482 Shares 2608 views

Japoński pagoda – uzdrowienie drzewa

Japoński Sophora (innymi słowy – japońska akacja) – jest to drzewo z rodziny motylkowatych, z gęstą koroną rozprzestrzenia, ciemno-szary pęknięć kory, gładkich zielonych gałęzi i podłużnych liściach imparipinnate, liściastych w zimie. Wysokość drzewa może osiągnąć 25 metrów. Kwiaty, rośliny, kwitnące od czerwca do lipca, są duże, do 30-35 cm, wielu kwiatach wiechy białego i żółtego, z pachnący, ale ciężki, zapach. Na koniec kwitnienia wiechy in situ mięsisty więzadeł moniliform zbieżności ziaren o długości od 3 do 7 cm. Z fasoli szparagowej, dojrzewaniem przekształca się czerwonawo. Dojrzewa w sierpniu-wrześniu, owoce są utrzymywane przez całą zimę na drzewie.

Kolebką japońskiej Sophora są Japonia i Chiny, ale jest również powszechne w Wietnamie, Korei, Kaukazu i Azji Środkowej. W medycynie używane kwiatów i owoców rośliny zawierającej w swoim składzie substancji biologicznie czynnych, z których szczególnie cenne uznaje się rutyna (witamina P). Maksymalna zawartość znaleźć w pąki, więc pąki są zbierane w czerwcu i lipcu, gdy niektórzy z nich zaczynają kwitnąć u podstawy kwiatostanu.

Do leczenia japońskiej pagody stosowanych jako świeże, jak i suchej paszy. Owoce Sophora, mięsiste i soczyste, zebrane w czasie, kiedy nasiona właśnie zaczynają ciemnieć. Raw zebrać niezbędne przy suchej pogodzie, i wysłał do wyschnięcia na ten sam dzień. Suszone w dobrze wentylowanych suszarki lub na strychach, oczyszcza od zanieczyszczeń w surowcach są pakowane mnoży papieru lub tkaniny, torby i przechowywane na regałach w suchych, wentylacji pomieszczeń.

Japoński Sophora można stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Do użytku wewnętrznego nalewki Sophora japonica To pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego nadciśnienia i normalnej ilości cukru we krwi. Preparaty z tej rośliny jest w stanie poprawić stan układu krążenia, usuwanie złogów cholesterolu z naczyń krwionośnych i nadając jej elastyczność. Mogą one skutecznie zmniejszyć obrzęk jelita grubego. Wiążąc w jelitach sole metali ciężkich (w tym pierwiastków promieniotwórczych) i innych substancji toksycznych uczestniczą zatem wyeliminować ich z organizmu.

Przygotować nalewkę Sophora japonica nie jest trudne w domu. W tym celu świeże owoce muszą być dokładnie płukano bieżącą wodą, dodać do słoika szklanego, wstępnie posiekane i wlać wódki, z zachowaniem stosunku 1: 2. Po upływie 10 dni od drenu do infuzji. W rezultacie, nalewka staje się czerwonawo-brązowy kolor. Do wytwarzania suchych owoców proporcje likier różna. W tym przypadku, wódka będzie musiała potrwać około 5 razy więcej.

Sophora japonica – leczenie

japoński Sophora   jak nalewka jest stosowana jako nawadniania i płyny do leczenia ran, flegmoznyh trądzik, łuszczyca, owrzodzenia żylne, oparzenia, czyraki, carbuncles. W medycynie ludowej, zaleca się do dławicy, cukrzyca, krwawienie różnego pochodzenia, choroby żołądka, miażdżycy, chorób wątroby, hemoroidy. Preparaty Sophora są również użyteczne w hipo beri-beri (do leczenia i zapobiegania), reumatyzm, choroby alergiczne, krwotoków w siatkówce, skazę krwotoczną. Nalewkę z pączków Sophora vtiraniyai stosowane korzeni włosów do ich utraty płukania jamy ustnej, w przypadku choroby dziąseł i bólu dentystycznego, na wkraplanie do nosa na zimno, do leczenia grzybiczych chorób skóry.

Należy być ostrożnym w recepcji preparaty oparte Sophora japonica, aw każdym przypadku nie przekracza otrzymane dawki. Ponadto, możliwe jest specyfiką niektórych składników preparatu. Nie należy przyjmować leków na podstawie Sophora w czasie ciąży i laktacji.

Leczenie za pomocą leków, japonica Sophora mogą być bardzo skuteczne, ale wcześniejsza konsultacja z lekarzem – koniecznością!