166 Shares 1872 views

piramida Cheopsa

Piramida Cheopsa, największa piramida na świecie, znajduje się w Gizie. Piramida odnosi się do liczby siedmiu cudów świata, którzy byli w stanie niemal całkowicie zachowane do naszych czasów. Przypuszczalnie konstrukcja tego dzieła trwało 20 lat, a zaczęło się w 2560 rpne Wezyr Hemiun jest kowalem piramidy, był bratankiem faraona. Pne do 1300 był to najwyższy budynek na świecie – wysokość Wielkiej Piramidy obecnie wynosi 138,75 metrów, wcześniej było to 146 metrów, ale z powodu licznych trzęsień ziemi z jej szczytu spadła kilka klejnotów.

Podstawą ostrosłupa jest kwadratowy, jego każda strona wynosi 227,5 m. W konstrukcji piramidy wydano ponad 2 mln kamiennych bloków, każdy blok ważył ponad dwie tony. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili obliczenia, podczas której stwierdzono, że budowa kościołów chrześcijańskich w Anglii wydano znacznie mniej materiału niż piramidy.

Piramida Cheopsa, której wielkość jest naprawdę niesamowite, jest jedną z głównych atrakcji turystycznych w Egipcie. Na każdym boku tej belki są ustawione jego powierzchni, w odniesieniu do kąta pochylenia podstawy wynosi 51 stopni. Niektóre bloki kamienne tak doskonale współpracują ze sobą, że próba pchnąć ostrze noża między nimi było bezowocne. Wewnątrz piramidy istnieją żadne ozdoby lub napisów.

Wielka Piramida została pierwotnie pokryty na zewnątrz za pomocą specjalnego materiału, dzięki czemu jego powierzchnia stała się idealnie gładka. Ale w miarę upływu czasu, prawie całkowicie zniszczona ten wyjątkowy zasięg i teraz turyści mogą zobaczyć materiał, który został użyty do budowy piramidy. Wnętrza piramid były pięknie urządzone z kamieni ozdobnych, jasna farba pokrywa ściany piramidy, ale od niej teraz prawie nie ma.

Piramida Cheopsa ma pojedyncze wejście, które znajduje się tylko od strony północnej, a jego wysokość wynosi 16 metrów. Na głębokości 28 metrów znajduje się komora grobowa granitu sarkofagi faraonów przechowywane są tutaj. Dziewięć granitowych jest sufit komory pochówku, o łącznej masie 400 ton. Pięć oddzielnych niszach znajdują się w górnej części komory grobowej. W czterech z nich bezpośrednio na suficie i jeden ma sufit o niewielkim nachyleniu. Zostało to zrobione celowo, aby nie stało zapaść pod ciężarem dużych budynków w przyszłości.

To właśnie w tym piramidy ma rosnącą i malejącą fragmenty, które nie są w jakikolwiek inny. Główną cechą piramidy jest dość duże nachylenie, które nazwano „big galeria”. Na końcu tej galerii jest dość wąskie przejście, które jest przejście do pokoju faraona. Ściany tego pokoju ozdobione są zaskakująco polerowanego granitu. Naukowcy odkryli, że faraon pokój został zbudowany na proporcjach złotego sekcji, dlatego jest to prawdziwy triumf geometrii egipskiej.

Z monolitu czerwonego granitu sarkofagiem faraona wykonany, a jego wielkość jest znacznie większy niż przy wejściu do pokoju. Sarkofag, na tyle dziwnie, została odkryta już otwarte i nie było żadnej z tych rzeczy, które były przeznaczone dla ciała faraona. Ani akcesoria pochówku znaleziono mumię faraona. Naukowcy sugerują, że piramida Cheopsa w czasach starożytnych było splądrowane.

Słynna Wielka Piramida jest jednym z najbardziej znanych tajemnic ludzkości, podczas gdy ani na chwilę nie przestaje się dużym zainteresowaniem archeologów, naukowców i matematyków z różnych krajów. Ta łamigłówka nie da się rozwiązać w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat.