521 Shares 1979 views

Malowidła na skałach: charakterystyka i zalecenia, warsztat

Rysunki lub malowidła na skałach jak rodzaj sztuki pojawiły się u zarania ludzkości. Człowiek prymitywny zdjęciu na skałach tajemniczych zwierząt, lub zjawisk naturalnych, wierząc, że będą je chronić. Więc nie był jednym z pierwszych obszarów w sztuce. W nowoczesnym społeczeństwie, gdzie najbardziej popularny rodzaj rozrywki są gadżety i World Wide Web, sztuki, w tym obrazie, gdyż cofnął się w tło. Ale mimo to twórczych i utalentowanych ludzi otrzymują drugie życie do jednego z najpiękniejszych okupacji – malarstwo na skałach. I każdy dzień jest ona szybko zyskuje popularność wśród koneserów ręcznie robione rzemiosła.


Malowidła na skałach. Jak zacząć? Przydatne właściwości klasy

Na tej lekcji głównie potrzebne kamienie o gładkiej powierzchni. Powinny one być dokładnie przemyto mydła. Woda z mydłem można dodać trochę sody. Pozwoli to przygotować kamień na „spotkaniu” z farbą. Następnie należy pozostawić do wyschnięcia. Od porowatych kamieni, muszą przygotować. W celu wypełnienia porów, najczęściej stosowany zwykły klej PVA lub płynnego podkładu.

Malowidła na skałach popychających ludzką kreatywność, odkryć swoje talenty w rysunku.

Aktywność ta jest odpowiednia zarówno dla dorosłych i dzieci. Dzieci, rysunek na skałach, pokazać wyobraźnię i rozwijać swoją wyobraźnię. Będzie ona również pomóc w rozwoju wrażeń dotykowych i funkcji ruchowych rąk. Malowidła na skałach Jest to idealne miejsce dla krajobrazu. Ale nie tylko dla niego. Mogą być stosowane wszędzie: podkreślenia projekt łazienki lub pięknym kominku.

Metody rysunku

Podobnie jak wszystkie kreacje, wykonane własnymi rękami, malowanie na skałach przez wiele lat zachwyci autorów. W celu uzyskania pięknych zdjęć, konieczne jest, aby wiedzieć, sprzętu do aplikacji farby. Istnieje kilka sposobów, aby zrobić obraz na skałach:

1) Jednym z najczęstszych opcji jest decoupage. Stosując tę metodę, najwyższą jakość i piękno rysunku może dostać nawet człowieka, który nigdy nie wziął pędzel i farby. Krok po kroku decoupage wykonywania instrukcji jest następująca: wziąć papier lub tkaninę z nadrukowanym wzorem. Następnie za pomocą żelazka żelaza owczarni serwetki. jest umieszczony na przedniej stronie celofan (można użyć specjalnego powierzchni z tworzywa sztucznego) i wylano zimnej wody. Pozostaje tylko zrobić rysunek na umówionym kamienia, a dzieło sztuki stworzone w domu, gotowe! Pozostaje tylko wyrównać krawędzie i zastosować lakier do trwałości.

2) Inna metoda zwana technika podwójnego skoku. Istota tej metody polega na tym, że szczotka jest wpisany dwa kolory na raz. Zatem postać będzie mieć wpływu na „podwójnym” efekt: połączenie czerwieni i różu lub zielony i żółty. Ta metoda jest bardziej wygodne przede wszystkim zwrócić płatków i kwiaty. Również na końcu mogą być pokryte z wykończeniem kamiennym.

3) W trzecim sposobie może być stosowany szablon. Tutaj będzie odpowiadał absolutnie żadnych danych liczbowych, na przykład, kolorowanki dla dzieci. Kontury zwierzęcia lub kogoś, kto ma zamiar wyciągnąć autor zastosował prosty ołówek. Tutaj akwarela gwasz lub może zastąpić farby w sprayu. Tak więc obraz na skałach Otrzymuje się spektakularny i „żywe”.

Kamienie akrylowe Malarstwo

Aby rozpocząć malowanie kamieni akrylowych, Pierwszy krąg zarys przyszłego obrazu.

Należy to zrobić w kolorowym ołówkiem lub długopisem, Bright. Na wewnętrznej stronie bezkresną zastosowano białą farbę akrylową. Będzie to nowe stworzenie w tej białej powłoki. Można rysować cokolwiek. Wszystko zależy od wyobraźni i rysunek twórczej wyobraźni. Należy zauważyć, główną cechę: Kamienie akrylowe malowanie nie rozpocznie się, jeśli artysta smakować tylko niektóre kolory. Bardzo ważne jest, aby połączenie różnych tekstur. Na przykład, najpierw nakłada się na kamieniu jasnego farby i przez to, przy czym druga warstwa jest nakładana na ciemnoniebieską barwę. Oznacza to, że istnieje szczególne kolory warstwowe.

Wskazówki dla początkujących

Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia chce spróbować zaangażować się w jakąś formę sztuki. Malowanie na skałach jest odpowiedni dla początkujących, są bardzo mile widziane. Ten typ nie wymagają dużych nakładów finansowych oraz specjalny opanowanie technik malarskich, i tak dalej. D. Wszystko to zajmie początkujących, to wyobraźnia i entuzjazm. Inspiracją będzie służyć wielu mistrzów działa, zdjęcia pięknych kamieni, które są łatwe do znalezienia. Amator może istnieć coś, aby dowiedzieć się, nie zapomnij dodać trochę i na własną rękę. Zazwyczaj w takich przypadkach, rysować zwierzęta, kwiaty, warzywa, owoce, krajobraz czy tylko zjawisko naturalne. Początkujący artysta potrzeba eksploatacyjnych:

1) kamień (półpasiec);

2) szczotki parowe (ich grubość nie jest tak ważna)

3) proste i kredki;

4) starter

5) Obsługa – farba lub guasz;

6) konwencjonalnym rozpuszczalniku w celu korekcji błędów;

7) lakieru.

ozdobić ogród

Na obszarach podmiejskich lub w kraju, każdy człowiek stara się upiększyć swoje otoczenie. Malowane kamienie ogrodowe doskonale uzupełniają krajobraz lato. pomysły kreatywnej może być wykonany tylko przez kilkaset strefie podmiejskiej. Tutaj, twórca otrzymuje pełną swobodę działania. Obraz na skale mogą podkreślać naturalne piękno roślin, kwietniki uzupełnić projekt. Poza tym, ten rodzaj biżuterii jest odpowiedni dla każdego rogu ogrodu. Jednocześnie rysunek na temat kamienia powinien być odpowiedni: .. pszczoły, kwiaty, słońce, itp klarowny roztwór złożony przez następujących opcji: malowane kamienie dostarczyć korzeni wszystkich roślin, bez wyjątku.

master class na malowanie na kamieniu

Po kamyki (kamienie) mają być umyte, powinno być ochrona ubrania z farby przeboju: angażować się w rysunku można przygotować z wyprzedzeniem w odzieży ochronnej lub fartuch. Kształt kamienia będzie doskonałą wskazówką na pytanie, co się rysować. Nie należy patrzeć na kamienie z doskonałej formie. Wręcz przeciwnie, kamyk z niewłaściwym postać może dać kreatywność wokół rysunku. Dla drobnych szczegółów szkice cienki pędzel pasuje najbardziej. Gruba – aby stworzyć wspólną strukturę.

W konwencjonalnym akwarelą i tani może być stosowane jako farby i gwaszem. Ale jeśli autor chce osiągnąć większą jasność jego rysunku, może on użyć farb akrylowych.

Po zapoznaniu się z standardowymi technikami malowania na skałach, można zacząć eksperymentować z paletą: zacząć mieszać różne kolory, aby dać większe nasycenie kompozycji. Już skończył rysunek musi być lakierowane, jeśli ten siekać będzie w kontakcie z promieniami słonecznymi oraz na zewnątrz w ogóle. Oznacza to, że jeśli jest ozdobić stoczni lub ogród malowane na kamieniu. master class, pozwala poznać wszystkie niuanse tej sztuki, to jest możliwe, aby przejść z ekspertami w opracowywaniu biznes.

Dostawy do malowania na kamieniu

Odpowiednie kamienie do rysunku można znaleźć na wybrzeżu morza, lub uzyskane ze sklepu specjalistycznego. Przede wszystkim pasuje kamyki o średnicy większej niż 25 cm. Opierając się na kamieniach, tylko ekspert może o małej średnicy. Farba do tego rodzaju pracy można kupić w prawie każdym sklepie z artykułami biurowymi lub salonie sztuki. Zgodnie z jego cech jest uważany za najlepszy farba akrylowa. Rozpuszcza się szybko w wodzie, miesza się łatwo i nie pozostawia plam na powierzchni. Szorstki i nie daje jasny, nasycony efekt kolorystyczny. Inną zaletą jest to, że farba szybko schnie i tworzy błyszczącą połysk.

Aby narysować na kamień akrylowy odpowiedniego pędzla syntetycznego, które nie mogą być zniszczone podczas interakcji z tej farby. Na mniejsze części potrzebne czarny pióro żelu lub ołówka o grubości łodygi. Na przykład, malowanie kamieni własnymi rękami jest dostępny nawet początkującym artystą lub dziecko.

Że remis na kamieniu

Wybór obiektów do rysowania na kamieniu jest nieograniczona. Można rysować absolutnie nic. Będzie bardzo oryginalne kamienie sztuka malowania, jeśli kapitan zamienia zwykłe kamyki na jajka wielkanocne. Bardzo niezapomniany prezent może być kartka urodzinowa lub deklaracja miłości, sporządzone na kamieniu. Trzeba tylko znaleźć kamień i dać upust swojej wyobraźni. Wynik zawsze będzie bardzo przyjemny dla rodziny. Po tym wszystkim, darem wykonany własnymi rękami, w naszym przypadku – malowane na skałach, by milion razy lepiej niż w sklepie kupił coś zwykłego i codziennego.