723 Shares 9149 views

Biblioteka skrypt jubileusz. Wystawy w bibliotekach

Wydawałoby się, że w naszych czasach biblioteka tracą swoją wartość. Wszelkie ciekawe informacje można łatwo znaleźć w Internecie na ułamek sekundy. Tekst następnie można kopiować, wklejać, edytować do woli i potrzeb. A jednak – podzielić się z przyjaciółmi, porozmawiać z ludźmi, gdziekolwiek na świecie. Dlaczego warto odwiedzić bibliotekę, gdzie chcesz spędzić dużo czasu na szukanie w prawo, pisania, przetwarzania informacji?


Zalety pracy w bibliotece

Powody jak najszybciej udać się do lokalnej biblioteki kilka. Po pierwsze, istnieje możliwość, że nie wszystkie książki i czasopisma zostały zeskanowane i umieszczone w sieci. Po drugie, praca z książek jest poszukiwanie, badania. Tak więc, wszyscy znajdą się cenniejsze niż gdybyś znalazł je w internecie, ponieważ będzie pamiętał lepiej, dostaniesz do serca to, co pisać. Ponadto, jest to dość interesujące, gdy masz dużą ilość wolnego czasu i rozwijanie przydatnych umiejętności. Kolejny plus – w wielu mniej lub bardziej nowoczesnych bibliotek posiada komputery z dostępem do sieci lub połączenia bezprzewodowego, tak że argument staromodnym zmieciona.

Inna biblioteka – miejsce, gdzie naprawdę można poświęcić się tylko do pracy. Wyobraź sobie, że przygotowują się do ważnego raportu, siedząc w domu na laptopie. Ci rozpraszać irytujące reklamy, zbliżającego się nowa wiadomość, a następnie ktoś dzwoni co minutę, aby pomóc albo trzymać się kwestii. Biblioteka nie jest. Spokój, spokój, wyciszenie telefonu, tylko szelest książek lub szeptem. Jesteś uważany za dziwak z powodu awarii w bibliotece? I nie bez powodu. Są one nadal popularne populacja czytanie. Tutaj można spotkać ludzi, być może, bada ten sam problem jak ty – i to jest nowe idee, wspólna praca. Więc warto odwiedzić instytucja jest! Zwłaszcza, że dzieje się wiele ciekawych rzeczy.

święta biblioteki

Bibliotekarz – ciekawy zawód, a nawet szlachetny: dość wyczyn – poświęcić się przyczyny takiego wynagrodzenia. Cokolwiek to było, być strażnikiem książek jest dość trudne i trudne.

Dzień bibliotekarza i bibliotek i stworzony w celu zwrócenia uwagi na problem spadku popularności bibliotek i pracy swoich pracowników. Zauważył, w dniu 27 maja. Jest to okazja, aby zajrzeć do repozytorium książek, dlatego podejmowane są środki, ciekawe wystawy. Co można wymyślić przy takiej okazji? To zależy co Biblioteki. Na przykład, mała wieś może pomieścić mały koncert z regularnych czytelników. Solidna instytucja może również pozwolić pomasshtabnee zdarzenie, takie jak loterii wśród aktywnych użytkowników.

W tym dniu, można umieścić w centrum uwagi jest bibliotekarką i święto poświęcone jego twórczości. Jeśli jest to mały zespół, zorganizować imprezę tematu. „Tak, mamy codziennie do pracy taką imprezę tematyczną” – można powiedzieć. Tutaj dochodzimy do stereotypów pomocy. Istnieją dwa sposoby: albo ich wyolbrzymiać lub „złamać wzorzec”. Jeśli zdecydujesz się iść w pierwszym, a następnie szukać gdzieś z abażur, okrągłym stole, owinięty w szal, umieścić na swojej szklanki i pić herbatę cały personel (recepcja, wiesz, jest dość skromny: kawa, herbata, słodycze lub ciasteczka). Na grze – szarady, zagadki, gry umysłu. Można podać z góry do każdego zadania: wymyślić historię „brutalne” biblioteki młodzieżowej (nie ograniczaj się w wyborze ERA). Drugi sposób: aby pokazać, że przedstawiciele tego zawodu jako bibliotekarz, może być rozważony, a jak! Dlatego zespół iść na koncert, klub, park ekstremalnej rozrywki. Dla odwiedzających wystawę mogą być rozmieszczone w połączeniu z talentem personelu mini-prezentacji. Niezwykłą cechą, tym bardziej interesujące. Na to święto nie kończy.

Pomysły na obchody rocznica i nie tylko

Na przykład, Światowy Dzień Książki przypada na 23 kwietnia. W tym dniu, oczywiście, ideałem byłoby wystawy w bibliotekach. Właściwe i praca z dziećmi, mogą zostać poproszony, aby porozmawiać o swoich ulubionych książek i pisarzy, aby narysować postacie działa. Dla niektórych może to być powodem debiut pisarza. Dlatego, aby zaprojektować świąteczną gazety Ściana Materiał dużo. można trzymać i wyjść z pracy, na przykład w szkołach. Zazwyczaj zorganizować quiz powiedzieć interesujących faktów i dowiedzieć się, jak radzić sobie książkę. W ramach przygotowań do imprezy można wyjść na ulice prosząc przechodniów dla dorosłych trudnych pytań z dziedziny literatury.

I, oczywiście, każda biblioteka ma swój własny urlop – rocznica. Jak go zaznaczyć? Można stosować te same pomysły, jak w każdym wakacje biblioteki. Ale rocznice zdecydowaliśmy się świętować w wielkim stylu. Następujące zmiany zostaną przedstawione scenariusze.

Biblioteka skrypt jubileusz. Mission Possible

Aby rozpocząć, należy zrozumieć, jaki rodzaj wakacji chcesz. To zależy od tego kontyngentu, oraz datę. Jeśli postać jest dość poważny, to samo powinno być w rocznicę bibliotece. Skrypt może być zbudowany na historii tej instytucji. Jeśli jest to wieczór galowy, fotografie podyschu przedstawiających życie biblioteki w różnych momentach. Z nich może zrobić pokaz slajdów. Prawdopodobnie każda biblioteka ma album, jak w książce skarg i sugestii. Ujemnego sprzężenia zwrotnego nie ma, ale na pewno jest nadzieja, nawet pisemne dziadkowie obecnych czytelników, ich dokumentacji, rysunków dziecięcych. Może być używany jako podstawa wieczór wspomnień.

Jeśli masz dość dużą sumę, wynająć agencję do podjęcia rozwoju krótki film o bibliotece. Jeśli pozwolisz własne bezpośrednie ręce – proszę! Materiał ten może być przedstawiony na początku uroczystego wieczoru. Następnie zadeklarować kronikę życia biblioteki. Począwszy od roku założenia i nazywania kolejnych lat rocznica (lub te, w których nie było coś znaczącego w bibliotece i na świecie), w skrócie powiedzieć, co czas doświadczonych ludzi, a na końcu – co się stało z biblioteki. Być może nie było to nic specjalnego. Bić i świętuje rocznicę bibliotece. Scenariusz opierać się na fakcie, że jest niezniszczalny, to jest – gwarantem wiedzy, mądrości i stabilności. Tak, historia opowiedziana jest, co dalej?

Następnie udzielić głosu gości honorowych (omówione poniżej). Następnie można przeprowadzić uroczyste przyznanie pracowników, gości i samych czytelników. Jeśli pozwolisz wybranego formatu, należy użyć amatorskie pokoje: skecze, piosenki, tańce, występy zespołów dziecięcych, prezentacja mistrzów sztuki ludowej. Nie pozwól rzeczy wziąć swój bieg: alternatywne długie przemówienia zaproszonych do pokoi. Więc publiczność nie traci zainteresowanie postępowania. Następny blok poświęcić tej biblioteki: obecna osiągnięć. W większości bibliotek są okręgi i wszystkie związki. Dać wyraz swoim członkom. W końcowej części może pozwolić spojrzeć w przyszłość: rozmawiać o planach i innowacji. Rozkład święto książki – to świetny pomysł.

młodzieńczy biblioteki

Jeśli biblioteka jest stosunkowo młody, zrobić nacisk na to w prezentacji filmowej. Kronika zmienione również. Niech historia biblioteki jest porównywana do życia przez człowieka. Jeśli długi wieczór z wystąpień i przedstawień nie lubisz, a następnie przenieść lecia biblioteki w przestrzeni wirtualnej lub uzupełnić zestaw możliwych działań w taki sposób. Na stronie internetowej lub w grupach w sieciach społecznych, oświadczam, na przykład, flash mob. Może to być zdjęcie z ulubioną książką w bibliotece, i tak dalej. Najlepsze zdjęcia półkach warto zauważyć, oczywiście prezenty. Jeśli chcesz większy okazji rocznicy biblioteki przerwę skryptu na cały tydzień. W tym czasie biblioteka posiada zdarzenia do rocznicy i wystawy książek i fotografii. Codziennie dać konkretny temat. Może to być historia biblioteki i historie czytelników, a książki o faktach, o przeczytaniu pokolenia talentów kręgach na planach …

biblioteka wiejska – centrum kultury

Jeśli społeczność nie centrów kulturalnych i najważniejsze wydarzenia jest rocznica bibliotece – najlepszy czas, aby przypomnieć jej zasadności przed wsi. Biblioteka skrypt wieś jubileusz pisać pod hasłem „Tak wielu latach ośrodków kultury.” Następnie można przystąpić jak w powyższym akapicie. Konieczne jest, aby podkreślić znaczenie tej instytucji w obszarach wiejskich. Może wspaniała uroczystość nie jest całkiem właściwe, ale mówić o osiągnięciach stoi. Zorganizować spektakl lub koncert amatorskich przedstawień. Ponieważ instytucje wiejskie często otrzymują niewielkie wsparcie finansowe z budżetu, w rocznicę biblioteka – doskonałą okazję do znalezienia sponsorów. I mogą pomóc nie tylko z pieniędzmi: książki, materiały, naprawy i tak dalej. Dokonywanie scenariusz rocznicy wiejskiej biblioteki, można podkreślić progresywności instytucji, na popularności czytania.

Festiwal książki dla dzieci

Tutaj można dać lot fantazji i napisać scenariusz bajki. Rocznica bibliotek dziecięcych są zawsze szeroko zauważyć jak dzieci czytać dużo i często iść do biblioteki. Opcja pierwsza: Podróż w przeszłość. Skrypt jest odpychany przez myśl, aby powiedzieć o historii biblioteki w ogóle. Gdzie byli pierwszymi, jak wyglądały, który przetrwał do naszych czasów. I tak podróż od starożytności do naszych czasów. I nadaje się tylko do teraźniejszości, zaczyna mówić o triumfie sprawcy. Wcześniej można zapytać dzieci jak widzą przyszłość biblioteki. Biblioteka rocznica skryptu dla dzieci powinna być maksymalna interaktywny: Wykorzystanie wideo i muzyki, gier komputerowych. Jak najwięcej występów i gry dla dzieci – co trzeba. Jest możliwe, aby umówić się na wakacje ze swoimi ulubionymi bohaterami książki.

Wydarzenia lecia biblioteki

Gratulujemy lecia biblioteki mogą być wykonane nie tylko w formie koncertu. To może być rysuje, i questy. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, traktować z ostrożnością. Ukryj notatki z porad na pewnym terytorium. Organizować działania: każdy dom ma niepotrzebnych książek, więc niech korzystają w bibliotece! Można zorganizować i wystawa.

Dlaczego zorganizować wystawę?

Jeśli wystawy duty w bibliotekach i nie powodują dużo uwagi, rocznica powinna go naprawić. Każdy bibliotekarz – kreatywną osobą, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na projekt. Niech to będzie książka o konkretnym temacie. Chwytliwy tytuł stoisko. projekt graficzny powinien odzwierciedlać tematykę. Umieść książkę nie jest fragmentaryczne, jak również, aby utrzymać kompozycję. Zwrócić większą uwagę na ilustracjach. Co jeszcze trzymać wystawę? To obywatele pracy lub mieszkańcy, a to wiąże się z różnych klubów i okręgów. Nawiasem mówiąc, mogą być zapraszani na spotkania z pisarzami – a następnie dokonać odpowiedniego tematu. Starają się współpracować z każdym wydawnictwem i jego książkach eksponowana.

Jak gratulacje?

Gratulujemy lecia biblioteki – to miłe słowa, pełne nadziei i wiary w to, że jest to potrzebne i będzie potrzebować kolejnych stu lat. I co chce z biblioteki? Szanowni goście często zaprezentuje coś naprawdę konieczne. Więc gratulacje dla biblioteki może być inaczej … Książki. Nowe książki są zawsze w wielkim poważaniu. Pomysły. Pomoc w organizowaniu imprez, szczególnie materiał jest mile widziane. Poprawa. Oczywiście, to nie jest odnowione i nowy budynek, ale nadal. Ale, oczywiście, najlepszy prezent do biblioteki codziennie – to miłość do ludzi, aby zarezerwować.