527 Shares 7022 views

Jak szybko oczyścić ryby na skal? Nóż do czyszczenia ryb

dania z ryb, jak prawie wszystko. Ale jak do czyszczenia ryb w domu, a potem do kuchni, nie wygląda jak dom skal? Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule. Okazuje się, że istnieje wiele różnych sposobów. Nawet urządzenia do czyszczenia.


Urządzenia do czyszczenia

Przede wszystkim musi przynajmniej nóż do czyszczenia ryb. Jest to najbardziej popularna. Nóż jest w każdym domu, ale wszystkie urządzenia nadają się do czyszczenia ryb. Nóż powinien być wygodny, dobrze naostrzone i lekkie. W ten sposób urządzenie jest dobrze usunięte dużej skali.

W dzisiejszych czasach specjalne narzędzia sprzedawane do czyszczenia ryb. Zewnętrznie i w ich działaniu, przypominają one zwykłe tarce. Adaptacje mają otwory, w których mieszczą się płatków i podczas kontaktu z ryb. Takie urządzenia są dobrze przystosowane do oddzielania drobnych wag. Sprzedawane i specjalna tablica z zaciskiem. W rezultacie, tusza, aby utrzymać ogon nie będzie konieczne.

Jak szybko oczyścić ryby na skal? Można użyć zwykły pływak z wieloma aspektami. Jest wygodny w użyciu. I w tym samym czasie łuski są usuwane przez kilku rzędach. A nie latać, pozostając wewnątrz pływaka.

Jak zrobić urządzenie do czyszczenia ryb z rękami?

Zrobić urządzenie do czyszczenia ryb mogą niezależnie od siebie. Będzie to wymagało małych gwoździ, przykryć rowkowane krawędziach szklanych butelkach. I mały talerz. Aby paznokciami przybity kilka pokryw. Takie improwizowane urządzenie do czyszczenia ryb o dużej skali. W warunkach polowych, zamiast takiego urządzenia można zastosować cyny, które odbywa się w dolnej części niewyrównane otworu.

ryby czyszczenia

Jak szybko oczyścić ryby na skal? Ten proces jest podzielony na kilka etapów:

 • Ryby dokładnie umyć pod bieżącą wodą. W tym czasie, z pod wagi usunięto wszystkie zanieczyszczenia i śluzu, aby uniknąć ślizgania się tuszy. Każdy przemyto oddzielnie.
 • Ryby powinny wyschnąć trochę przez kilka minut, tak aby nie wypaść z rąk. Ale nie na długo, ponieważ suche płatki odlecieć kuchnię.
 • Jeśli ryba ma ostre kolce lub płetwy, są wstępnie pocięte nożem lub nożyczkami kuchennych.
 • Ryba leży na desce do krojenia lub innej powierzchni. Przechowywać należy za ogon i zeskrobać szalę w kierunku głowy. Tusza musi być utrzymywane mocno. Jeśli ryba jest niewielka, wówczas łatwiej będzie utrzymać go całkowicie w ręku.
 • Po oczyszczeniu ryby przemyto i wagi pozostałości są usuwane z wody.
 • Wypatroszyć. Usuwa wszystkie płetwy, i odciął mu głowę. Jeżeli tak jest, wówczas otwór ogon odbywa się i tnie wzdłuż brzuch do skrzeli. Nóż do czyszczenia ryb muszą być małe i ostre. Wyciętymi wystarczy go przechylić, tak aby nie uszkodzić pęcherzyka żółciowego. Następnie wyjąć i wrzucono wszystkie wnętrzności, z wyjątkiem jaj i mleka (jeśli jest to potrzebne). Karkas jest dokładnie przemywa się pod bieżącą wodą.

Jak szybko oczyścić rybę na wadze tips

Proces czyszczenia ryb łatwe. Ale są pewne niuanse i małe sztuczki, aby przetwarzać bardziej przyjemne i szybko:

 • Najlepiej jest czyścić świeże ryby zamiast zamrożone lub schłodzone. Na żywo ma miękką i gładką skórę, z której przychodzi łatwo skaluje. Oczyścić ryby najlepiej natychmiast po połowów lub zakupy.
 • Skala nie do rozproszenia, ryby mogą być czyszczone w przezroczystym plastikowym worku lub w zbiorniku z wodą (lub umywalka), w którym osnowa jest całkowicie zanurzona. Lub trzymać ryb podczas czyszczenia pod kranem z bieżącą wodą. Mokre płatki nie odlecieć.
 • Mrożone ryby powinny całkowicie stopić przed czyszczeniem.
 • Jeżeli pozostaje śluzu i tusze po przemyciu, że soli się i przemywa po 3 minuty.
 • Jeśli ryby smażone, wtedy bardzo mała szczotka nie jest konieczne. Waga po obróbce cieplnej staną się kruche i chrupiące.
 • Jeśli ryby skaluje grube i duże, można go usunąć ręcznie.
 • Czyste tusza łatwiejsze, jeśli jej usta, by odkryć i naprawić go wykałaczką.
 • Jeśli łuski przylegają do siebie szczelnie, powinny one być pre-split z nożem, bez uszkodzenia skóry.
 • Mała skala doskonale usuwa piasek lub sól. Ryby posypane i wcierać lekko. Następnie przemywa się wodą.
 • Jeśli ryba wymknąć się spod kontroli, może być zamontowany na płycie z szydło. Są przebite osnowy w miejscu ogona. Lub owinąć ściereczką ogon.
 • Jeśli waga oddziela zbyt słabo parzony ryby lub umieszcza się go w ciągu jednej minuty. Albo umieścić tuszy w gorącej wodzie, a następnie na zimno, a następnie utrzymać w czystości.
 • Łatwego oczyszczania mrożonych ryb na topnienie tuszy jest owinięty papierem lub tkaniną.
 • Ryba może być oczyszczony za pomocą tępego stronie noża, lub talerza.
 • Jeśli osnowa wyschnięciu należy zwilżoną wodą.

Metody oczyszczania rzeki ryby

Jak czyścić Fish River na wadze? Usuń to może być na wiele sposobów. Ale najbardziej trudne do czyszczenia grzędy i batalionów. Dlatego początkowo z tusz wycina wszystkie płetwy spiny. Następnie ryby są umieszczane w zimnej wodzie na kilka minut. Widelec lub nóż wykonany szereg ząbków wagi.

W płoci Wagi słaby, ale czyste trudne, jak silny rozprasza kuchnię. Dlatego lepiej, aby oczyścić sobie prawo ryb na stawie. W domu, to lepiej, aby oczyścić go bezpośrednio pod wodą. To będzie na tyle, aby wpisać je do miski. Można posypać rybę solą i rub. Następnie przemyć wodą.

Aby oczyścić rybę z łusek trudny, najlepiej nadaje czworoboczną tarce. Czyste ptaka, jak zwykle, od głowy do ogona, na wadze. Pike. Okoń i sandacz może parzyć wrzącą wodą przed czyszczeniem. Następnie waga spadnie łatwo. Usunięto pod bieżącą wodą.

Niektóre gatunki ryb, takie jak okoń, dla szybkiego i łatwego usuwania skali od wieczora, aby dodać trochę soli i pozostawiono do ochłodzenia w ciągu nocy. Ryba z zamrażarki nie musi być całkowicie rozmrożone, rzetelnie i godziny. W tym czasie waga będzie odwilż i usunąć byłoby łatwe.

Niektóre ryby nie mogą być oczyszczone z łusek. Na przykład, łydki lub łososia. Prażone całego ptaka z łusek, ponieważ jest miękki i delikatny. Lin przez dłuższy czas przed czyszczeniem przemywa się wodą. Jeśli jest ryba śluzu, a następnie wlać wrzącą wodę ptaka. Lin następnie ponownie przepłukano pod bieżącą wodą. Lub najprostszy sposób. Lin spada we wrzącej wodzie na jedną minutę, a następnie usuwa się skala od szkieletu bezpośrednio do skóry.

duża ryba

Czyszczenie ryb na wadze będzie dużo łatwiejsze, jeśli usta tusza wstawić do kija zatrzymania. Weź krojenia i została pokryta przez gazetę, który składany kilka razy. Ryby dokładnie umyć. rozpoczyna się czyszczenie, jak zwykle, z ogonem, lecz pod niewielkim kątem. Ogon i grzbietowych są odcięte. W pobliżu głowy sprawia, że mały otwór i ostry nóż do cięcia brzucha odbytu.

Jeśli wypatroszeniu jest czyszczony całą zawartość tuszy. Off-białego filmu, rozciągający się wzdłuż grzbietu. Zeskrobuje ze ścian czerwono-brązowy filmu. Głowa jest odcięty. Jeśli zostawiła, skrzela są usuwane z wnętrza, inaczej ryba będzie gorzki smak.

Sum, węgorz, węgorz są czyszczone przez usuwanie osnowy ze skóry wraz z wagą. W tym celu szef jest cięty, a skóra jest wyciągnięta w jednym ruchu.

ryby morskie

Ryby morskie są często czyszczone inaczej niż rzeki. W tym celu, ostre krawędzie ostrza z cienkiego ostrza. Ryby kładzie się na twardej powierzchni (np deską do krojenia). W ogonie małego nacięcia. końcówka noża łagodnie podniósł skórki.

Rezultatem jest mała kieszonka. Ostry nóż, zaczyna rozszerzać dalej, w kierunku głowy. Rybią skórą jest usuwany wraz z wagą, są zawieszone wewnątrz ostrym ostrzem.

Jak czyścić solone ryby?

Solone ryby sprzedawany jest już oczyszczony z łusek. Pozostaje tylko jelitach. Wyciągnęła z solanki, odcinanie płetw. I wzdłuż tylnej nacięcie. Takie same i wokół głowy. Skórki dokładnie wydzielone i usunięte w kierunku ogona pończochę. Potem rozerwał brzuch i oczyszczony z wnętrzności. Na wniosek pozostało tylko jaja i mleko. Ryby są usuwane z wewnętrznej czarnej folii i przemyto zimną wodą.

Jak wyczyścić okonia?

Jak czyścić Okoń ryb? Jest to dość śliska, więc nosić rękawiczki przed zabiegiem. Aby nie skaleczyć się ostrymi płetwami, są one odcięte nożyczkami. Aby proces czyszczenia był szybszy, ryba idzie do zamrażalnika na 20-30 minut.

Po tym, łuski nie będzie dużo, aby rozproszyć się. I czyszczenia ryb zajmie tylko kilka minut. Ale jeśli planujesz piec lub smażyć okoń w zamrażarce nie można umieścić tuszy. Podczas szczotkowania nóż skierowany z brzucha ryby do tyłu. Ogon w tym czasie mocno wciśnięty do deski.

Zander

Jak wyczyścić okonia ryb? Jego ciało ma ostry wydajność. Są one usuwane przed czyszczeniem nożyczek lub dobrze zaostrzony nóż. Wydajność jest wypełniona wodą, w którym ryba jest całkowicie zanurzona. Jeśli czyszczenie odbywa się za pomocą noża, trzymał kąt rozwarty na wadze.

Jak czyścić szczupaka?

Jak łatwe do czyszczenia ryb na wadze? Do szybkiego i efektywnego czyszczenia szczupaka należy przygotować dużo miejsca. nóż do cięcia powinny być szerokie, dobrze naostrzone ostrze. Przed czyszczeniem płetwy są odcięte nożyczek kuchennych. Następnie udaj się do siebie pasować szczupaki i jedna ręka jest brane za ogon.

Wagi hak w ogonie i nóż wykonuje na głowę ryby. Jeśli ostrze jest trudna, zwiększa częstotliwość konserwacji. Ale w tych samych miejscach, skrobanie Wagi zmniejszać. Aby zebrać łuski nóż całkowicie on pochyla się pod kątem 100 stopni z tuszy.

karaś

Karas czyszczone na szeroką deskę do krojenia. Duży, więc specjalnym urządzeniem nie jest wymagany do czyszczenia rybie łuski ryb. Można użyć ręki lub zwykły nóż. Chwycić jedną ręką ogona. Oczyścić szalę w kierunku miniatury głowy. Kiedy zbliża się do głowy, można oczyścić nóż ryb. Również – na brzuchu, w pobliżu ogona.

Jak oczyścić rybę, tak, że strony nie latać łuski?

Jak szybko oczyścić ryby na skale, tak że nie rozpraszają się na boki? Ma delikatną strukturę. Iz ryb czasami setki płatków usunięte. Można umieścić rybę w plastikowej torbie i oczyścić. Ruch powinien być czysty i ostry.

Wspólna ryby dobrze oczyszczone łyżeczkę z jednej strony o cienkiej krawędzi. Ponieważ nie jest ostry, nie oderwać i zahaczyć łuski. jest on oddzielony od tuszy w wolniejszym tempie, a w związku z tym nie rozpraszają.