678 Shares 9177 views

Odwaga – to … Znaczenie tego uczucia dla mężczyzny

Jeśli ludzie nie mają odwagi w duszy, wtedy świat nie robić wielkie rzeczy. Nieopisany, nieokiełznana, dzika siła każdego człowieka przewodników. Niewyobrażalny ogień powoduje, że ludzie się zrobić naprawdę wielkie rzeczy wbrew ich lęków. Historia uczy nas, że sławni ludzie zawsze pojedyncze nadzwyczajnych czynów.


Ci ludzie są w stanie umiejętnie zarządzać swoimi uczuciami, a tym samym kierując tę ogromną energię we właściwym kierunku. Ale jak taki mechanizm? Wszystko kwestia psychologii człowieka. Kiedy przed nami istnieje obawa, często przestraszył i wycofał się. Uczucie kajdan strachu, ale jeśli go obsługiwać i krawężnik, pojawia się zupełnie inna, naprawdę niesamowite uczucie – odwagi.

Czym jest odwaga?

Termin ten ma wiele definicji. Liczba odcieni znaczeniowych tak wielka, że każdy może interpretować termin ze względu na swoje przekonania. Odwaga – uncomplaining pragnienie, aby przejść do przodu, biorąc pod uwagę oczywistego niebezpieczeństwa. W tym przypadku nie mówimy o braku strachu w ogóle. Czynnik ten może być obecny, ale, ze względu na wewnętrzne przekonania i woli, człowiek jest w stanie go pokonać. Bardzo często głupstwo w porównaniu z odwagą, aby robić to, co jest niemożliwe, ponieważ warunki są zupełnie inne. Lekkomyślny człowiek nie boi. Co więcej, nie dopuszcza istnienia faktu, że ujemny wynik może być nigdy. Z kolei, odwaga – akceptacja ze strachu, świadomość zagrożeń i ryzyka, do których się nosi.

Negatywna strona Courage

Poczucie odwagi jest podwójny charakter. Istnieje wiele przypadków, w których odwaga perverted pragnienia wewnętrzny, mający postać egoizmu. To samo może się zdarzyć, gdy osoba myli podstawowy cel z własnych, osobistych pragnień. Należy rozumieć, że dzielnym człowiekiem – silnej woli osoby. Z pomocą swojej wewnętrznej energii, potrafi przezwyciężyć strachu. Wynika stąd, że odwaga może być zarówno dobra i zła do ciemności. Dwoistość uczuć i wpływa jednocześnie przerażające. Odważny człowiek bać, ponieważ nikt nie wie, co ma na myśli i jakie są jego myśli. W tym kontekście, Courage łatwo odróżnić od heroiczny, który powstaje jako wewnętrzny bunt przeciwko niesprawiedliwości, niepokój, zmęczenie i m. P. Heroicznych myśli zawsze dobrych i bezinteresownych.

Psychologiczne znaczenie terminu

Z punktu widzenia psychologii, odwagi – złożonego procesu przetwarzania informacji w głowie danej osoby, albo przejaw odwagi z obecnością głębokiej pogardy dla niebezpieczeństwa i strachu. Psychologowie eksperyment przeprowadzono z udziałem różnych jego psycho ludzi. Wyniki pokazały, że zbierane, szczelnie ze świata doświadcza pogardy dla innych ludzi posiadają takie cechy jak odwaga, męstwo, i tak dalej. N. Innymi słowy, ci ludzie poprzez działania odważnych pokazać swoją pozycję w stosunku do innych. Na tej podstawie, odwaga, której wartość jest interpretowane przez każdego człowieka na swój własny sposób, mogą stanowić podstawę do najbardziej podłych czynów. Dzielni ludzie – to egoistyczne ludzie.

Naukowcy przyniósł też kolejny bardzo interesujący fakt. Każdy, kto potrafi być odważny, w pewnym stopniu jest uzależniona od adrenaliny osoby. Podobnie, ludzie potrzebują niebezpieczeństwo, bo bez niej nie można żyć normalnie. Dlatego większość osób decyduje się na odważny niebezpieczny zawód.

Jak zrobić pojęć odwagi i honoru?

W trakcie jej rozwoju, każda osoba dostaje pewną. Termin ten obejmuje nie tylko wiedzę z różnych dyscyplin. Wykształconych ludzi – tworzy się osoba znana moralny i zmysłową stronę życia. Pewien emocjonalny fundament wszyscy się od swoich rodziców, więc zachowanie dalszego osoby przez całe życie zależy od jakości, szczepi swoich rodziców i innych krewnych.

Teraz za zaszczyt. Ona również wpajane przez lata. Człowiek honoru nie może urodzić, mogą stat.Chest – jest cnotą, która implikuje obecność pewnych pozytywnych cech, takich jak: poczucie sprawiedliwości, współczucia i życzliwości dla innych. W tym przypadku, odwaga może być uznany za niezbędny element cześć.

Honor i odwaga – pojęcie, które nie mogą być porównywane. Honor ma szersze znaczenie, a jej podstawą jest zawsze dobre strony człowieka.

Czy istnieje prawdziwa odwaga dzisiaj?

Z rozumieniem pojęcia „odwagi” zmieniał się w czasie. Znaczenie wchłania nowomodny trendy społeczeństwa. Współcześni ludzie w ich własny sposób, aby określić dla siebie stopień „odważny” czyn. Dzieje się tak z powodu ludzkiej ewolucji, ponieważ obecne trendy są bardzo różne od tych, które istniały przed wiekami. Wyraźnym tego dowodem może być postrzegane w samurajskim traktat „Bushido”. Jeśli era wojownik feudalnej Japonii było w porządku rzeczy do zrobienia rytuał przebijając udo, a ta została uznana za śmiały, nowoczesny człowiek nazwałby to „szaleństwo”. W tym samym czasie odważnych działań popełnionych prawie stale w naszych czasach.

wniosek

Więc słowo „odwaga” został opisany w artykule. To uczucie może być interpretowany przez siebie na różne sposoby, ale wciąż jest to niezbędne w codziennym życiu. Tylko dzięki odwadze nas wszystkich, aby przezwyciężyć trudności i złamać ich granic wewnętrznych, nie dają złe myśli mają pierwszeństwo nad powodu.