138 Shares 6518 views

W jakim wieku można dziecko dać jaja, jak wprowadzać pokarmy stałe?

Narodziny dziecka – zawsze jest to znaczące wydarzenie w rodzinie. Rodzice bardzo zadowolony pojawienie się następcy i dziadkowie zbyt szczęśliwy. Przyjaciele i znajomi – wszystkie gratulacje.


Ale w miarę upływu czasu, po takiej euforii przychodzi zrozumienie odpowiedzialności za małego człowieka, świadomość, że powinniśmy dać mu wszystkie najbardziej przydatne. Do tego roku, mleko z piersi matki mojej i oczywiście prawidłowe wprowadzanie pokarmów uzupełniających. To było wtedy, że istnieje zainteresowanie, w jakim wieku można dać dziecku swoje jaja.

Najlepszym pokarmem dla niemowląt

Bardzo dobrze, jeśli dziecko będzie karmione piersią, ponieważ mleko matki – to jest dokładnie to, czego potrzebuje. Naukowcy udowodnili, że zawiera on wyważony kompleks wszystkich witamin, minerałów i substancji biologicznych, które są użyteczne dla dziecka. Jego skład jest jedyne i niepowtarzalne, w pełni chroni system odpornościowy noworodka przed wieloma chorobami zakaźnymi.

Tauryny i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych pomóc w prawidłowym tworzenia układu nerwowego rosnącej organizmu laktoferyny – lepsze wchłanianie żelaza, co zapobiega anemii. Ponadto, kompozycja zmniejsza zagrożenie chorobami przewlekłymi cukrzycy i zapalenia układu trawiennego, stwardnienie rozsiane.

Główną siła dziecka w wieku do sześciu miesięcy, aby być mleko matki. Ponieważ jest to skazy produkt, który jest łatwo przyswajalny i trawione jest zawsze stała pożądanej temperatury konsumpcji, a to sprawia, że jest możliwe w każdych okolicznościach do podawania dziecku.

Wprowadzenie napój

Chciałbym zatrzymać się samotnie na pytanie od jakiego wieku można dać dziecku wodę poprzez karmienie piersią. Odpowiedź jest bardzo prosta – dla dzieci (od pierwszego dnia do miesiąca) tylko wtedy, gdy to konieczne ze względów medycznych.

Mleko matki jest zarówno żywności i napojów niezbędne dla noworodka. Ponadto, nie bój odwodnienia, ponieważ jego głównym moc o 87% składa się z wody. Dlatego w czasie upałów letnich, czy wraz ze wzrostem temperatury ciała dziecka powinny tak często, jak to możliwe, aby zastosować go do piersi, i myśli o piciu kropli.

W wieku od dwóch do sześciu miesięcy i nie warto zaskoczony dopaivaniya problem, chyba że jest to wymagane ze względu na niewystarczającą ilość mleka w zdrowiu matki lub zaburzeń u dziecka. Należy poczekać, aż całkowicie się silniejszy układ trawienny. W ciągu czterech miesięcy, możesz zaoferować dziecku mała łyżeczka odmówić – nie jest konieczne, aby nalegać, ona po prostu nie potrzebuje. Napoje – następnie stopniowo zwiększać objętość do 60 ml porcjach dziennie. Warto pamiętać, że trzeba pić z łyżką do dziecka nie zrezygnować z piersi.

W ciągu sześciu miesięcy, można bezpiecznie zacząć wprowadzać dodatkowe vodichku z tym wieku jest już konieczne do pełnego rozwoju i wzrostu organizmu.

Pierwsze stałe pokarmy

Dorastając, dziecko potrzebuje więcej składników odżywczych i pierwiastków śladowych, ponieważ zaczyna spędzać więcej swojej energii: czołganie, spacery, aktywny zabaw. Zużyte zapasy muszą być uzupełniane, więc warto rozważyć wprowadzenie uzupełniającego żywienia.

Lekarze twierdzą, że dzieci, od sześciu miesięcy, mogą być wprowadzane do diety żywności dla niemowląt nowych produktów.

W jakim wieku można podać jajka dziecko? Że są one uważane za produkt, który wprowadzany jest jednym z pierwszych pokarmów stałych dziecko. Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że czas potrzebne i niezbędne elementy w nich jest bardzo wysoka: kwas foliowy, aminokwasów, lecytyny, żelaza, potasu, multiwitaminowego kompleksu. Ale nie możemy zapominać, że ten produkt jest silnym alergenem, zwłaszcza białek.

Ich stosowanie w żywności ma ogromne korzyści dla wzmocnienia kości, zębów, włosów i paznokci. Dlatego też, nie należy całkowicie wykluczyć je od zasilania.

wybór najlepszych

Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku można dać dziecku jajko i co. Uważa najbezpieczniejszym wiek 8-9 miesięcy, ale to tylko z wprowadzeniem żółtka. Nie zapominajcie, że jeśli dziecko ma skłonność do alergii, w tym przypadku, nie powinniśmy spieszyć.

Najlepszym rozwiązaniem dla byłoby jaj przepiórczych. Mimo swojej niewielkiej wielkości, w przeciwieństwie do kurczaków, zawartość składników odżywczych, takich jak fosfor, potas, żelazo oraz inne witaminy, mają dwa razy tyle. Według badań, są one mniej alergenów, a nie jak może być zakażone salmonellą. Wynika z tego pytanie: „W jakim wieku można podać jajo przepiórki dziecko?” W ciągu sześciu miesięcy można zacząć wprowadzać je do przynęty.

spróbuj białko

Mając do czynienia z wiekiem wprowadzeniem do diety żółtka władzy, to znaczy w jakim wieku można dać dziecku z białka jaj. Pediatrów doradza, że jeśli nie powoduje reakcji alergicznej po podaniu żółtka w menu dla dzieci, począwszy od roku, aby spróbować smak całego wyrobu. Pamiętaj, aby nie zapomnieć o środkach ostrożności oraz fakt, że daje duże obciążenie na układ trawienny.

Zasady wprowadzania pokarmów uzupełniających

Po otrzymaniu odpowiedzi na pytanie, w jakim wieku można dać dziecku swoje jaja można znaleźć we właściwym wyboru procedury przygotowania i podawania pokarmów uzupełniających do diety dziecka.

Po pierwsze, pamiętajmy, że jaja powinny być podejmowane tylko świeże, nieuszkodzone. Następnie, myje się je umieścić na ogień w wodzie i gotować przez 10 minut, po należy usunąć je z powłoki i delikatnie rozdzielić biały z jaja.

Należy upewnić się, że nowa żywność powinna być wprowadzana do jedzenia rano, że nadszedł czas, aby obserwować reakcję. Teraz musimy wziąć 1/8 przepiórki i jaja kurzego żółtka 1/16. To będzie bardzo dobry, jeśli jest wcierać z mlekiem matki lub użyć dowolny znany żywności dla niemowląt: przecier owocowy lub warzywny, kasza.

Jeśli w ciągu dnia dziecko nie ma reakcji alergicznej, należy umieścić go w diecie raz na dwa lub trzy dni. Z biegiem czasu, dawka powinna być zwiększona aż żółtka 1/4 części dnia. Przez rok grudnichok powinny spożywać połowę tego produktu.

Teraz, gdy mamy pełną informację o jakim wieku można podać swoje jaja dzieci, przejdź do poznania nowych smaków!