657 Shares 8492 views

Kimura odbiór ból i trochę o Judo

Przodek tego popularnego rodzaju sztuk walki jest Jigoro Kano, powołując się przy tworzeniu ich potomstwo do jujutsu. Zwykle nazywane trzech szkół jujutsu (bez sylaby „ji” i „VY” w języku japońskim), który służył jako podstawa do: Seigo-ryu, Kito Ryu, Sekiguchi Ryu.

Jigoro Kano i judo

Młody, ambitny i bardzo aktywną osobą publicznie oświadczył, że jest twórcą nowej szkoły, która promuje unikalny moralnego i moralnego wychowania współczesnego człowieka humanitarny. Reklama i zwycięstwo w konkursie za 1889-1892 judoka z tradycyjnych szkół jiu-jitsu Judo wykonane niezwykle popularne.

Wszystkie „efektywność” judo opiera się na fakcie, że walki nie wolno było korzystać z najbardziej sztywnych i bezkompromisowych metod. A potem przychodzi do głosu siły fizycznej, wytrzymałości i innych czynników wpływających na wynik zawodów sportowych, ale nie dla prawdziwej bitwy, aby zniszczyć wroga. Z różnymi ograniczeniami, judo zdegradowane do poziomu rozrywki spektaklu na dywanie.

Cechy techniczne judo

W tym przypadku, judo pokazuje dość szeroki zakres technik są używane: 67 rodzajów rzutów (nage-waza) i 29 sposobów unieruchomienia (kateme-waza), a dopiero potem, na podstawie powyższego, istnieje mnóstwo opcji i technik (Hank-waza). Jeśli mówimy o klasycznej judo, wtedy konieczne jest wyodrębnienie następujących sekcjach:

  • Kuzushi – przygotowanie do odbioru lub obluzowania.
  • Nage-waza – różne opcje strzały z rąk (TE-waza) lub nogami (ashi-waza) – jest to pozycja regału i przeniesione na ramię, udo, talia lub do tyłu. Inne zdjęcia są wykonywane leżącej na plecach i na boku.
  • Kateme-waza – zaciski. I mogą się różnić od zadławienia, ból i retencyjnych zamków.
  • Trzeba też wspomnieć o przedmiot bolesnych przyjęć (kansetsu-waza), dźwignie i węzłów. Za pomocą dźwigni w walce – to wyprostować kończyny w stawie na jego zasad. Klasycznym przykładem – uścisk dłoni i późniejsze wpływ na łokciu na ramieniu (Juji gateme).
  • Węzeł – skręt w stawach kończyn. Najbardziej jaskrawym przykładem – ból lub odbiór Kimura-Ude garami.

Oczywiste jest, że wpływ może mieć miejsce w różnych stawach i wyrządzić poważne szkody, ale w sporcie judo może pracować tylko na łokciu.

  • Ate-waza – wieje. Możliwe rąk (ADE-waza), a możliwe jest podłączenie więcej i stopę (ashi-ATE).
  • W judo, znane techniki i uduszenie dwóch typów: oddychanie i krew.

Na zawodach w Maracana 23 października 1951 Kimura recepcji bólu, który ostatecznie przyniósł go do słynnego zwycięstwa nad Helio Gracie, byłem w stanie utrzymać, całkiem wyczerpany brazylijski trzymając go w uduszenia. The Gracie stan półprzytomny popełnił błąd, który natychmiast wykorzystał japońskim.

wykonanie odbiór odbywa się w trzech etapach. Po pierwsze – jest usunięcie wroga od stabilnego położenia poprzez popychanie, kołysanie i skręcania (kuzushi). Po drugie – preparat lub tworzenie sytuacji, a warunki dla przeprowadzania działań mechanicznych (Tsukur). Trzeci – wykańczanie. Jest to rzeczywiście, odbiór (Kake).

Dzielny ołowiany żołnierz

Słynny pojedynek pomiędzy jednym z najlepszych uczniów szkoły Judo Kadoka Kimuroy Masahiko i założyciela nowoczesnej szkoły brazylijskiego jiu-jitsu Helio Gracie odbyła się 23 października 1951. Wstęp Kimura – ramię knot – ostatecznie przyniósł Victoria do Japończyków, ale odwaga, z jaką przeciwieństwie Brazylijczyk, jest godne szacunku.

Gracie rodzina, jak zapaśnicy, uważali się niezwyciężony. Walka była reklamowana i urządzone pompatyczny. Kimura, zbliża się do pierścienia, widział trumnę, którą przygotował dla niego opiekuńczy Gracie. Żałosny chwyt reklamowy nazywany w japońskiej tylko uśmiechem. Tak jest w atmosferze wzajemnej przyjaźni i koleżeństwa zaczął ten konkurs.

Kimura rzucił Helio ziemi, ale powłoka pierścienia był niezwykły: w rodzinnej Japonii walkach były na piasku, pokryte słomą i były miękkie maty. Udane strzały nie spowodował wstrząs mózgu i złamania w Gracie. To nie mogło dokuczliwy reprezentatywnej humanitarny „miękką ścieżkę” – Brazylijczyk nadal pozostał nietknięty.

Wreszcie, po udanym rzucie przeciwników Kimura udał się do ziemi – zaczął lepkości dynamicznej walki. Masahiko udało się wziąć przeciwnika do uduszenia i Helio zaczął kręcić głową, starając się oddychać tlenem. Prostując lewą rękę, chciał strząsnąć wytrwały wojownik. Japończycy zdobyli lewy nadgarstek prawą ręką i skręcania, spędził Udo-Gars, który później i nazwać – przez poddanie Kimura.

Helio nie poddawaj się, nawet gdy złamaną rękę. Rzucił ręcznik – Masahiko wygrał przez TKO. Kimura odbiór ból wykonywane bezbłędnie. Tylko odwaga i duma nie pozwalała Brazylijczyk do poddania: zapamiętaj taki i dwa myśliwce – świetnie.

Opis bolesne recepcji ud-Gars

Jak recepcji ból Kimura? Uważamy sytuacji, gdy przeciwnicy na ziemi. Atakujący jest w lepszej sytuacji strategicznej: jest na szczycie. Każda próba przewracać albo strać zablokowany. W tej sytuacji, należy:

• przytulanie nogi przeciwnika pchnąć ręce do boku (lewa ręka przeciwnik zostaje złapany tuż pod pachą);

• następnie lewa ręka, biorąc głowę swojego przeciwnika z boku, wchodzi w pachą, a potem trzeba wstać, opierając się na łokciu, jego prawa ręka;

• dalsze lewa ręka wnika głębiej i rejestruje lewe przedramię hand atakującego, wtedy obrońca chwyta się za lewym bicepsie i, odpowiednio, lewa ręka chwyta swój prawy biceps;

• doprowadzenie łokcie razem, myśliwiec sprawia rękę naruszenia przeciwnika, znajdujący się na górze, chowając jej organizm produkuje wyjście na atakującego;

• Po że lewa ręka jest wciśnięty tak mocno, jak to możliwe do niej, a prawy nadgarstek z przechwytuje wroga. Następnie lewą ręką chwyta nadgarstek prawej dłoni. W rezultacie, stawu łokciowego wróg wygięte pod kątem 90 stopni, a kończyna jest umieszczany z tyłu. Chrzęst kości i okrzyki bólu.

odbiór ból Kimura bardzo travmoopasen i musi wykonać pod okiem doświadczonego instruktora.

wniosek

W nowoczesnej technice sportowej wielokrotnie. Jako przykład można nazwać walka Fedor Emelianenko i Mark Hunt, który przyniósł zwycięstwo rosyjskiego sportowca. To po raz kolejny udowadnia swoją skuteczność. Należy pamiętać, że opanowanie wszelkich technik wymaga pomocy doświadczonego instruktora i ogromne zaangażowanie w umacnianie i mastering każdy etap działania.