522 Shares 7165 views

Jak zrobić krata dla ogórków własnymi rękami

Każdy ogrodnik wie, że aby osiągnąć wysoki plon ogórków nie są tak łatwe, zwłaszcza w otwartym polu. Głównym wrogiem tym smaczne i zdrowe warzywo jest chorobą o nazwie mączniak rzekomy. Nowoczesne środki chemiczne nie są w stanie w pełni chronić ogórki z tej agresywnej infekcji, a tradycyjne metody uprawy je w odległości tylko przyczynia się do rozwoju choroby. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji może stać się krata dla ogórków. Zaletami tego rozwiązania są dzisiaj wielu z nich i porozmawiamy.

Dlaczego nie w oddali?

Doświadczeni hodowcy wiedzą, że wprowadzenie mobilnych zakaźnych zarodników następuje przez szparki jest na odwrotnej stronie liści – spory aktywnie poruszać się w krople rosy wilgoci (deszcz, plamy i wodę), który jest obecny na arkuszu. Złośliwe zarodniki zimować na powierzchni gruntu, gdzie strumień wody i dostać się do dolnej części liści ogórka.

W rezultacie, jak tylko rośliny ogórka nabyć pierwsze młode liście i zacząć podróżować po ziemi, natychmiast zaatakować zakażenie, i to jest dobre, jeśli rośliny mają siłę, by przynieść przynajmniej nieurodzaju Zelentsov. Wszystko to dzieje się dlatego, że wielu ogrodników nie przywiązują należytej wagi do charakteru zakładu, aw rzeczywistości jest to zielnych winorośli, który ma wąsów ruchomych i szorstkie łodygi, przy pomocy którego można przylgnąć do każdej pionowej podpory.

Krata dla ogórków: korzyści

Uprawa ogórków na krata jest znacznie bardziej wydajne niż w oddali. Po pierwsze, zakład jest w stanie odejść od zeszłorocznego „zbiornika” infekcji na ziemi. Jeśli tylko część sporu wprowadzony wiatr, dolna część liści będzie dostępna do rozpylania roztworu ochronną. Dlatego problem zwalczania mączniaka jest prawie rozwiązany.

Po drugie, rośliny znacznie bardziej efektywnie wdmuchiwane powietrze i osłonięte, więc niebezpieczna wilgoć szybko wyparowuje. Po trzecie, co znacznie redukuje ilość niespełniających (zdeformowany, barwieniu itp. Wady) owocu, brak kontaktu z ziemią. Ponadto, całkowita zbiorów znacznie wzrosła ze względu na dłuższy okres owocowania roślin. Po czwarte, znacznie lepsze i ułatwione warunki i produktywność w pielęgnacji i zbioru owoców.

przygotowanie terenu

Obszar do uprawy ogórków na słupach należy zachować ostrożność z góry. Jest to z pewnością wzbogacają glebę nawozami organicznymi. Wiersze kratach lepszej pozycji z północy na południe – będzie to zaoszczędzić roślinę przed ostrym południowym słońcu. rozstaw może zmieniać się od około 1,5 do 2,5 m – odległość ta zapewnia wygodę zbiorów nie tylko ręcznie, ale także za pomocą małych rozmiarach urządzenia. Na niewielkim obszarze ogrodnictwa, odległość ta może być zmniejszona do 0,8 m.

Krata ogórków własnymi rękami

Jako nośniki stosowane drążki kraty, które mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak włókna okrągłe drewna sosnowego, metalu lub betonowych kolumn i tak dalej. Te ostatnie kolumny krata musi być silniejszy niż pośrednia, ponieważ będą ponosić ciężar całej serii. Na przykład, gdy krata wysokość 2,8 m Średnica końcowych wsporników nie powinna być mniejsza niż 50 mm, a średnio – 35 mm. Bieguny poniżej kraty ogórków zakopanych na głębokość około 60 cm. Krawędzi, wsporniki kotwiące muszą być ustawione pod kątem około 70º na powierzchnię ich zaglubit 75-80 cm. Pochylone Podłoże musi być zamocowana za pomocą odciągów do narożników metalowych nachylonej wbita do gleby na głębokość około 90 cm.

Maksymalna odległość między kolumnami wspierającymi w rzędzie nie powinna przekraczać 6 m, ale jeśli pozwolisz materiały, to najlepiej umieścić wsporniki grubsze. Przed dokonaniem krata dla ogórków, konieczne jest określenie materiału. Może to być specjalne tworzywo siatki rozciągnięte przewodów pomiędzy dwoma – górnej i dolnej.

To może być wykonane w sposób prosty i kratki z drutu, którego grubość powinna wynosić co najmniej 2,0 mm. W tym przypadku, dolny rząd drutów naprężona pomiędzy wspornikami o wysokości 15-20 cm, dalej – po 70 cm, itd. Na górnym rzędzie należy wykorzystać grubszego przewodu (3,5 mm) jako będzie ponieść. Po zasadzeniu sadzonek roślin ogórka obok siebie w dolnym rzędzie na górnej drutu naprężony konopi sznurka w którym pnącza będą przesuwać się w górę. Krata ogórków w szklarni wykonane są na tej samej zasadzie.

nawadnianie

Równolegle z budową krata na ogórki muszą być kierowane i kwestia przyszłości zakładów nawadniających. Jeśli jesteś zainteresowany w dobrych zbiorów, naturalny deszcz podlewanie nie należy spodziewać się wiele. Jest to praktyka nawadniania bruzda, ale ta metoda nie jest bardzo użyteczny od strony praktycznej, ponieważ utykać z glebą będzie zapobiec pielęgnacja roślin i zebrać owoce.

Najbardziej racjonalne jest to, nawadnianie kropelkowe. Nawet w regionach o klimacie gorącym wystarczy zbudować taśmę nawadniania dla jednego rzędu ogórków. A jeśli, po wylądował sadzonki wzdłuż krata na ogórki z obu stron, aby położyć paski ciemnej folii mulcz, to pomoże oszczędzać wodę Nawadnianie i zapobiec wzrostowi chwastów.

ogórki sadzenia

Około miesiąca przed sadzeniem ogórki na kracie, nasiona wysiewa się w szufladzie i czekać na pojawienie się 2-3 liści rozwiniętych. Sadzonki posadzone w kategoriach kalendarzowych, gdy prawdopodobieństwo wystąpienia mrozu już nie występuje. Młode rośliny są usytuowane w rzędzie, w odległości około 15-20 cm od siebie. W procesie wzrostu powinno stanowić solidną ścianę liści, ale liście nie powinny być ułożone jedna na drugiej.

Bezrassadnoj stosowaną metodą rosnących ogórków, a ziarna muszą być przygotowywane przed sadzeniem. Wykorzystywane do siewu nasion pełnoprawnym 2-3-letni, ponieważ Odznaczają się one dobrą kiełkowania, promować powstawanie większej ilości kwiatów żeńskich, a także prędkość aż owocowanie. Jeśli używasz nasiona ubiegłoroczne zbiory, przez 4-5 godzin wstępnie ogrzewa się do +56 … + 60 ° C i utrzymywano w temperaturze +36 … + 38 ° C przez 2 miesiące. Dodatkowo, przed wysianiem nasion powinny być kalibrowany przez około 10 minut w 3 procentowym roztworem chlorku sodowego. W procesie kalibracji jakości nasion osiądzie na dnie i pusty i niezagospodarowany pojawiać. Wybrane nasiona należy płukano czystą wodą wodociągową, a następnie traktowano roztworem siarczanu manganu (0,5 g na1,0 L wody), kwas borowy (0,1 g w 0,3 litrze wody), i inne. Nasiona moczy się w ciągu jednego dnia, a następnie suszy. Mikroelementy stymuluje życiową aktywność młodych roślin i zwiększyć ich odporność na choroby.

Przepisy pielęgnacji

Tak, jak sadzić ogórki na kracie, rozumiemy. Teraz pomówmy o pielęgnacji roślin Shpalernaya. Proces ten jest dość prosta. Po posadzeniu wiązać ogórka wynikają w kracie, a następnie rośnie jej górną zwijania okresowo w komórce siatki albo sznurka. Istnieje również powinny być kierowane, a pędy boczne. Pinch szczyty nie powinno być – jeśli dotrą na szczyt kraty, muszą stopniowo schylić i zacząć od nowa w komórkach siatki ogórka, więc nie są one wiszące na wietrze.

żniwny

Zbierz Zelentsy najlepiej wcześnie rano, przed ciepłem, a owocem pozostanie napięty, piękne i mogą być przechowywane dłużej. Przechowywanie ogórki w chłodnym miejscu o dużej wilgotności, na przykład w piwnicy lub w lodówce.