652 Shares 6055 views

Tajemnice i mity z moskiewskiego metra

Metro w Moskwie jest uważana za jedną z najbardziej mistycznych miejsc w stolicy. Jego planowanie i budowa nabyły setki legend i mitów, popularny nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale także dla turystów.


Mystery Train i Czarny kierowca

Jeden ma tylko użytkownik miasta do opuszczenia ciepło i komfort, który otacza jego hotel Moskwa, i spacer przez jasnych i słonecznych ulicach stolicy w dół do metra, od razu znalazł się w innym świecie. I to nie tylko świat duża liczba ludzi spieszących na temat ich działalności, to świat zagadek i tajemnic. Na przykład, uważa się, że późnym wieczorem można spotkać ducha Black stacji operatorskich. Według legendy, pół wieku temu, kierowca jednej z podziemnych pociągów dostał wiele oparzeń, ratowanie pasażerów z ogniem. Umarł, a podziemne kierownictwo włożyli na niego całą winę za to, co się stało. I od tego czasu, duch kierowcy spacery przez tunele i stacje, nie atakują ludzi, ale po prostu chce uzyskać sprawiedliwość. Ale jeszcze bardziej straszna historia związana jest z podziałem na schody ruchome na stacji Aviamotor. Starzy wystraszyć turystów historie ofiar wypadku, który zmarł z faktu, że mechanizm schodach złamał je na kawałki. Mówi się, że dusze tych ludzi nie znalazłem resztę i przemierzają Aviamotronoy ponad trzech dekad. Nie pamiętam historię kompozycji z duszach więźniów zmarłych w czasie budowy Circle Line. Jeśli wierzyć legendzie, co miesiąc na oddziale przeprowadza pociągiem, zatrzymując się na każdej stacji, ale prawie nie otworzył drzwi. Kierowca pociągu ubrani w formie staromodny. W oknach samochodów tej kompozycji można zaobserwować bardzo wychudzone kobiety w szarych ubraniach. Uważa się, że jest to niemożliwe, aby zbliżyć się do składu, a gdy drzwi zostały otwarte w żadnym wypadku nie wejść do środka. Tajemniczy mozaika zdobiąca ściany Kijów – Ring na stacji metra przyciąga miłośników teorii podróży w czasie. W rogu ogromnego mężczyzny widać panel, który znajduje się w przedniej części ujawnionego laptop i rozmawia przez telefon komórkowy. To więcej niż dziwne, ponieważ stacja została zbudowana w 1954 roku!

Drugi metro

Wielu mieszkańców Moskwa wierzy, że równolegle do linii metra, które używają ich codziennie, istnieją cztery specjalne oddziały. Są one przeznaczone do łączenia ważnych rządowych i obrony obiektów. Tak zwany system Metro-2 jest z natury transportuje urzędników i spełnia funkcję transportu rządowej. Uważa się, że jest ona przeznaczona dla ewakuacji i transportu towarów i personelu. Pierwszy oddział tego tajemniczego systemu połączy Kreml z lotniska rządowego „Wnukowo-2”. Ta linia przechodzi przez piwnice domów w nomenklaturze Smoleńska, przechodzi przez Reception House, znajduje się na Lenina Hills i słynnego pustej parceli położonej między Michurinsk prospektu i prospektu Vernadsky. To pustkowie, zwane Ramenka, słynny z powodu legendy pod nim leży ogromne podziemne miasto, które jest gotów dać schronienie dla kilku tysięcy ludzi, w przypadku wojny nuklearnej. Drugi oddział Metro-2 począwszy od Kremla, prowadzi na południe, w kierunku Czechowa krzyże w piwnicy niewielu hoteli w Moskwie, a kończy się w dużym mieście wojskowej. Trzeci oddział rozciąga się w kierunku wsi Zaria, który jest stanowisko dowodzenia Sił Obrony Powietrznej. Ta linia, biegnąca równolegle do entuzjastów szosa, przechodzi przez piwnicach otrzymaniu Ministerstwa Obrony, znajdujący się na Butcher Street. Czwarta linia Metro-2 jest uważany za najnowszy i najbardziej tajemnicza. Wywodzi się ono również z Kremla i łączy go do kompleksu rządowego w Barwicha. Jego budowa, według plotek, rozpoczęto w 1997 roku i trwa do dziś.