740 Shares 1582 views

Leki przeciwbakteryjne o szerokim spektrum działania. Środki przeciwdrobnoustrojowe w ginekologii

Bakterie, zarazki i grzyby mogą zaatakować nasz organizm bezlitośnie. Do ich zwalczania stosuje antybakteryjne, przeciwbakteryjne i środki przeciwgrzybicze. Narzędzia te są w stanie zablokować rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych lub działać na nich śmiertelne. Jednak w celu walki z nimi, aby odnieść sukces, trzeba ustalić dokładnie, które bakterie spowodował chorobę. W niektórych przypadkach jest to niemożliwe do ustalenia rozpoznania, a najlepszym sposobem jest przeciwbakteryjne leki o szerokim spektrum działania.


Zwłaszcza zwalczanie patogenów

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że wiele środków przeciwbakteryjnych mają ogromny wpływ nie tylko na obcych agentów, ale również na ciele pacjenta. Tak, są one szkodliwe oddziaływanie na mikroflorę działu pokarmowego i innych narządów. Powodować minimalne szkody, ważne jest, aby natychmiast rozpocząć leczenie, ponieważ mikroorganizmy rozprzestrzeniać z wielką prędkością. Jeśli przegapisz ten moment, walka z nimi będzie dłuższa i bardziej męcząca.

Ponadto, jeśli leczenie jest konieczne stosowanie środków przeciwdrobnoustrojowych, muszą być podawane w maksymalnej wysokości, że drobnoustroje nie mają czasu na dostosowanie. Nadana oczywiście nie można przerwać, nawet jeśli obserwowanych usprawnień.

Zaleca się również do leczenia różnych środków przeciwdrobnoustrojowych, a nie jednego gatunku. Ma to zapewnić, że po terapii jest nie przeszedł zagranicznych agentów szczątki, które przystosowały się do konkretnego leku.

Oprócz tego należy wziąć kurs, który wzmocni organizm. Ponieważ wiele leków może powodować ciężkie reakcje alergiczne, powinny być podejmowane wyłącznie na polecenie lekarza.

środki sulfonamidy

Można powiedzieć, że środki przeciwdrobnoustrojowe są trzy rodzaje – z nitrofuranów, antybiotyków i sulfonamidów. Ostatnie środki wywierają destrukcyjny wpływ, ponieważ nie pozwala na zarazki, aby uzyskać kwas foliowy i inne składniki, które są niezbędne do ich rozmnażania i życia. Ale przedwczesne zakończenie kursu leczenia lub niewielką ilością leku pozwala na dostosowanie się do nowych warunków mikroorganizmów. W przyszłości, sulfonamidy nie są już w stanie walczyć.

Grupa ta obejmuje również absorbowane leki "Norsulfazol", "Streptocide", "Sulfadimezin", "Etazol". Warto też wspomnieć jest zasysane twarde narkotyki „Sulgin”, „Ftalazol” i inne.

Jeśli to konieczne, dla uzyskania najlepszych rezultatów, lekarz może zalecić, aby połączyć te dwa rodzaje agentów sulfonamidy. Jest również możliwe połączenie antybiotyków. Niektóre środki przeciwdrobnoustrojowe są opisane poniżej.

"Streptocide"

Na ogół lek przepisywany do leczenia anginy, zapalenie pęcherza moczowego, pielita, róży. W niektórych przypadkach lek może powodować działania niepożądane, takie jak bóle głowy, ciężkie nudności towarzyszą wymioty, pewne komplikacje z nerwowego, krwiotwórczego i układu sercowo-naczyniowego. Ale medycyna nie stoi w miejscu, a w praktyce stosowane są te leki, ale mają mniej skutków ubocznych. Leki te obejmują „Etazol” i „Sulfadimezin”.

Również „Streptocide” może być stosowany miejscowo na oparzenia, ropiejących ran, owrzodzeń skóry. Można również wdychać nosem proszku jeśli jest katar.

"Norsulfazol"

Ten lek jest skuteczny w zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc, posocznicę, rzeżączki i innych. Jest to środek przeciwbakteryjny szybko wychodzi z ciała, ale należy pić dziennie dużo wody.

"Ingalipt"

Dobre środki przeciwdrobnoustrojowe do gardła, który jest przewidziany do krtani, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła, są te, które zawierają streptocid i norsulfazol. „Ingalipt” odnosi się do tych środków. Między innymi, że zawiera kompozycję tymol, alkohol, mięta i eukaliptus oleju. On jest antyseptycznym i przeciwzapalnym.

"Furatsilinom"

Wiadomo, że wiele płynu przeciwbakteryjnego, który jest szkodliwy wpływ na różnych zarazków. Zastosować lek może być miejscowo leczenia ran mycie nosa i uszu kanały i wewnętrznie z czerwonki bakteryjnej. Na podstawie „furatsilina” produkowane niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwbakteryjne.

"Ftalazol"

To powoli wchłaniane leku można łączyć z antybiotykami. Ponadto, w połączeniu z „etazol”, „sulfadimezin” i innych leków. jest on włączony, hamowanie choroby jelit. Skuteczne czerwonka, zapalenie żołądka i jelit, zapalenie jelita grubego.

nitrofuranu

W medycynie istnieje wiele leków, które wywodzą się z „nitrofuranów.” Takie środki mają szerokie działanie. Na przykład, „Furagin” i „furadonin” jest często stosowane w celu zapalenie pęcherza, zapalenie cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek i innych zakaźnych chorób układu moczowo-płciowego.

„Penicylina”

Lek jest antybiotykiem, który ma szkodliwy wpływ na młodych zarazków. W walce przeciw grypie, ospy i inne choroby wirusowe, jest nieskuteczne. Ale zapalenie płuc, zapalenie otrzewnej, ropnie, posocznica, zapalenie opon mózgowych „Penicylina” jest dobrym pomocnikiem. Produkuje szereg leków, które są lepsze od niego działania, takie jak „penicyliny”. Leki te mają niską toksyczność, praktycznie nie powodują komplikacje. Dlatego uważa się, że są one silne środki przeciwdrobnoustrojowe dla dzieci.

Mimo to, warto zastanowić się, że słaba jakość leku może powodować intensywną reakcję alergiczną. Może także hamować naturalną mikroflorę jelit u osób starszych i dzieci. Ludzie z obniżoną odpornością lub u dzieci w tym samym czasie „Penicylina” zespoły określone witaminy C i B.

„Chloramfenikol”

Szczepy oporne na „penicyliny” uciskanych „chloramfenikol”. To nie ma wpływu na najprostszym, kwas szybki, beztlenowce, bakterie Pseudomonas aeruginosa. W łuszczycy, choroby skóry i leku jest przeciwwskazane. Ponadto zabronione jest brać ucisk hematopoezy.

„Streptomycyny”

Ten antybiotyk ma kilka pochodnych, które pomagają w różnych sytuacjach. Na przykład, można leczyć zapalenie płuc, zapalenie otrzewnej z innych skutecznych, inni radzą sobie z zakażeniem układu moczowo-płciowego. Zauważ, że użycie „streptomycyny” i jego pochodne jest dozwolone tylko po wizytę u lekarza, a przedawkowanie nie jest wykluczone poważnym powikłaniem jest utrata słuchu.

„Tetracyklina”

Antybiotyk ten jest w stanie poradzić sobie z wielu bakterii, które są oporne na leczenie innymi lekami. Nie mogą być skutki uboczne. „Tetracykliny” można połączyć z „penicyliny” w przypadku ciężkiej sepsy. Ponadto istnieje maść, która zajmuje się chorobami skóry.

„Erytromycyna”

Antybiotyk ten jest uważany za „awaryjne”, do którego odwołanie w przypadku gdy inne środki przeciwdrobnoustrojowe nie udało się ich zadania. Z powodzeniem pokonuje chorobę, która pojawiła się w wyniku działania gronkowców opornych szczepów. Jest też maść eritromitsinovaya że pomaga odleżyny, oparzenia, ropne lub zainfekowanych ran, owrzodzeń troficznych.

Podstawowe leki przeciwbakteryjne o szerokim spektrum działania, są wymienione poniżej:

  • „Tetracyklina”.
  • „Chloramfenikol”.
  • „Ampicylina”.
  • „Ryfampicyny”.
  • „Neomycyna”.
  • "Monomitsin".
  • "Rifamtsin".
  • "Imipenem".
  • „cefalosporyny”.

Ginekologia i leczenie przeciwbakteryjne

Jeżeli w jakimkolwiek innym obszarze chorób może atakować bakteriobójcze leków o szerokim spektrum działania, w ginekologii potrzebę znalezienia dobrze dobranych środków wysoce kierunkową. W zależności od mikroflory powoływani są nie tylko leki, ale także ich dawkowanie i czas trwania kursu.

Najczęściej leki przeciwbakteryjne w ginekologii stosowane miejscowo. Może to być czopki, maści, kapsułek. W niektórych przypadkach, jeśli zajdzie taka potrzeba, leczenie uzupełnia szeroki zakres ekspozycji na lek. Mogą one obejmować „Terzhinan”, „Polizhinaks” i inne. Szybsze rezultaty można osiągnąć, jeśli wziąć dwóch lub trzech leków jednocześnie. W każdym przypadku, podstawowych i szczegółowych konsultacji z lekarzem.