401 Shares 8052 views

Usunięty ząb w coś białego gniazda: przyczyny, leczenie

Proces ekstrakcji zęba jest raczej nieprzyjemne, gdyż zawsze powoduje silny ból i dyskomfort. Ale to cierpienie się nie kończy, ponieważ odległe położenie zęba pozostaje dziura, która może kilka dni po zabiegu ból, a nawet krwawić. Ale to nie powoduje zaniepokojenie dokładnie do momentu, aż dziura nie jest biała tablica pojawi. Co powinno być leczenie po ekstrakcji zęba? Co jest normą, a które powinny być powiadamiani? Wszystkie szczegóły procesów po ekstrakcji zębów u składania artykułu.


Przyczyny białym rozkwicie w otworze

Jeśli ekstrakcja zęba dobrze było coś białego, nie należy od razu w panikę, ponieważ mogą to być reakcje obronne organizmu danej prostego. Dość często białe plamy w okolicy dziąseł utworzonego z systemu białka krzepnięcia krwi i jest naturalnym bandaż, który blokuje dostęp do różnych szkodliwych mikroorganizmów i chroni przed urazami dotkniętych po obszarze wydobycia.

Ale to nie zawsze tak się dzieje, aw otworze wydobytego ząb powłoka może być utworzona w wyniku naruszenia procesu gojenia. W pierwszym i drugim przypadku naloty choć i bieli, ale zupełnie różne od siebie. Niestety, zwykły człowiek zidentyfikować różnicę będzie dość trudne. Dlatego podstawową znajomość procesu gojenia w odpowiednim czasie w celu wykrycia nieprawidłowości w przypadku jego dostępności.

W rezultacie, można zauważyć, że tworzenie białej tablicy w studni mogą być wywołane przez następujące czynniki:

 • normalnego procesu gojenia;
 • pęcherzyków płucnych – zapalenie;
 • obecność ostrych krawędzi w większości odwiertów;
 • wycofanie wadliwego zęba.

Szczególnie odpowiednie studnie lecznicze

Zachowanie zęba w dołku z powodu więzadła przyzębia wierzchołkowego i przez otwór w gnieździe zęba wnikania naczynia krwionośne i nerwy. Po usunięciu zęba w jego miejsce jest powstawanie skrzepów krwi, która chroni ściankę kostną przed różnymi infekcjami i źródło do tworzenia nowych kości.

Wokół szyjki szczoteczki w tej chwili jest okrągły pakiet, który w procesie redukcji wlot studni zwęża.

Zatem ślina odgrywa ważną rolę, ponieważ zawiera element stabilizujący taki jak fibryny. Jest to białko, które jest utworzone w procesie krzepnięcia krwi. Podczas wystąpienia zakrzepu częściowe oddzielanie zachodzi na powierzchni fibryny, więc ujścia oraz po usunięciu procedurze tworzenia płytki nazębnej do zębów jest biała. Innymi słowy, jest to naturalny bandaż płytki, która zapobiega kontaktowi z zakażoną krwią skrzepu ustnej. Około tygodnia po ekstrakcji zęba jest tworzenie bariery nabłonka i białe płytki stopniowo rozpuszcza się.

Wielu wierzy, że po utworzeniu bariery nabłonkowej tam był już pełny proces gojenia, ale nie jest całkiem w porządku. Nieporozumienie, wynika z faktu, że dodatkowo do powstania nabłonkowej bariery, należy prowadzić w procesach regeneracyjnych, i trwać od trzech do sześciu miesięcy. Zdjęcie po zębie można zobaczyć w artykule. Jak można zauważyć, że uzdrowienie nastąpiło bez żadnych komplikacji.

Normalne studnie wygląd

Jak leczy po usunięciu zęba? W pierwszym dniu otwór może pęcznieć nieco na powierzchni widocznej z ostrza igły, który wprowadza znieczulające leku. Zakrzep ma ciemny kolor bordowy, galaretki przypomina swoją konsystencję. Skrzep jest całkowicie umieszczony w otworze, a nawet trochę wyżej wznosi.

Pod koniec dnia na otwór jest wykonany z białego lotu, a usta lekko zwężone. Obrzęk zwykle utrzymuje się lub nawet wzrasta nieznacznie.

A potem jak gojenie po usunięciu zęba? W okresie trzech do siedmiu dni po zabiegu w otworze pozostaje biały płytki i obrzęk zmniejsza się, a śluzówkę jamy ustnej jest znowu normalny kolorowy. Ponieważ izolacja ze śliny fibryny i utworzenia nowych studzienek tkanki nabłonkowej mają praktycznie niewidoczny. A dziesięć-czternaście dni nie jest kompletna gojenie po ekstrakcji zęba.

Charakterystyka rozwoju pęcherzyków płucnych

Usunięty ząb w coś białego gniazda? Może to być sygnał, że progresiruet pęcherzyków płucnych. Rozwój procesu zapalnego w otworze może być wywołane przez następujące czynniki:

 1. W przypadku złej higieny jamy ustnej lub w obecności zapalenia w obrębie jamy ustnej i górnych dróg oddechowych.
 2. Jeśli ekstrakcja zęba się w trakcie ostrego zapalenia przyzębia powoduje szkodliwych mikroorganizmów paleniska przyzębia.
 3. Ze względu na brak oddzielenia krwi z otworu podczas używania środków znieczulających zawierających epinefryny. W rezultacie, nie występuje tworzenie się skrzepów krwi, a otwór jest otwarty do wnikania bakterii.
 4. Ługowanie lub oddzielenie się skrzepu krwi w czasie posiłku.

Co do zasady, rozwój zapalenia zaczyna się w trzecim lub czwartym dniu po donacji zęba. Przejawy zapalenia zaczyna się obrzęk dziąseł, podczas dotykania jej obecny ból. Warto zauważyć, że ból nie zniknie, to jest zawsze obecny, aw trakcie posiłku może nawet nasilać. Powstawanie płytki nazębnej, a jego kolor jest w przeciwieństwie do lotu na normalnym studni uzdrawiania nie jak biały, może być raczej nazywany żółty lub szarawy. Jest nieprzyjemny zapach, osoba może czuć smak ropy w ustach.

Jeśli nie zostały wyprane lub spadając zakrzepu, to tutaj wygląda to trochę inaczej. Bolesne odczucia występują w trzecim lub czwartym dniu, tam jest obrzęk i zaczerwienienie dziąseł. Dziura wygląda wgłębienie w kształcie koła, które jest białe dziąsła. Wewnątrz otworu można zauważyć pozostałe cząstki skrzepu krwi i szare płytki nazębnej.

leczenie zapalenie pęcherzyków płucnych

Jeśli zauważysz powyższe objawy należy natychmiast udać się do dentysty, korzystne jest, że był to lekarz, który wyprodukował ekstrakcji zęba, ponieważ już wie, obraz kliniczny.

Sprawdzić studnie, dentysta będzie wybrać jedną z następujących metod:

 1. Konserwatywny typ. Składa się z traktując studnia z antyseptyczne i nakładki na zagrożonym obszarze opatrunków medycznych. Doustnych leków przepisanych hamują procesy zapalne i antybiotyków. W roli terapii miejscowej często stosowane obrabatyvaniya studzienek, stosując mieszaninę nadmanganianu potasu i nadtlenku wodoru. Przy łączeniu tych środków powoduje reakcja chemiczna, podczas której utworzony z pianki, który przenosi pozostałe cząstki dotkniętej studzienek infekcji tkanek.
 2. Typ chirurgiczny. Z zagłębień wykonanych w celu usunięcia wszystkich zainfekowanych tkanek za pomocą środków mechanicznych, to strefa obróbki przez środek antyseptyczny, i w tym miejscu jest tworzenie nowego zakrzepu krwi. Ponadto punkt integralną jest stosowanie antybiotyków.

Obecność ostrych krawędzi w otworze

Usunięty ząb w coś białego gniazda przez dłuższy okres? W czasie gojenia studzienek następujących procesów występuje – tworzenie kości pojawiania się i błon śluzowych. Jednocześnie od początku kości musi chronić skrzep krwi lub dziąseł. W odniesieniu do sytuacji, w której jedna ze ścian otworu wzrasta nad drugim posiada ostrą krawędź, wykonuje cięcia pojawiających śluzówki i wystaje w obrębie jamy ustnej. To czyni ją niepewnie.

Z kolei ściany niezabezpieczone studni może powodować ostrą krawędź lub pęcherzyków płucnych.

Ujawniają podobną patologię mogą być o kilka tygodni po zabiegu usuwania zębów, jeśli na koniec tego okresu w otwór jest nadal widoczny biały i gęsty ostry punktu próbkowania, nie jest normalny.

Jak pozbyć się ostrych krawędziach otworu?

Jeśli część dziura ściana, która jest uwalniana w jamie ustnej jest niewielkich rozmiarów, jest możliwe, aby spróbować usunąć swoje wysiłki. stosunkowo prosta operacja jest wymagana w innych sytuacjach.

Vkoly miejscowe znieczulenia pacjenta lekarz będzie ruch bok ściany strefy dziąsła i uwalniane fragment będzie ją zdjąć za pomocą kleszczy lub wiertła może przyszyć.

Objawy częściowe usunięcie zęba

Uszkodzony ekstrakcja zęba często prowokuje pęcherzyków płucnych, ale w przypadku silnego układu odpornościowego i jakości procesu zapalnego pielęgnacji jamy ustnej nie może wystąpić.

Warto zauważyć, że aby zobaczyć resztę zęba może być tylko przez 2-4 dni po zabiegu, aby go usunąć, ponieważ recesja dziąseł występuje tylko po utworzeniu białym rozkwicie.

Co robić w przypadku wadliwego ekstrakcji zęba?

Pierwszym krokiem jest, aby odwiedzić dentystę, aby upewnić się, że skończył procedurę ekstrakcji zęba. Aby uzyskać pełne zaufanie w sukces postępowania zaleca się poprosić lekarza kierunek obrazie rentgenowskim, która już jest w końcu zauważyć, ząb jest całkowicie usunięte, czy nie.

Cechy zachowania po zabiegu ekstrakcji zęba

Zrozumiałe jest, że przestrzeganie wszystkich zasad postępowania po ekstrakcji zęba w otworze coś bieli normą yavlyatsya tylko na kilka dni i prawdopodobieństwo rozwoju procesu zapalnego jest znacznie zmniejszona.

Wśród podstawowych zasad postępowania po ekstrakcji zęba, są następujące:

 1. Jeżeli na końcu procedury lekarz dał wacika nasączonej znieczulających antyseptyczne, powinny być przechowywane w ustach przez pół godziny.
 2. Dzień po ekstrakcji zęba nie należy próbować w żaden sposób, aby usuwanie skrzepu krwi.
 3. Nie należy próbować poczuć otwór przy pomocy języka.
 4. W ciągu jednego dnia po zabiegu jest zabronione obejmować dowolną ciecz, na przykład napój przez słomkę.
 5. Przez 2-3 godzin po ekstrakcji zęba, pożądane jest, aby nie jeść.

Te podstawowe zasady są kluczem do normalnego procesu gojenia, jeśli usunięcie zęba. Dobrze było coś białego nie przeszkadza!