506 Shares 9891 views

USG piersi: w dowolnym dniu cyklu jest przepisywany?

Każda kobieta musi wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie, szczególną uwagę należy zwrócić na obszarze genitaliów i sprawdzić skrzynię, bo to jest sprawiedliwe seks często narażone na choroby. Jeśli były w recepcji mammologisty on powołany, aby przejść przez USG, należy wiedzieć, główną zasadę, że odbywa się to w określonych dniach. Tak, i to prawdopodobnie już zastanawiałem: USG piersi jest konieczne, aby przejść w dowolnym dniu cyklu? Zazwyczaj lekarze zalecają, aby przyjść na wizytę w danym okresie czasu, na 5-tego i 11-tego dnia po zakończeniu miesiączki. Okres ten jest najbardziej korzystny dla USG badania.

USG piersi: Study Day

Już dawno ustalono, że ta faza cyklu wpływa na stan przewodów w piersi kobiet. Dlatego, aby sprawdzić kilka dni. W pierwszej fazie cyklu miesiączkowego, przewody mleczne są zwężone w normalnym stanie, więc jeśli Twoje piersi mają jakiekolwiek wzrosty lub pieczęć, lekarze będą mogli od razu podejrzewać, że nie są one typowe dla tego okresu cyklu. Cóż, jeśli przechodzą badania lekarskie po 11 dniu cyklu, pudła rozszerzania i lekarze mogą po prostu nie zauważy żadnej wady. Dlatego wiele osób pyta: „piersi USG, na którym dzień cyklu miała miejsce?”

Jeśli cykl wynosi około 28 dni, aby przeprowadzić badania lepiej, począwszy od 4 do 8 dnia cyklu, a czasami może być nawet do 11 th. Należy stosować się do tego warunku, w przeciwnym razie można przejść do USA za nic, to będzie trudne do rozważenia problemu. Badania przeprowadzone dla wszystkich kobiet w wieku reprodukcyjnym i starszych. Jeśli masz więcej niż 35 lat, zrobić USG piersi rocznie. Powinno być również przeprowadzane i mammografii wykluczyć obecność patologicznych formacjach w piersi.

Dlaczego tak ważne jest, aby zdać USG piersi?

Na co dzień cyklu odbędzie się w tym badaniu jest jasne. Ale dlaczego to wszystko jest konieczne? Badanie ultrasonograficzne jest bardzo ważne dla kobiet, ponieważ może wykryć zmiany w tkankach sutka i kanałów na bardzo wczesnym etapie. Żadne inne badania nie może zdiagnozować choroby piersi we wczesnym stadium, oprócz ultradźwięków. Jeśli nagle pojawiają się jakieś zmiany patologiczne, a następnie potraktować to nie jest bardzo trudne i skutecznie w przypadku stwierdzenia, że w czasie.

Jakie są problemy z piersi może być u kobiet

USG piersi, dzień cyklu, który już ustanowionym, pomaga zidentyfikować problemy, takie jak torbiele, mięśniaki macicy, piersi, gruczolaka.

Pamiętaj, że trzeba bardzo szybko udać się do lekarza i poddać się pełne badanie jeśli czujesz żadnych nieprzyjemnych objawów, uczucia uszczelnić w okolicy klatki piersiowej, zmiany kształtu, ból, wydzielina z sutków. We wszystkich tych przypadkach, można pokazać USG. Jeśli nie masz powyższych objawów, nie należy zapominać, raz w roku, aby przejść do ankiety do mammologist. Procedura USG piersi w dowolnym dniu cyklu odbywają – już wiesz.

Być zdrowym i dbać o siebie!