587 Shares 5720 views

„Big Bud-747” – największy ciągnik na świecie. Zdjęcie i opis

W tej chwili, praktycznie w każdym kraju na świecie każdego roku wystawa maszyn rolniczych. Jednym z najbardziej istotnych dla Rosji była wystawa ZAO „Petersburg ciągnik Fabryka” w Moskwie (2009), który został pokazany w największym ciągnikiem krajowej „Kirovets K-9520”. Ale mimo imponującej wielkości i specyfikacji technicznych, nie przekracza jakość jego amerykański odpowiednik „BigBud-747”, który jest więcej niż 30 lat, jest to największy ciągnik na świecie.


Co jest wyjątkowy i jedyny o tych gigantów?

Historia produkcji

Producent „gigant” był zaangażowany w amerykański wynalazca milionera Ron Harmon, który następnie ściśle współpracować z biura projektowego „Northern manifacturing”. W rzeczywistości, Ron nie oczekiwać, aby utworzyć nowy super-ciągnik, który będzie produkowany seryjnie na linii. „BigBud-747” został opracowany w jednym egzemplarzu dla dwóch braci agronomów Rossi, który w latach 70. były zaangażowane w uprawie bawełny w Bakersfield (Kalifornia). Zdecydowanie największy ciągnik na świecie przechodzi przez pola w Ameryce i przez cały okres swojego istnienia nie został wprowadzony do masowej produkcji. Co najciekawsze, przez 37 lat, ale żadna firma na świecie, opracowała technologię podobną że miałoby podobne wymiary i specyfikacji „Big-Bud”.

To był zdolny do największego ciągnika na świecie?

Jak się okazało, moc technika jest wystarczająca, aby zapewnić, że dzień przetwarzać około 400 hektarów ziemi. Przez ciągnik pługiem przywarł ogromny 30-metrowy, który jest zdolny do orania ziemi do głębokości 120 centymetrów. Taka wydajność nie może pochwalić każdego nowoczesnego sprzętu rolniczego.

Cechy techniczne amerykańskiego „BigBud-747”

Pod maską jest największym na świecie ciągnik ukrywa potężny 16-cylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 760 koni mechanicznych. Rozwój tej jednostki został zatrudniony w firmie „Detroit Diesel”. Oczywiście, apetyt takiego giganta był niedyskretny. W chwili „BigBud-747” wydatkowano około 65 litrów oleju napędowego. Ale mimo wszystko to, ciągnik wyposażony w bardzo małym zbiorniku paliwa (łącznie 567 litrów). Zatem pełne wypełnienie ciągnik wystarczy tylko przez 8-10 minut. Ciągnik zagregowane 6 przekładnia. Układ hamulcowy tutaj, jak również ciężkie wagony, typ samolotu (cały).

Jeśli chodzi o wielkość, "BigBud-747" jest uderzające o jej wymiarach: długość 8200 mm, szerokość – 6000 mm, wysokość – 4200 mm. Masa własna ciągnika jest na 45,5 ton.

Warto powiedzieć, że opony z „American” jest indywidualnie zaprojektowany przez kanadyjski spółek „United Tyre”. Nawiasem mówiąc, średnica opony wynosi 240 cm. Po otrzymaniu tak duże koła i silnik „BigBud-747” natychmiast otrzymał tytuł „największego ciągnika na świecie.”

Jaki jest obecny los „Big-Bud”?

11 lat po jego użyciu, w 1988 roku, bracia Rossi postanowił sprzedać farmę, tę technikę „Willowbrook Farms”, który znajduje się na Florydzie. Przez 9 lat był stale zaangażowany w orki i rozluźnienia gleby. A w 1997 roku, „Big-Bud” przeszedł w ręce nowego właściciela, a teraz jest na ojczystej ziemi, w stanie Montana. Po spadku do nowego gospodarza, to było lekko zmodernizowana i otrzymała nowy silnik wysokoprężny z 900 koni mechanicznych. Zdaniem ekspertów, dzisiaj koszt to jest około 600 tysięcy dolarów.

W tym dniu, ciągnik jest w dobrym stanie i nadal zajmuje się i rozluźnia pola gleby.

Rosyjski bohater – "Kirovets K 9520"

W przeciwieństwie do swojego odpowiednika w USA największy ciągnik w Rosji ma nieco mniej słaby silnik (516 „koni”) oraz bardziej nowoczesne wzornictwo. Warto również zauważyć, nowa modyfikacja starej serii „pracowników Kirov” – „K-744R3 M1” z silnikiem o pojemności 428 litrów. a.

Oba ciągniki są wyposażone w najnowsze technologie, a wszystkie podzespoły są produkowane przez wiodących producentów światowych. Zatem zmodernizowany „K-744R3” wyposażony w silnik turbo diesel «MB OM 457 LA” i niemiecki tłok osiowy układ hydrauliczny z «Bosch». Według producenta, model „K-9520” i „K-744R3 M1” mają wysoką zdolność wydajności, są łatwe w obsłudze i nowoczesny w wyglądzie (zob. Zdjęcie).

Największy traktor w rosyjskiej „K-9520” serii jest najnowszym osiągnięciem zakładu Kirowa, który odziedziczył wszystkie najlepsze cechy swoich poprzedników: solidna konstrukcja, mocny i oszczędny silnik. Rzeczywiście, w ciągu ostatnich kilku lat tempo rozwoju technologii krajowym były tak wysokie, że możemy śmiało powiedzieć, że rosyjskie ciągniki prowadzą cały światowy rynek w ciągu najbliższych 5-10 lat.

wniosek

Tak więc, badaliśmy właściwości techniczne największego ciągnika na świecie amerykańskiego pochodzenia „Big Bud-747” i oferuje nowy Rosyjskiej „bohaterem” „Kirovets K-9520”.