800 Shares 9857 views

Trening ćwiczenia na język rosyjski z odpowiedziami. Jak zrobić języka rosyjskiego ćwiczenia?

Dla pomyślnego zakończenia egzaminu prac nad języka rosyjskiego, ćwiczenia i zadania, które mogą znajdować się na różnych zasadach, należy znać gramatykę języka rosyjskiego. Wykonywania różnych ćwiczeń i testów, które pomogą Ci przygotować się do certyfikacji. Poniżej znajdują się ćwiczenia szkoleniowe w języku rosyjskim.


Ćwiczenia na ortografii

zasady pisowni języka rosyjskiego w obfitości. Pisownia przedrostków, korzeni, związek słów, liter, końcówek, przyrostków – nie jest to pełna lista orfogramm że bogatym rosyjskim. Ćwiczenia z odpowiedziami i wyjaśnieniami niektórych złożonych orfogramm podane są w tabeli.

Ćwiczenia na ortografii
ćwiczenie wyjaśnienie odpowiedź

Wstaw brakujące litery.

Ozhida..my, vid..my, podnima..my, slysh..my, risu..my, ispolnya..my, zavis..my, spasa..my, upotreblya..my, kontroliru..my.

Orfogrammy w przyrostków participium (biernego) występuje wtedy, gdy bierny czasownik 1 przechodzi do koniugacji napisano -em- sufiks, jeśli druga, z -im-. Oczekuje, ukazał się podnieść, słyszalny, ciągniętą, wykonywalny, zależność, napój, sterowane

H lub GG?

potrache..y, zhare..y, svare..y, bulion var..ny, rane..y się, koshe..y, prigotovle..y, kuple..y, proda..y sadza ..y, vysazhe..y.

Orfogrammy w przyrostków imiesłów (biernego) upływ czasu: H jest napisane w komunii, rosnąco do niedoskonałych formy czasowników w komunii, które nie mają prefiksy (z wyjątkiem nie-), a nie słowa utrzymaniu. Jeśli Komunia jest przedrostek, przyrostek, -ova-, -eva- jeśli to pochodzi od czasownika doskonałej formie, czy też ma na utrzymaniu słowo, to jest napisane HH.

spędził, smażone, gotowane, gotowane w bulionie, ranny w nogę, koszenie, gotowane, kupowane, sprzedawane, sążni, sadzone

Wstaw brakujące litery.

Herbarium .., .. od lotnictwa, planetarium .. na .. budynku, w domu .. dla .. Zwycięstwo w coffee-house .. .. Na ceremonii w prowokacja .. na produkcie ..

Rzeczowniki, które kończą się -iya w dopełniaczu, celowniku i przyimkowe i rzeczownik na dopasowane, -ie w przyimkowy orkisz koniec I. w herbarium, w lotnictwie, w planetarium, w budynku, w pomieszczeniu, na Victoria, w coffee-house, podczas ceremonii w prowokacji dzieła

Ćwiczenia na interpunkcji

Interpunkcja powoduje trudności w egzaminie na język rosyjski. interpunkcyjny ćwiczenie wymaga znajomości składni i interpunkcji posiadania intuicji. W tabeli przedstawiono niektóre z ćwiczeń na zasadach interpunkcyjnych.

Język rosyjski: zasady i ćwiczenia na interpunkcji
ćwiczenie reguła odpowiedź

Wskazać numery w miejscu, które wymagają przecinek.

Biorąc kosz (1) stojąc na ławce (2) chłopcy udali się do ogrodu, aby zbierać jagody (3) szybko, aby nadążyć z gorącym słońcu.

Odrębne definicje i okoliczności: odrębna definicja wyrażona związanych z handlem, wydany przecinkami, jeśli jest to konieczne, po słowie, lub jeśli istnieje związek przyczynowy lub wartość ulgowe, czy zależy od zaimka osobowego. Oddzielone przecinkami okoliczności podświetlony, jeśli są one wyrażone gerund. 1,2,3

Wskazać numery w miejscu, które wymagają przecinek.

Okienna (1) i zagnieżdżanie ptaki (2) i opiera przebudzeniu.

Przecinek przed Unią i wnioski z podobnych elementów i zdań złożonych. Jeżeli Unia i nie powtarzalne i łączy warunków jednorodnych, że nie przecinek przed nim. Jeżeli Unia i dołącz do prostych zdań, które nie mają wspólnych drobne elementy, trzeba przecinek przed nim. 2

Ćwiczenia na ortoepia

Rozwiązywać ćwiczenia na języku rosyjskim, w której musisz właściwie położyć nacisk na słowa, pomoc wymawiając słownik i szkoleniowe zadań podanych poniżej.

Ćwiczenia na ortoepia
ćwiczenie odpowiedź

Jednym słowem nieprawidłowo przydzielone podkreślił samogłoski:

kwartał, burżuazja, ciastka, zapytał Airport

kwartał

Jednym słowem nieprawidłowo przydzielone podkreślił samogłoski:

Zadzwoń, hurt, łuki, wypieszczone, piękne

hurt

Jednym słowem nieprawidłowo przydzielone podkreślił samogłoski:

Śliwka, bezpieczeństwo, kuchnie, zawory, żaluzje

zaopatrzenie

Ćwiczenia zidentyfikować błędy gramatyczne

Prace nad wykonywaniem znalezienia języka rosyjskiego gramatyki powoduje szczególne trudności. Takie błędy nie są rzadkością: niewłaściwa forma edukacji słowo, niewłaściwa budowa wyrażeń i zdań, i inne. Quest zidentyfikować błędy gramatyczne są podane w poniższej tabeli.

Ćwiczenia na wizji błędów gramatycznych
ćwiczenie komentarz odpowiedź

Znaleźć i naprawić błędy w wykorzystaniu formularza słowo:

Zamówienia, bez gofry, pięć kilogramów, jest charakterystyczne dla

Błędy w tworzeniu form słownych różnymi częściami mowy przywiązuje do

Znajdź i popraw błąd w budowie fraz.

Babcia i wnuczka żyło na wsi; zgodnie z prawem; latać helikopterem; Większość miast nie są ujęte w wykazie

Błędy w tworzeniu zwrotów większość z nich nie są wliczone

Wykonywać, aby zidentyfikować błędy mowy

Wylot rosyjskiej ćwiczeń językowych, zapewniając szczegółowe odpowiedzi, kryje wiele niebezpieczeństw, pozwoliło liczne błędy mowy. W inny sposób, są one nazywane stylistyczne błędy, ponieważ są one związane z niewłaściwego użycia słów. W tabeli poniżej podano zadanie, aby określić błędy mowy.

Wykonywać, aby zidentyfikować błędy mowy
ćwiczenie odpowiedź

Znajdź i korygowania błędów mowy.

Przygoda się z nim stało latem ubiegłego roku.

przygoda działo

Znajdź i korygowania błędów mowy.

W mojej autobiografii, można znaleźć wiele ciekawych rzeczy.

w swojej autobiografii,

Znajdź i korygowania błędów mowy.

Zespół wygrał porażki w konkursie.

został pokonany

Znalezienie środków leksykalnych wyrazu

Wiele tekstów z ćwiczeń w języku rosyjskim zawiera synonimy szeregi, idiomy, przestarzały język, potoczne lub synonimami kontekstowe i antonimy – wszystkie leksykalnych środków wyrazu. Preparat odniesienia może być różny, na przykład, zapis tekstu idiomu.

Praca znaleźć środki leksykalne
ćwiczenie odpowiedź

Zapisz tekst archaizm.

Vitali serwowane w pewnej osoby. Ta publiczna osobowość miał tysiące przyjaciół i nie mniej wrogów. Jej podwładni byli około dwudziestu pięciu. Jej prawa ręka była ciężka, ale bardzo obfite. Wszystko działało i nie narzekam. Przestrzegane.

prawa ręka

Znalezienie środków komunikacji propozycji

do znalezienia środków komunikacji przewidzianych w pracach przypisanie atestacji w języku rosyjskim. Ćwiczenie ma na celu identyfikację poziomu uczniów biegłości w definicji gramatycznej spójności tekstu. Środki komunikacji są morfologicznym, leksykalnym i składniowym. Jak sprawić, by korzystanie z języka rosyjskiego w obecności komunikacji powiedzieć algorytmu:

  1. Uważnie przeczytać tekst, a zwłaszcza wniosku, że trzeba znaleźć środki komunikacji.
  2. Pamiętaj, jakie są środki komunikacji.
  3. Znajdź środkiem komunikacji, najczęściej Znajduje się na początku zdania.
Znalezienie środków komunikacji propozycji
ćwiczenie odpowiedź

Określić, jaka propozycja jest związany z poprzedniego przez zaborczy zaimka.

(1) Powiem wam w tajemnicy, wyraźna wada naszych czasów jest brak miłości. (2) Obecnie nie ma kultury miłości, nie miłość do siebie nawzajem. (3) A to jest miłość rodzi szacunek, życzliwość i inne najlepsze uczucia. (4) To pomaga zobaczyć w doskonałym człowiekiem. (5) Przypomnijmy Don Kichota. (6) Jego miłość do wyimaginowanej kobiety uczynił go człowiek godny miłości.

6

Znalezienie środków wyrazu

Każdego roku w pracy egzaminacyjnej na język rosyjski staje się coraz bardziej skomplikowane zadania dotyczącego niektórych środków graficznych, wyraziste. Poniższa tabela przedstawia ćwiczenia znalezienia środków wyrazu.

Znalezienie środków wyrazu
ćwiczenie odpowiedź

Określić, które narzędzie graficzne ekspresyjne stosowane.

Nie wiedział, kto jest przyjacielem. Nie wiedział, kto jest wrogiem.

równoległość

Określić, które narzędzie graficzne ekspresyjne stosowane.

Jego dusza urodził poczucie Bittersweet.

oksymoron

Określić, które narzędzie graficzne ekspresyjne stosowane.

Nauczyła wszystkich I. Brodsky.

metonimia

Ćwiczenia i testy, które pomogą przygotować się do certyfikacji. Mamy prowadził ćwiczenia szkoleniowe w języku rosyjskim, które mogą być użyteczne.