poprosić przyjaciół, kopać w internecie i dowiedzieć się, co się stało. Restauracje kuchni gruzińskiej są bardzo popularne nie tylko tutaj, ale również za granicą . Niektóre potrawy stały się po prostu międzynarodowymi: shish kebab, kharcho. Jednak nie tylko smaczne i niezapomniane przysmaki przyciągają odwiedzających takie restauracje, ale wnętrze tych miejsc przyciąga domową przytulnością i wyjątkową gościnnością.

Gruzińskie motywy w sercu stolicy

Jedną z tych placówek jest restauracja "Darbazi", która, poczynając od nazwy i kończąc na tradycjach i menu, jest w pełni personifikacją narodowej instytucji gruzińskiej. Początkowo nazwa powinna była być inna, ale sama architektura budynku wskazywała, jak właściwie to nazwać. W starożytnej Gruzji, we wschodniej i południowej części tego, tzw. Mieszkań. W nich hippedowany dach miał drewniane stropy sufitowe – gvirgvini. Więc tutaj też są silne belki, które wyglądają idealnie wewnątrz. W XIX wieku istniała stajnia.

Trochę prehistorii

Na krótko przed restauracją "Darbazi" pojawiła się na Nikoloyamskaya, budynek miał włoską kawiarnię, a meble pozostające po zamknięciu były bardzo odpowiednie dla obecnej instytucji. Nieznacznie zużyte, masywne meble idealnie pasują do wnętrza restauracji. Uzupełnij ogólną atmosferę rysunków instytucjonalnych, umieszczonych na drewnianych paneli w holu głównym. Przedstawione na nich cyprysy przypominają naturę Kaukazu, a kuchenka umieszczona na liczniku nie tylko harmonijnie pasuje do wnętrza, ale również bezpośrednio sprawuje bezpośrednią funkcję. Piec jest wyłożony płytkami, gdzie znajduje się ornament przypominający roślinność. I choć niektóre szczegóły zostały z starego zakładu, miejsce całkowicie się zmieniło.

Komfort i wygoda zakładu

Restauracja "Darbazi" (Moskwa) obejmuje nie tylko trzy pokoje, ale także piękną werandę. W głównym holu instytucji, ściany są wykonane z starej cegły, i jest doskonale uzupełnione przez płyty z porcelany, zawieszone w pokoju. Hobby restauracji gospodyni to antyki, więc kolekcja na ścianach rośnie z czasem, podobnie jak inne szczegóły wystroju. Są też znakomite reprodukcje gruzińskich artystów, które przedstawiają narodowe stroje wszystkich ludzi żyjących w Gruzji. Kredensy są również wypełniona antykami. W holu jest raczej masywna latarnia, która znajdowała się na jednym z mostów w Petersburgu.

Homely spokojnie

Wszystko to uzupełnia dużą liczbę bezbarwnych gruzińskich dywanów – papug. Wcześniej mogli powiesić na ścianie lub przykryć je kanapą, w restauracji, którą leżą na kanapach, na podłodze. Stoły, pokryte śnieżnobiałymi obrusami, doskonale pasują do wnętrza, a na każdym z nich bukiet świeżych kwiatów. Restauracja "Darbazi" zaskoczy wielu z jej personelem: tylko mężczyźni pracują tutaj, którzy są dobrze poinformowani we wszystkich kwestiach kuchni gruzińskiej. Kiedy goście opuścili restaurację, kelnerzy eskortują ich do samego wyjścia, nie przestając mówić o Gruzji, a także o najbardziej znanych odwiedzających ją.

Z dala od ciekawskich oczu

Aby być w małym pomieszczeniu, musisz przejść przez przednią salę lub skorzystać z werandy, która jedzie na przytulny dziedziniec w Moskwie. Kiedy jest zła pogoda, weranda jest przykryta, podłoga drewniana jest układana na podłodze i stoliki są wprowadzane. Oto fortepian, grany przez pianistę. Goście mogą pokazać swój talent tylko wtedy, gdy naprawdę potrafią grać. Gruzińska muzyka brzmi cicho w restauracji, jako uzupełnienie tła. Mała szafka to trzecia hala, przeznaczona dla ośmiu osób. Pokój jest oświetlony jasnym oliwką.

Tradycyjne potrawy kaukaskie

Pokrywa menu jest ozdobiona obrazem gvirgvini, wybranym przez określony symbol dla instytucji. Restauracja "Darbazi" menu ma nieco charakterystyczny, więc postanowił jej właściciel – Lilia Arutiunova Medzmariashvili. Aby goście zakładu mogli lepiej poznać i skosztować potraw gruzińskich, postanowiła zróżnicować ich asortyment. Nie przestrzegając tendencji wielu restauratorów, że menu nie powinno przekraczać więcej niż dwudziestu nazw, stało się to bardziej zróżnicowane i szersze. Dzięki temu obiekt oferuje kuchnię narodową w nowoczesnej metropolii.

Kucharze, przygotowując tutaj gebjali, oprócz mięty pieprzowej, dodajemy matsoni i tarhun, nie zwykli gotować się z wołowiny, ale używaj kaczki. Restauracja Chahokhbili "Darbazi" prezentuje, jak tylko powinna, tylko od bażanta, Kalmakhi – pstrąga rzecznego – podawana tylko z czerwonym tkemalem. Wszystkie potrawy przygotowane w instytucji, właściciel wybrany osobiście, tak właśnie zapraszałaby swoich gości do domu, więc wspomnienia z przeszłości zostały odłożone.

Zrozumiała różnicę między kuchnią gruzińską a europejską od czasów dzieciństwa, dlatego stara się przestrzegać tradycji we wszystkim, a to po prostu nie jest dozwolone do wycinania menu tutaj. Gruzińska uczta znana jest z faktu, że wszystkie zimne przekąski są serwowane na stole, więc zostało ono uruchomione. Po tym pójść khachapuri i gorące przekąski, również służyć hominyu zamiast chleba na niektóre potrawy, na przykład do smażonych ryb, satsivi lub kharcho. I tylko po tym wszystkim, trzeba stawiać gorące potrawy na stół. W ten sposób restauracja "Darbazi" spotyka swoich gości, zachowując historię i kuchnię ludzi, którzy pochodzili z odległej przeszłości.

W tym celu warto przyjść

Aby spróbować tradycyjnego młodego kozła, które zostało ugotowane w mleku, ponieważ było ono gotowane w Gruzji, trzeba odwiedzić adres: ul. Nikoloyamskaya 16 (restauracja Darbazi). Tylko tutaj można zamówić prawdziwą pomarańczę z pomarańczy i cieszyć się niezwykłym potrawą zielonej fasoli – phali. Wybór khachapuri, który można zaoferować w instytucji, jest po prostu ogromny, tutaj są one doskonale połączone z lemoniadą. Jak szef kuchni restauracji radzi, ogórek-bazylia i gruszka, borówka i truskawka, jak również miętowo-cytrynowa, są doskonałe. Oczywiście wszystkie potrawy przygotowywane w instytucji zostały dostosowane do stolicy, a więc nie są tak ostre, jak przewidziano w przepisie.

Adres "Darbazi" (restauracja) jest łatwy do zapamiętania, więc nie będzie trudno go znaleźć. Zakład ma raczej przytulny, mały dziedziniec, gdzie zawsze można zostawić samochód podczas zwiedzania restauracji. Jest to bardzo duży luksus, nie jest tak łatwo znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta. Latem fasada domu jest całkowicie tkana przez wspinaczkę, więc znak jest prawie niewidoczny, musisz być bardziej uważny. Ale letnie wakacje na spokojnym dziedzińcu, tonące w zieleni, będą wielką nagrodą, im bardziej nie ma bliskich hałaśliwych ulic środkowych.

Piękna restauracja-dobre recenzje

Aby nie wątpić w doskonałą jakość przygotowanych potraw, w doskonałej obsługi i komfortowym odpoczynku, warto odwiedzić "Darbazi" (restauracja), recenzje na ten temat są wspaniałe. Wszystko, co jest oferowane w instytucji, jest nie tylko obfite i obłędnie pyszne, ale także gotowane z miłością. Wnętrze pokoju ma przyjemną rozmowę i pełne odpoczynek. Każdy odwiedzający, którzy odwiedzą to miejsce, musi wrócić do restauracji ponownie, aby spróbować nowej potrawy i cieszyć się przyjemnymi chwilami i domową atmosferą.

Z kim możesz się zmierzyć

W weekendy można spotkać pary z dziećmi częściej tutaj, którzy odpoczywają od codziennego zamieszania. Reszta tygodnia, restauracja odwiedzana jest przez tych, którzy preferują kuchnię gruzińską, często są mediami, gruzińscy reżyserzy i artyści, a często spotyka się biznesmenów, którzy lubili spokojną i przyjemną restaurację.