437 Shares 9671 views

Skarpetki dla chorych na cukrzycę: Charakterystyki, składu i zaleceń

Cukrzyca – podstępna choroba, która dotyka praktycznie wszystkich układów i narządów ciała ludzkiego. Szczególnie niebezpieczne zmiany zachodzące w naczyniach kończyn dolnych. W niektórych przypadkach takie naruszenia prowadzić do martwicy tkanek miękkich, a także do rozwoju zespołu stopy cukrzycowej. To z tego powodu, że w tej chorobie trzeba zwrócić szczególną uwagę do pielęgnacji stóp. Aby to zrobić, skarpetki dla chorych na cukrzycę zostały opracowane.


Cechy produktu

Co to jest skarpety medyczne dla diabetyków różnią się od zwykłych? Takie produkty są wykonane przez specjalnej technologii:

  • Zastosowania specjalnych materiałów lub ich kombinacji, aby zapewnić komfort i miękkość podczas używania.
  • Produkcja odbywa się zgodnie z nowoczesnymi technologiami. Dzięki temu skarpet diabetyków ma przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, wodoodpornego, chłodzenie, ogrzewanie, masa i działanie hipoalergiczne.
  • Takie produkty są dostosowane do specyficznych warunków pogodowych.
  • Skarpety medyczne są bardziej wytrzymałe. Oni praktycznie nie tracą miękkość i elastyczność.

wyroby bawełniane

Skarpety dla diabetyków są zazwyczaj wykonane z miękkiej, czystej i wysokiej jakości bawełny. W tym przypadku materiał nie wymaga specjalnych dodatków. Szwów w takich produktach są prowadzone na zewnątrz. Są bardzo cienkie i płaskie. skarpety palców zamknięto i delikatnie połączone do głównej części. W tym momencie nie ma żadnych szwów. Ze względu na to, że produkt nie ześlizguje się z nogi i nie pocierać skóry.

Skarpety z bawełny mocno elastycznej dzianiny zastąpiony wysokiej gęstości. Takie skarpetki nie wywierać presję na tkankach miękkich i nie narusza krążenie. Stosuje się takie produkty są nie tylko do leczenia niektórych problemów stóp, ale również w zapobieganiu niektórych powikłań.

Skarpety ze srebrem

W chwili obecnej istnieje kilka odmian takich urządzeń medycznych. Szczególnie popularne są skarpety dla diabetyków z gwintem kraba lub srebra. Każdy model ma swoje własne cechy.

Skarpety dla diabetyków ze srebrną nitką wykonane są z naturalnej bawełny. Ze względu na metalu, część materiału, Półprodukty mają działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. To znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia na skórze stóp.

Skarpetki ze srebrnej nici bawełniane warto kupić dla tych, którzy naprawdę nie goją się nawet drobne rany na nogach. Metalu przyspiesza regenerację tkanek miękkich uniemożliwia ich zakażeniu. Same produkty są wystarczająco mocne i nie tracą swój wygląd nawet po wielu praniach. Należy zauważyć, że gwint jest srebro materiałem obojętnym. Innymi słowy, metal nie styka się z otaczających substancji.

Kolejną zaletą tych skarpetkach – siła. srebrna nić zrobić Półprodukty trwalsze. To znacznie wydłuża żywotność produktu.

srebrny substytutem

Niektórzy producenci wytwarzają skarpety dla diabetyków z koloidalnego roztworu srebra. Materiał impregnowany danej substancji. Oczywiście, koszt takich produktów jest znacznie zredukowane. Jednakże, te oszczędności nie przynoszą wymierne korzyści. Jednocześnie zaoszczędzić niepowodzeniem. Produkty te tracą wszystkie swoje korzystne właściwości, nawet po pierwszym praniu.

To z tego powodu, eksperci zalecają kupowanie skarpety ze srebrną nitką, a ich antybakteryjne działanie utrzymuje się przez długi czas.

Skarpetki wykonane z włókna bambusowego

Dostępne we wszystkich skarpety dla diabetyków bez prezerwatywy. Jest to jeden z wymogów dla takich produktów. Ze względu na to, przepływ krwi nie jest zakłócona. Jeśli nie można kupić specjalne skarpetki ze srebrną nitką, należy zwrócić uwagę na produkcję włókien bambusowych. Ten materiał z natury ma przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Dlatego w produkcji skarpet wykonanych z bambusa nie stosować dodatkowe metody leczenia.

Jednak produkt ten ma pewne wady. skarpety z bambusa są mniej elastyczne. Zwłaszcza, gdy włókna stosuje się w postaci czystej. Dlatego w produkcji skarpet diabetyków dodaje się do materiału podłoża, części z tworzywa sztucznego: lycra, nylon i tak dalej. To poprawia właściwości produktów konsumenckich.

Skarpety z gwintem miedzi

Często bambus skarpetki z włókien wykonanych z włókna ciągłego miedzi. Ze względu na ten metal, wyroby gotowe mają właściwości antystatyczne i antybakteryjne. Te skarpetki są idealne dla tych, którzy cierpią z powodu nadmiernego pocenia się stóp, a także z częstych nawrotów chorób grzybiczych stóp.

Należy zauważyć, że produkty z miedzi w ich wskaźników wytrzymałościowych nie są gorsze od produktów z materiałów klasycznych. W związku z tym, ich żywotność jest również uważany za wystarczająco długo.

Wybór musi być prawidłowo

skarpety dla diabetyków musi być dobrany prawidłowo. Istnieje kilka czynników, które należy zwrócić szczególną uwagę. Warto zauważyć, że skóra u chorych na cukrzycę są podatne na pęknięcia i uszkodzenia. Więc wybór skarpety powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów i miękkie.

Wewnątrz urządzenia nie powinny być szwy i fałdy. W przeciwnym razie pacjent może silnie otarcia nogi podczas chodzenia. Często prowadzi to do zakłócenia integralności skóry. Produkty wewnątrz powinna być gładka. W tym przypadku, mankiet powinien być luźny. Inaczej będzie szczypać naczyń.

Zaleca się, aby kupić rzeczy z antyseptyczne impregnacji. Zwłaszcza, jeśli skóra stóp są już małe rany i otarcia. Dzięki nowoczesnej technologii, takiej infiltracji nie jest zmywany, nawet po wielu praniach.

Czy zawsze konieczne jest stosowanie specjalnych skarpet?

Skarpety medyczne pomaga chronić skórę nóg i stóp z wieloma problemami. Po tym wszystkim, to jest tam, gdzie jest najbardziej podatna na pojawienie się ran, pęknięć i owrzodzenia. Dlatego stosowanie produktów opracowana przez specjalnej technologii jest konieczne. Wszakże nawet mały kawałek szafa może znacznie wpływać na zdrowie pacjenta.