403 Shares 1511 views

Jak rosną begonia bulwę i nie tylko

Jak wypustek z bulwy begonii? Jest to najbardziej częste pytanie wśród początkujących kwiaciarni. bulwy begonii można kupić w lutym lub nawet marca. Oczywiście, szczególną uwagę należy zwrócić na te bulwy, które już mają małe kiełki.


Jak rosną begonia bulwę w domu?

Bulwy są rozplanowane na mokrej tkanki. Nie dopuścić do suszenia tkanin. Teraz musimy poczekać na pojawienie się korzeni. Kiedy się tam dostać, bulwy sadzi w doniczce. Pod koniec wiosny rośliny mogą zostać przeniesione w szklarni, ale z zastrzeżeniem, że nie będzie więcej mrozy.

Jak rosną begonia bulwę?

Sadzenie w ziemi odbywa się na początku lata. Powinny być sadzone w zacienionych lub częściowo zaciemnionym miejscu. Begonia – miłośnik wilgotnej ziemi, ale musi być podlewane umiarkowanie. Na początku jesieni, a we wrześniu-październiku, bulwy begonii są wykopane i umieszczone w piwnicy. Teraz każdy początkujący będzie jasne, jak rozwijać begonia bulwę.

Jak rosną begonia z nasion?

Begonia – piękna roślina ozdobna. Ich wiele rodzajów, a wszystkie one są różne rozmiary, kolory, jak również sposoby pielęgnacji i uprawy. W celu zapewnienia udanego kiełkowania nasion, trzeba stworzyć sprzyjające warunki do tego. Jakie są następujące warunki:

  • wysokiej wilgotności;
  • wentylowana powierzchnia dla dobrej wymianie powietrza;
  • niskie temperatury, zmniejsza się;
  • jasne oświetlenie.

Zasiać ziarno tego pięknego kwiatu jest konieczne w wczesną wiosną. Nasiona begonii są bardzo małe, a także w celu zapewnienia równomiernego siewu, pożądane jest, aby wymieszać z piaskiem. Przed przystąpieniem do siewu, nasiona należy leczyć słabym roztworze mangan. Do sadzenia begonii proszeni są o przygotowanie specjalnej ziemi. Aby to zrobić, trzeba zmieszać ziemię z torfu i piasku. Po posadzeniu tacę należy zamknąć pokrywę szyby. Zazwyczaj pędy pojawiają się na 5 dzień, ale czasami zdarza się, że kiełkują w 20. dniu. Jak tylko kiełki są perforowane, to trzeba zapewnić im temperatura w regionie od 20 do 23 stopni.

Jak rosną begonia z bańki?

Jeżeli żarówka ma rostochku, to mogą być sadzone w ziemi. Nie będzie źle kupić specjalną ziemię dla begonii. Posadzone w naczyniu, to nie powinna być mniejsza niż 20 cm średnicy. Pot of zasadzone cebulki pokryte jar. Teraz musimy poczekać, aż pierwsza warstwa będzie rozwijać, to bank może zostać usunięte. Rośliny podlewane z tacą, a tylko w przypadku, gdy nastąpiło całkowite osuszenie terenu. Begonia należy umieścić w dobrze oświetlonym miejscu, ponieważ kocha światło. Może to być okno. Pod koniec mrozu kwiat jest usuwany na balkon. Źródłem światła może być wszystko, ale lepiej jest, oczywiście, naturalne światło słoneczne. Ale jest jedno „ale”: kwiaty nie lubią ciepło, więc podczas gorącego okresu czasu najlepiej jest oczyścić begonia w zimnym pomieszczeniu lub w cieniu. Teraz, gdy wiesz, jak rozwijać begonia bulw, nasion lub cebulek – nic ciężkiego, a nie martwić się o niego.