346 Shares 1855 views

Wybierz, gdzie iść do morza w lipcu

W połowie lata na naszej półkuli jest szczyt sezonu. Tradycyjnie uważano go za wielki sukces, aby wyeliminować wakacje w lipcu. Ale gdzie spędzić te cztery pożądane tygodnie? Wraz z upadkiem Żelaznej Kurtyny znacznie zwiększyła się liczba miejsc, które mają się dostać do morza w lipcu. W tym artykule omówimy te letnie kurorty. Niektórzy odwiedzają wiosnę i jesienią, ale przynajmniej przez cały rok. Ale są też te, które "żyją z odwiedzającymi" tylko trzy letnie miesiące. A potem na plażach, jak twierdzą, jabłko nie ma miejsca do upadku, a ceny hoteli i kawiarni rosną. Ta okoliczność musi być uwzględniona przy rezerwacji hotelu z wyprzedzeniem. W krajach tropikalnych, gdzie latem obchodzą masowe wakacje w zimie, w lecie, albo bardzo gorąco (Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie), czy zaczyna się pora deszczowa (Tajlandia, Malediwy, Dominikana). Ale ceny również spadają. Dlatego przed wyjazdem trzeba zważyć wszystko i zdecydować, gdzie iść do morza w lipcu.


Wakacje w Rosji

Wakacje w ośrodkach ma swoje niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, nie potrzebujesz nie tylko wiz, ale także paszportu za podróżowanie za granicę. Droga nie zajmie wiele czasu i nie będzie żmudna. Brak bariery językowej, pojedynczy paradygmat z lokalną społecznością sprawiają, że życie odpoczynku jest wygodne. Co nadmorskich kurortów Federacji Rosyjskiej oferuje swoim obywatelom? Tylko dwa morza – Black i Azov. Ostatni obszar wodny jest dużym zainteresowaniem wśród turystów z małymi dziećmi. Płytka woda nagrzewa się szybko i nie można się obawiać, że okruchy będą podgładzać się z kąpieli morskich. Terytoria Krasnodar i Kuban zawsze były znane ze swoich możliwości rekreacyjnych. Wybrzeże Morza Czarnego na północnym Kaukazie było zawsze ulubionym i prestiżowym miejscem wypoczynku dla obywateli. Soczi, Adler, Gelendżik, Anapa, Tuapse, Lazarevskoe, Dagomys – to nie jest pełna lista ośrodków, w których warto wybrać się na morze w lipcu. Oczywiście, ceny szczytu podczas gryzienia sezonowego. A usługa, szczerze mówiąc, jest gorsza od europejskich standardów. Dlatego doświadczeni podróżnicy powinni opiekować się mieszkaniem jako sektorem prywatnym.

Wakacje na Ukrainie

Nadmorskie kurorty rodzimej ojczyzny nie zawsze są przyjemne z obsługi. Ponadto ceny nie można nazwać odpowiednim do spoczynku budżetowego. Ale w sąsiedniej Ukrainie obserwuje się takie same cechy klimatyczne jak w Azowsku i Czarnym morzu w Rosji. Te same komfortowe temperatury powietrza (+ 27-28 ° C), wartości wody do dwudziestu trzech wody (w płytkiej wodzie i więcej). To prawda, od 2015 roku, aby wejść na Ukrainę wymaga paszportu dla cudzoziemców, a dla dzieci – "Dokument podróży dziecięcej". Ale to nie powstrzymuje kochanków przed pobłażaniem się na miękkim, żółtym piasku północnego wybrzeża Morza Czarnego. Ceny demokratyczne, szybko rozwijająca się infrastruktura turystyczna i pyszne jedzenie będą przyjemnym dodatkiem do gorącego i suchego klimatu. Gdzie iść do morza w lipcu na Ukrainie? Wybór jest bardzo szeroki. Po pierwsze jest to Zatoka – ogromna plama rozciągająca się na terytorium Carolino-Bugaz koło Odessy. Nie można też ignorować miejscowości wypoczynkowych w Mykołowie i Cherszewie. Niedrogim miejscem do kąpieli morskich i słonecznych jest Ochakov i Iron Port.

Odpoczynek w krajach, w których nie jest wymagane wiza

Jeśli otrzymamy paszport za wyjazd za granicę, nie ograniczamy się do najbliższego za granicą. Nadal istnieją kraje, które można wprowadzić bez wizy. Są to Czarnogóra, Cypr i Turcja. Ten ostatni stale cieszy się dużym powodzeniem wśród Rosjan – prawdopodobnie dlatego, że większość hoteli tam uprawia system gastronomii obejmujący wszystkie posiłki. Jeśli jesteś fanem dzwonka i morze, które w temperaturze przypomina kąpiel, wybierz ośrodki wybrzeża Anatolijczyków. To jest Alanya, Kemer, Side. Ale jeśli wolisz bardziej komfortowe temperatury i zastanawiasz się, gdzie iść do morza w lipcu, czeka na Ciebie wybrzeże Morza Egejskiego. Historyczne zabytki i niesamowite widoki wystarczy na południu i na zachód od Turcji. Ale w Izmirze i Marmarisie, nawet w połowie lipca, wieje chłodna bryza, odświeżając ciepło. A Morze Egejskie jest nieco cieplejsze niż Morze Śródziemne.

Cypr i Czarnogóra

To kolejne dwa kraje, gdzie w lipcu będą mieli Państwo wspaniałe wakacje na morzu. Gdzie iść na kraj bałkański na Adriatyku? Budva, Sveti Stefan, zatoka Boko-Kotorska – niezależnie od wybranego kurortu, znajdziesz czyste, błękitne flagi, plaże, duże kompleksy hotelowe i małe hotele rodzinne z europejskim poziomem usług. Jeśli chodzi o Cypr, republika wyspy jest gotowa zapewnić podróżnych z różnego rodzaju usług. Młodzi ludzie wybierają Ayia Napa. W tym ośrodku znajduje się wiele klubów nocnych, dyskotek i podobnych rozrywek. Z drugiej strony plaże z złocistym piaskiem i płytkim, spokojnym morzem są bezpieczne dla dzieci. Ponadto w Ay-Napa znajduje się park wodny. Każdy, kto lubi mierzone i ciche wakacje na plaży, podróżuje do Protaras. A ci, którzy lubią pływać na morzu z ciekawymi wyprawami, wybierają Limassol. Przy okazji, jest uważana za najbardziej "rosyjskojęzycznych" wszystkich ośrodków na Cyprze.

Bułgaria

W połowie lata, gorące i czyste zestawy pogody w tym kraju. Prawdopodobieństwo deszczu jest ograniczone do minimum. Jednak wartości temperatury powietrza rzadko przekraczają znak plus trzydzieści stopni, podczas gdy woda rozgrzewa się do stabilności + 25 stopni Celsjusza. Idealne rozwiązanie kwestii, gdzie iść w lipcu do Morza Czarnego z dzieckiem. Bułgaria zawsze była sławna jako miejsce wypoczynku dla dzieci. Jeśli dziecko osiągnęło już wiek szkolny, całkiem możliwe jest zorganizowanie wyjazdu do obozu sportowego. Grupy dzieci opuszczają Rosję pod nadzorem nauczycieli krajowych. Nessebar, Pomorie, Złote Piaski, Warna, Słoneczny Brzeg – wybór bułgarskich kurortów jest dość szeroki. Podobieństwo języka i gościnności mieszkańców sprawia, że reszta rosyjskich turystów jest wygodna. Plaża i morze w tym kraju doskonale dogadują się z atrakcjami w głębi lądu. Możesz iść do Doliny Rose, udać się na rzekę Ropotamo, odwiedzić starożytną Płowdiw i stolicę Bułgarii w Sofii.

Kraje bałkańskie

Słowenii, Czarnogóry, Albanii i Chorwacji znajdują się w przybliżeniu w tej samej strefie klimatycznej, na przykład w Bułgarii. Jeśli zdecydujesz gdzie iść na wakacje w lipcu do morza z całą rodziną, Adriatyk jest najlepszym wyborem. Komfortowe temperatury powietrza i wody (odpowiednio +29 i +25) są odpowiednie zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Masa atrakcji przyrodniczych, historycznych i kulturalnych spowoduje, że wakacje jednodniowe wakacje na plaży będą rozmyte. W Chorwacji, szczególnie popularnej wśród rosyjskich turystów, korzystają ośrodki wypoczynkowe, położone na południe od miasta Split. Ten region słynął z doskonałych win i znakomitej kuchni. Ponadto w Słowenii jest wiele źródeł leczniczych, dzięki czemu można połączyć odpoczynek z kąpieli.

Dla ekstremistów

W lipcu w Egipcie, w obecnym piekle. Temperatura w cieniu może wynosić czterdzieści pięć stopni z oznaczeniem "plus". A woda w Morzu Czerwonym jest rozgrzana do + 28 g do połowy lata. To prawda, ze względu na suchość powietrza i stały wiatr, na wybrzeżu ciepło jest transportowane dość łatwo. Ale znowu: w lipcu , w Egipcie, Tunezji, Maroku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Turcji, w Maroku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powinni odwiedzić młodych ludzi z zdrowym sercem i bez nadciśnienia, aby znaleźć się na liście krajów, w których lepiej odwiedzić te regiony w lipcu, Kiedy stanie się zimniej. Podróż do Karaibów i Azji Południowo-Wschodniej będzie budżetowa. W porównaniu z zimą, oczywiście. Nie bój się słów "pora deszczowa". Pora deszczowa przeważnie przechodzi w nocy i tylko odświeżyć gorące powietrze równikowe.

Ośrodki wypoczynkowe w Europie

Lato, a szczególnie w sezonie, jest dobrym momentem na wyjazd do Grecji, Włoch lub Hiszpanii. Była wiza! Loty czarterowe po przystępnej cenie zabiorą Cię do jakiegokolwiek lotniska w południowej Europie. Należy zauważyć, że we Włoszech wejście do plaż jest głównie wypłacane. Ale w Hiszpanii, na wybrzeżu Morza Śródziemnego we Francji, w Grecji, są miejskie. Lipiec w Hiszpanii jest raczej gorącym miesiącem. Aby nie wystawiać ciała na stres temperatury, warto wybrać wybrzeże Costa Brava lub Mauresm, pozostawiając Azahar i Blanca we wrześniu-październiku. Ciepło jest najłatwiejsze do odkrycia na wyspach – Ibiza i Mallorca zawsze były ulubionymi miejscami turystycznymi dla turystów z Europy Zachodniej. Jeśli masz problemy z przenoszeniem ciepła, wybierz Portugalię. Zimny Ocean Atlantycki zmiękcza ciepło, a średnia temperatura powietrza wynosi 25 stopni. Innym kierunkiem jest wyspa Madera. Tu jest stale ciepłe, a turyści przyjeżdżają tu do połowy października.

Gdzie iść na morzu na początku lipca

Chociaż pogoda w lecie różni się nie tak szybko, jak poza sezonem, to jednak różnica między pierwszą dekadą a końcem miesiąca w niektórych miejscach jest śledzona. Na przykład na Cyprze, w Tunezji, w Turcji bliżej sierpnia, ciepło jest nasilone. Ale na początku lipca pogoda jest idealna do przyjęcia kąpieli słonecznych i morskich. To samo można powiedzieć o kurortach Grecji. Woda już rozgrzała się dobrze, ale powietrze nadal nie dzwoni z upału, a noce nie są duszno. Bułgaria i ukraińskie wybrzeże Morza Czarnego są dobre w lipcu. Pogoda może się obawiać krótkotrwałymi deszczami w pierwszej dekadzie, ale nie wpłynie to na temperaturę morza.

Gdzie iść pod koniec lipca do morza

Może to wydawać się dziwne, ale w drugiej połowie miesiąca lepiej idź do Balearów, Francji i Włoch. To dlatego, że głębokie morze śródziemnomorskie może zepsuć wypływ kąpielowy na powierzchnię głębinowych warstw wody. Adriatyk szybko się rozgrzewa, ale sąsiednie Alpy nadal mają zimno w ich wąwozie, co wpływa na możliwość długotrwałych deszczy. Ostatnia połowa lipca to najlepszy czas na odpoczynek w krajach bałtyckich. Podobnie można powiedzieć o kurortach na północnych wodach Europy Środkowej i Zachodniej: Belgijskim Ostendzie, Gdańsku i innych.