525 Shares 3542 views

objawy anoreksji

zaburzenia psychopatologiczne przyczynić się do rozwoju anoreksji. W tej chorobie apetyt jest zachowana, ale osoba jest całkowicie odmawia jedzenia. Pacjent widzi siebie w zniekształcony sposób. On nie jest zadowolony ze swojego wyglądu i dlatego stara się schudnąć. Pomimo faktu, że większość masy odpowiada standardom życia, pacjent czuje się całkowicie lub dość szczupły. Anoreksja – to więcej zabolevavnie psychiczny, który przyczynia się do rozwoju wewnętrznych chorób narządów.

Jadłowstręt psychiczny jest spowodowane przez kilka czynników. Przede wszystkim – to psychologiczne aspekty sprzeczności z ich wewnętrznego świata, niska samoocena. Choroby towarzyszy strach przed przybraniem na wadze, więc pacjent dąży za wszelką cenę pozbyć się jedzenia. Na przykład, po prostu odmówił, twierdząc, że jest pełny, lub karmienie zwierząt, stawia na talerzu sąsiada i tym podobne.

Objawy anoreksji są fizyczne, psychiczne i behawioralne. Zmiany zachodzą nie tylko w wyglądzie chorego, ale również w swoim wewnętrznym świecie.

Psychiczne objawy anoreksji, związane z karmienia zachowanie, przejawia się przede wszystkim w obsesyjnym pragnieniem, aby schudnąć, często bezwarunkowe. Istnieje obawa, panika, aby zyskać dodatkowe kilogramy lub fatfobiya. Pojawiają się obsesje dotyczące żywności, która jest obsesją liczenia kalorii, fanatyczne pragnienie, aby schudnąć i koncentrację wszystkich swoich interesów wokół niego. Charakterystyczne jest również zbyt trudne do żucia lub połykania jedzenia bez żucia go; niechęć do udziału w imprezach, które są związane z posiłkami, a także złego samopoczucia po jedzeniu.

Inne behawioralne objawy anoreksji są przejawia się w dążeniu przerastają swoje ciało fizycznie i dyskomfortu, frustracji, a nawet apatii, gdyby nie powiodło się. Workowate ubrania, które ukrywają się „full” ciało, o czym świadczą zmiany w ludzkiej psychice. Bezpodstawny surowość, pragnienie samotności i agresywnej obronie ich interesów w kategoriach liczbowych sygnalizować chorobę rozwija.

Fizjologiczne objawy anoreksji widoczne gołym okiem. Organizm traci jedną trzecią swojej normalnej wagi. Uporczywe zawroty głowy, osłabienie, omdlenia, jak również słabe krążenie krwi w organizmie dowodów naruszeń. Ponadto zmniejszyła się aktywność seksualną, a kobiety czasami dochodzi do jajeczkowania i brak miesiączki. Pojawiają się miękkie włosy mieszkowe włosy na ciele i jest stale czuł chłód.

Anoreksja u dzieci jest najczęściej spowodowane przez trendami mody, motywów dziedzicznej predyspozycji zawodowych lub. Znacznie mniej anorektycy są chłopcy, ale to też się zdarza.

Dzieci, szczególnie młodzież, są napędzane przez pragnienie, aby być akceptowane przez społeczeństwo. Zdarza się, że dzieci są zaniedbywane rady rodziców i zaleceń lekarza i wprowadzą się do wyczerpania.

W połowie wszystkich przypadków anorektyków jest możliwe, aby powrócić do normalnego trybu życia. Jedna trzecia pacjentów pozostanie na zawsze problemy zdrowotne, jak wynika z chorobami narządów wewnętrznych i różnych zaburzeń. W innych przypadkach, pacjenci po prostu nie może być zapisany. Oni albo popełnić samobójstwo, albo ich ciała są tak wyczerpane, że nie można odzyskać.

Anoreksja, którego objawy są wciąż słabo wyrażone, jest uleczalna. Sukces leczenia w dużej mierze zależy od czasu problem zostanie wykryty. Vital procesy metaboliczne w organizmie jest bardzo łatwo naruszyć. Wystarczy przestać jeść. Ale przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zajmie lata. Ponadto, liczne obrażenia wewnętrzne, gdy już opracowane choroby, obniżona odporność – jest to kolejny „footprint” anoreksji, który pozostanie na zawsze z pacjentem.