777 Shares 9621 views

Historia panowania Septymiusza Sewera

Cesarz rzymski Septymiusza Sewera panowanie nie było bardzo długo, z 193 211 lat, ale okoliczności jego dojścia do władzy, aktywne polityki zagranicznej i wewnętrznej, a także poprawa Rzymie stał się przedmiotem zainteresowania ze starożytnych autorów. Założył nową dynastię w Imperium i przeprowadziła szereg działań mających na celu przywrócenie wstrząsnąć pozycję państwa, ale po jego śmierci to jednak weszła w nowy okres kryzysu.

biografia

Fakty z życia Septymiusza Sewera znaczącego w tym sensie, że pokazuje, jak rzymski mąż stanu i wódz o wysokiej pozycji rynkowej w końcu stać się cesarze, pomimo faktu, że nie należał do dynastii rządzącej. Urodził się w 146 w afrykańskim mieście leptis w fenickiego rodziny, szef, który należał do Zakonu Rycerskiego. Od młodości był licząc na karierę polityczną, do której miał pewne uzasadnienie, gdyż nie było dwóch konsulów wśród swoich krewnych. Otrzymał staranne wykształcenie w domu, a następnie w stolicy imperium, gdzie przeniósł się do realizacji swoich planów.

Udział w polityce

Inne Septymiusza Sewera jako polityk zaczął, kiedy został mianowany kwestor. W tej roli, odznaczył się jako sumienny pracownik, a więc z pominięciem następujący poziom administracyjny, natychmiast dostał w zarządzaniu prowincją Betyki. Jednak śmierć ojca zmusiła go do powrotu do ojczyzny, gdzie po pewnym czasie stał legat rzymskiego prokonsula. Po pewnym czasie, rzymski cesarz przyznano mu stanowisko trybuna ludu, gdzie ponownie wyróżnił się jako ścisłym, pracownika wykonawczego. Sukcesy Septymiusza Sewera jako steward przyniósł mu sławę, tak że zaczął się powierzyć ważną i odpowiedzialną pracę. Zajmował różne stanowiska dowodzenia w Hiszpanii, Syrii, Galii. Ponadto, podczas ostatniego przeglądu zyskał znaczną popularność jako pryncypialny i bezinteresownej dowódcy. Aby zrozumieć jego dalszy sukces jest ważne, aby zauważyć fakt, że cieszył się miłością i szacunkiem żołnierzy, którzy później stał się głównym filarem przyszłego cesarza w przeprowadzeniu zamachu stanu.

Wzrośnie do władzy

W roku 193, kiedy cesarz rzymski został zabity, armia Septymiusza Sewera, zdjęcia rzeźby rzeźby, które są przedstawione w niniejszej pracy było w regionie Panonii. Potem postanowił wykorzystać sytuację, przekonując żołnierzy armii, który chciał pomścić zabójstwo gubernatora, który z kolei cieszył się dużą popularnością wśród żołnierzy. Jako dowódca już miał dobrą reputację wśród żołnierzy, wierzył i stanął u jego boku.

Potem skierował swoje siły przeciwko stolicy imperium. W tym samym czasie roszczenia do tronu dwie linijki: Niger w Syrii i Albinus w Wielkiej Brytanii. On zawarł sojusz z tym ostatnim, a przeciwny pierwszy, pokonując go. Po tym, pokonał Partów i załączone do imperium Mezopotamii, co przyczyniło się do wzrostu popularności Septymiusza Sewera w Rzymie. Potem ogłoszony dziedzicem swego syna, a drugi wnioskodawca, jego dawny sojusznik, pokonany w Lyonie w 197 roku. Dwa lata później, w końcu pokonał Partów, aby skonsolidować swój sukces polityki zagranicznej.

ostatnie lata

Krótko przed śmiercią prowadził kampanię wojskową przeciw brytyjskiej ziemi. Tutaj jest też oczekiwanie na sukces: on stonowane ludzie Caledonian przywrócony Muru Hadriana i wzmocnił władzę w regionie. Podczas jego panowania Septymiusza Sewera (cesarz) był zaangażowany w aktywnej budowie. Najbardziej znanym czas budowy jego panowania – łuk triumfalny w Forum Romanum, zbudowany w 203 na cześć jego udanej kampanii Partów. To była kwadryga z wizerunkiem władcy i jego synów, który jednak nie przetrwał do dnia dzisiejszego. Istnieją cztery na budowie reliefem przedstawiającym Cesarz wygrywa nad miastami.

On też poświęcił wiele uwagi do infrastruktury miasta. Troszczył się o dobro dróg, urzędach pocztowych, miał topograficzną badanie kapitału. Jak sam cesarz pochodził z prowincji, zapłacił dużo uwagi na rozwój obszarów imperium, zwłaszcza w swojej ojczyźnie, w Afryce. Zmarł w 211, w czasie jego kampanii w Wielkiej Brytanii, od surowego klimatu, który był bardzo szkodliwe dla jego zdrowia.

wyniki

Cesarz zrobił wiele, aby wzmocnić rząd centralny. Pod nim Senat stracił swoje znaczenie, a armia, wręcz przeciwnie, wzrasta. Władca wzrosły pensje żołnierzy i stworzonych trzech legionów. Próbował także wprowadzenie jednolitej kontroli w całym cesarstwie, starając się wyrównać status miasta wojewódzkiego. Odegrał on znaczącą rolę w zwiększaniu dochodów skarbu królewskiego ze względu na fakt, że obecnie dochody z prowincji weszła do środka. Ponadto na potrzeby państwowe fundusze te udał się do masowych gier i rozrywki ludowej.