127 Shares 5127 views

Medlar: jak jeść i gotować egzotycznych owoców

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do zamorskich podziwiać egzotyczne owoce , które przestały zwracać uwagę na to, co tam rośnie. A tymczasem nasza urodzajna ziemia daje nam nie mniej użyteczne owoce z bardzo nietypowym smakiem. Na przykład, vulgaris loquat. Ten owoc drzewa i będzie ją prowadzić.


Gdzie rośnie niesplik

Locus tego wspaniałego zakładu zależy od jego gatunku. Odróżnić niesplik japoński i niemiecki. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, ale jego rozprzestrzenianiu się na terytorium Ukrainy, Mołdawii, regionów Kaukazu i Morza Kaspijskiego. Zewnętrznie, owoce tych dwóch rodzajów niezwykłych roślin różnią się jedynie w formie: małe „jabłka” w małych gronach zwisające z gałęzi niemieckiej niesplik, niewielkie okrągłe owoców jej azjatyckim odpowiednikiem. Ponadto różnią się one w czasie kwitnienia i owocowania. Japoński niesplik – wiecznie zielone drzewo do trzech metrów wysokości, która podoba owoce tylko na wiosnę. Natomiast niemiecki (rasy) piękne owoce w zimnych porach roku i zachowuje swoje owoce na drzewie aż do ciężkich mrozów.

Przydatne właściwości

Lista właściwości leczniczych, które ma loquat, tak jak w naturze, jest nieograniczona. Te jedyne w swoim składzie i smaku owoców zaleca się stosowanie świeże. pulpy soczyste w cienkiej skórce zawiera dużą ilość potasu, co pozwala na układ nerwowy. Wysoka zawartość beta-karotenu i witaminy A, przez który owoc niesplik posiadają bogatą pomarańczowego koloru pozwala na zastosowanie tej rośliny w leczeniu pewnych chorób oczu. Ponadto, jest jednym z kilku owocach wzmacniających ścianę jelit. Warto zauważyć, że w zależności od stopnia dojrzałości zmian i właściwości lecznicze, przez którą ma loquat. Jak jeść owoce, jeśli cierpią na biegunkę? Aby zrobić to kilka razy dziennie, aby jeść kilka sztuk lekko niedojrzałe owoce. Firma ciałem o przyjemnym smaku i tart garbniki, jego członek, mają ściągające wpływ na jelita. Przeciwny efekt ma dojrzałe loquat. Jak jeść na zaparcia? Wystarczy codziennie rano na czczo kilka owoców.

herbatki lecznicze

W leczeniu w tradycyjnej medycynie stosowany jest nie tylko owoce, ale liści niesplik. Na przykład, przygotowane z tych bulionu pomaga z biegunką. I parzona w szklance wrzącej wody łyżkę suszonych liści jest doskonałym lekarstwem na ból gardła. Zapalenie oskrzeli i astma pomaga wlew bazie alkoholu. Do jego przygotowania trzeba szlifować 5-6 owoce z nasionami i rozcieńcza 100 g wódki i dwoma łyżkami miodu. Domagaj potrzeba kilku dni. Po tym, że środek filtrujący i spożywać 100 g 3 razy dziennie. Kiedy suchy drażniący kaszel zaleca się pić ten napar w postaci ciepła przez słomkę.

pyszne niesplik

Korzyści z tych wspaniałych owoców wzrasta w czasach, jeśli jeść je świeże. Jednak nie mniej wartości odżywczych mają różne dania przygotowywane z nich. Z niesplik można gotować kompoty, konfitury i dżemy. Miąższ owocu jest stosowany jako nadzienie do pieczenia pyszne. Możliwe jest również, aby gotować niezwykle smaczny deser. Dla niego będzie potrzebować garść niesplik owoce i kilka bananów. Te składniki są mielone w blenderze i rozłożone na talerzu. Top pysznym sosem i posypać migdałami. Aby uzyskać maksymalne korzyści z egzotycznych przysmaków, takich jak loquat, jak jeść i gotować każdy wie, że nie trzeba szukać na wschodzie i kuchni azjatyckiej.