560 Shares 9342 views

Klimat Teneryfie

Teneryfa nazywana „wyspą wiecznej wiosny”, ponieważ jego ciepłym i słonecznym klimacie. Nie ma praktycznie odczuwalne zmiany porze roku, cały czas panuje wiosna. Nawet gdy w pozostałej części Europy, ludzie ukryć przed ciężkimi mrozami na Teneryfie turystów opalać się i pływać w godzinach popołudniowych i wieczornych swetry lekkie ścieranie. Klimat Teneryfy pozwala pływać w Oceanie Atlantyckim przez cały rok! Latem średnia temperatura powietrza wynosi 24 stopni, a zimą – 18.


Różnica między średnią z temperatur miesiąc najcieplejsze powietrze w najniższej temperaturze i nie więcej niż 8 stopni. Temperatura wody wynosi około 24 stopni przez cały rok, to może się różnić dość znacznie. Ta stałość w tym miejscu ze względu na wpływ Atlantyku: w zimnych miesiącach ciepłych podwodne prądy oceaniczne ogrzania powietrza i wody w pobliżu wyspy, aw cieplejszych miesiącach od oszczędności wiatr od oceanu ciepła. Dlatego, wakacje w Hiszpanii na Teneryfie zadowoli turystów o każdej porze roku.

Teide dzieli wyspę na strefy, które różnią się w klimat: strefę północną i południową. Północna część wyspy charakteryzuje się obecnością obfitych bujnej roślinności, zimne noce w miesiącach zimowych i klimatu bardziej wilgotny. W północnych przypada więcej niż 80% całkowitej ilości opadów padającego na wyspie. Ponadto, nie jest często zachmurzone. Południe wyspy charakteryzuje się stałą temperaturę. Temperatura powietrza w ciągu dnia i nocy, rzadko zmienia się o więcej niż 5 stopni. Prawdę mówiąc, nawet temperatura zimą nie różnią się tu od lata! Masyw wulkanu tutaj nie pozwól zimny wiatr z północy, więc nie ma prawie zawsze ciepłe i słoneczne. Ze względu na intensywne opady w południowej części wyspy, nigdy nie osłoni resztę turystów. Opady deszczu w tych dziedzinach są rzadkie i krótkotrwałe. Jeśli nie było ciężkie ulewy, dwie godziny w ciągu dnia, niewiele osób pamięta, że był zwykle o 12 w południe.

Wielu turystów, którzy mają choroby układu sercowo-naczyniowego, związane z wiekiem, czy wolą pozostać w Hiszpanii każda inna. I często biorą wyjazdów do Hiszpanii jest na Teneryfie. Nie myśli, dlaczego? Klimat na Teneryfie jest bardzo korzystny wpływ na układ odpornościowy człowieka. W ubiegłym wieku, aby odkryć ten efekt, lekarzy zaleca pacjentom spędzić kilka miesięcy w roku wyspę.

Ale stałość temperatur i całorocznego pływania sezonu – to nie wszystko, co może zaskoczyć klimat Teneryfy. Dzięki małej powierzchni 2000 kilometrów kwadratowych, wyspa ma więcej niż dwadzieścia mikro-stref klimatycznych. Jednocześnie, wyspa może być śnieg, smażyć jasne słońce lub ulewny deszcz. Ponownie, dzięki małej powierzchni, będąc w tej samej strefie klimatycznej, można łatwo skończyć w drugiej. Na przykład, odpocząć na plaży i nagle zaczął padać deszcz. To nie ma znaczenia! Szybko dodać rzeczy w samochodzie, w odległości 5 km wzdłuż wybrzeża i znaleźć się na innej plaży, gdzie słońce świeci jasno!

Na Teneryfie jest bardzo proste, aby uzyskać! Można oddzielnie zakupu biletów lotniczych i rezerwacji hoteli, i można korzystać z usług touroperatorów, które oferują gotowe wycieczki do Hiszpanii.