239 Shares 3545 views

GAZ 2752 – podwójne "Gazelle"

Po kilku latach od rozpoczęcia produkcji seryjnej „Gazel”, urodził się nowy, młodszy brat „Gazela” – „Soból” (GAZ 2752). Występuje w dwóch wersjach – pasażerów i ładunków. Niektórzy mówią, że to tylko mała kopia 2705, inni zaprzeczył, twierdząc, że „Soból” – zupełnie wyjątkowy i nie podobny do „Gazel” samochodu.

Więc co ma wspólnego z GAZ 2752 „Gazelle”? Ogólny bardzo dużo, a to odnosi się do cech technicznych. Po pierwsze, jest to z pewnością przedni fartuch z tych samych lusterek, świateł, okien i klamek. Po drugie, bezpośrednie podobieństwo przejawia się w silniku (w obu silników montowanych ZMZ 402/406) Skrzynia biegów 5-biegowa i podobne sprzęgła. I oczywiście, „Sobol” „odziedziczone” od „Gazelle” złego szumu podczas ruchu, a czasem nawet grzechotka (to jest integralną częścią wszystkich samochodów krajowych).

Oczywiście, istnieją różnice w tych samochodów dostawczych. To własna rama (nie obcinane „gazelevskaya”, jak wielu uważa), jak również zawieszenie.

Salon GAZ 2752 – rodzaj małego skromnym biurze. Jest to składany stół, rękawice i wiele małych rzeczy. W konfiguracji pasażerskiej „Soból” jest w stanie pomieścić pięć osób. Wszystkie siedzenia w samochodzie są pokryte imitacją skóry. Ale mimo to, siedzenia pasażerskie nie mogą być składane, regulowane i obracane. Oni po prostu „przybity” do podłogi, i nic nie można zrobić z nich (o ile nie całkowicie zdemontowane). Dlatego też, przy wyjściu z natury trzeba myśleć z wyprzedzeniem, gdzie i jak umieścić swój bagaż.

GAZ 2752 „Soból” jest ustawiony salon lustro. Ale z powodu wielu dużych zagłówki tylnych siedzeń, aby zobaczyć, co dzieje się za samochodem bardzo ciężko (trzeba korzystać z lusterek wstecznych). Tyle tylko, że można zobaczyć, jak zachowują się tylnych pasażerów w kabinie.

Warto zauważyć funkcjonalności lusterek zewnętrznych pojazdu. Pomagają kierowcy kontrolować wszystko, co dzieje się wokół. „Soból” klasa „luksus” wyposażone w specjalne urządzenia, które regulują nachylenie lustra przez napęd. Również w kategorii „Luksus” ma szyb.

GAZ "Soból" – bardzo kompaktowy minivan. Jest łatwo kontrolowana i można łatwo poruszać się najwęższy pasów. A dzięki poręcznej kierownicy, aby obsługiwać maszynę jeszcze łatwiejsze. Na autostradach „Sobol” pewnie zachowuje się na drodze, nawet przy najwyższych prędkościach. I to nie wszystkie zalety van GAZ 2752. Specyfikacje „Sobol” znacznie przekraczają wskaźników „Gazelevskie”.

„Soból”, wraz z 406 silnika, niezależne zawieszenie i wspomaganie układu kierowniczego, za doskonałą obsługę stał się bardziej przypomina minivana niż w ładunkiem „Gazelle”. Ze względu na specjalną tylną oś, „Soból” jest teraz silny i zwrotny samochód. Jego prędkość maksymalna wzrosła do poziomu 140 km / h. Ale tutaj jest pojemność została zmniejszona do 900 kg.

Samochód stał się dużo łatwiejsze, a silnik był wciąż ten sam (ciężarówki). To po prostu pomógł wielką szybkość i płynną zmianę biegów.