338 Shares 1980 views

Krople do oczu dla dziecka: nazwy leków, instrukcje

Zdrowie dziecka – najważniejszą rzeczą dla każdego rodzica. Ale prędzej czy później dziecko jest nadal do czynienia z różnymi chorobami. Okulistyczne problemy występują u dzieci dość często. Radzenia sobie z nimi pomogą krople do oczu. Dla dziecka, takie leki powinny wybrać specjalistę, ze względu na etiologię choroby. Przemysł farmaceutyczny oferuje szeroką gamę krople do leczenia chorób oczu u dzieci.


Gdy tego nie zrobisz bez kropli do oczu?

Patologia zapalnych oka u dzieci są dość powszechne. Ustalić, że choroba jest możliwe przez typowych objawów: łzawienie, zaczerwienienie, ropa. Zwalnia dziecko z takich nieprzyjemnych objawów każdy rodzic chce. Jednakże, biorąc żadnych leków powinny być bez profesjonalnej pomocy.

Krople do oczu dla dziecka mogą być przypisane następujące warunki patologiczne:

 • zapalenie spojówek (alergia, bakteryjne, wirusowe);
 • zapalenie rogówki;
 • zapalenia powiek;
 • zapalenie powiek;
 • rogówki.

Niektóre krople mogą być stosowane w meybomit (jęczmień). Wybrane leki, w zależności od wieku trochę pacjenta.

Krople dla niemowląt

Choroby oczu wystąpić nawet u noworodków. Rodzice powinni mieć świadomość, że stosowanie samoleczenia i popularnych sposobów, w tym przypadku jest nie do przyjęcia. Odpowiednie leczenie można przypisać tylko do specjalisty, po zbadaniu dziecka.

„Tobrex”, „sulfacetamid”, „chloramfenikol”, „Floksal” – popularne krople do oczu dla noworodków. Są one stosowane, gdy infekcja bakteryjna, która wpływa na jedno oko, po pierwsze, a po chwili idzie na sekundę. Jednocześnie istnieje obfita wydzielina ropna. Bakteriobójcze działanie tych leków obejmuje Staphylococcus, Klebsiella, E. coli, Streptococcus, zakażenia chlamydią.

Przeciwwirusowy krople do oczu dla noworodków skutecznych w adenowirusy, wirus opryszczki. Dla stanu patologicznego charakteryzującej się gorączka, ból gardła, katar, utrata jednego oka. Krople są skuteczne leki przeciwwirusowe, takie jak „Oftalmoferon florenal” „”, „Tebrofen”. Oprócz leków przeciwwirusowych, ale także wywierać immunomodulujące, przeciwbakteryjne i efekt regeneracyjny.

krople na alergie

Swędzenie, zaczerwienienie, łzawienie oczu, obrzęk i powieka punkt do rozwoju alergicznego zapalenia spojówek. U dzieci, podobny warunek – nie należą do rzadkości. Przyczyna patologii różnych alergenów.

W tym przypadku, krople do oczu dzieci powinny mieć efekt antyhistaminowy. Leki te obejmują "Allergodil", "kortyzon", "Lekrolin", "OPATANOL".

Krople „Tobrex”

Krople „Tobrex” stosowane w procesach pyo przeciwzapalny w okulistyce. Dla dzieci, w tym środki mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. Składnik aktywny w kompozycji jest tobramycyna antybiotyk, który wykazuje aktywność wobec Staphylococcus, Klebsiella, Proteus, rzeżączki, Streptococcus, Enterobacteriaceae.

Obiekt może być używany tylko w patologii spowodowanych przez patogen bakteryjny. Wirus niszczący wpływ Tobrex kropel „nie mają. Dla niemowląt środki mogą być stosowane tylko pod nadzorem lekarza. Wskazania do stosowania są następujące choroby:

 • etiologię bakteryjną spojówek;
 • meybomit;
 • ciała rzęskowego;
 • zapalenie powiek;
 • zapalenie rogówki;
 • zapalenie woreczka łzowego;
 • Zapalenia powiek.

Jak stosować krople?

Dokładne dawkowanie i częstość stosowania środków oblicza lekarza. Ogólnie rzecz biorąc, to zależy od stopnia zaawansowania choroby. bierze również pod uwagę wiek dziecka. Zgodnie z zaleceniami, preparat może być noworodek wkrapla się kroplami do 1 do 5 razy dziennie. Zastosuj „Tobrex” może być nie więcej niż 7 dni. W rzadkich przypadkach, mogą wystąpić reakcje alergiczne podczas leczenia środkami.

Przed użyciem spadek ogrzano do temperatury pokojowej. Po otwarciu butelki oznacza, że można przechowywać maksymalnie 28 dni. Nie jest konieczne, aby zastąpić jeden lek sam z innymi, nawet w przypadku braku pozytywnej dynamiki. Aby to zrobić, należy ponownie zwrócić się do lekarza, który wybierze bardziej skuteczne narzędzia.

skutki uboczne

Oznacza „Tobrex” dla dzieci powinny być stosowane zgodnie z zalecanym schematem specjalistycznej. Pomoże to uniknąć rozwoju skutków ubocznych leku. Niektórzy rodzice narzekają na wygląd dziecka zaczerwienienie i obrzęk powiek po zakropleniu leku. U niemowląt może rozwijać utraty słuchu.

Krople do oczu „Chloramfenikol”

Krople dla „chloramfenikol” dzieci są stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Efekt przeciwbakteryjny lek ma na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne. krople do oczu oparte na chloramfenikol (chloramfenikol) są silne antybiotyki, a zatem stosuje się w leczeniu dzieci nie powinny pozostawać bez recepty.

Krople do oczu dla dziecka może być przypisany spojówek, zapalenie powiek, zapalenie rogówki o etiologii bakteryjnej. Czas trwania obróbki wynosi na ogół środki 7-10 dni. Jednakże, ekspert może zmienić terapię schematu.

Dzieci powinny być wpajane 1 kropla do każdego oka leku do trzech razy dziennie. Dla wygody, można użyć pipety. Ważne jest, aby nie dotknąć chorego oka, aby uniknąć przeniesienia zakażenia. Nie dotyczy środków do leczenia dzieci w wieku poniżej 4 miesięcy.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Dziecko krople do oczu „chloramfenikol” korzystanie dzieci z najwyższą ostrożnością. Antybiotyk może spowodować poważne skutki uboczne: leukopenia, trombocytopenia, pogorszenie funkcji nerek, rozwój zakażeń grzybiczych. Nie zaleca się zwiększyć dawkę leku.

Instrukcja przygotowania mówi, że spadek nie jest wskazany w leczeniu dzieci w wieku do 3 lat. Jednak eksperci nadal używać „Chloramfenikol” w postaci kropli do oczu do minimalnej dawki. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że substancja czynna jest dobrze tolerowany przez dzieci.

Zabrania się stosować kropli, jeśli są wrażliwe na chloramfenikol, niewydolność wątroby lub nerek, zaburzeniami hematopoezy i zakażeń grzybiczych.

„Albucidum” dla dzieci

Lek „sulfacetamid” ma szerokie spektrum działania i jest aktywny przeciw wielu czynników chorobotwórczych. Dla dzieci stosować 20 kropli% oczu. Zaleca się, aby pochować to znaczy dzieci w pierwszych minutach po urodzeniu, aby uniknąć rozwijających blenorei – choroba wywołana przez gonococcus.

Główny składnik aktywny jest sulfacetamid. Substancja ma silne działanie przeciwbakteryjne. Krople mogą być stosowane w gonorrheal choroby oczu i zapalenie ropne.

Bury oczy dziecka przez tych środków może wynosić do 5 razy dziennie 1-2 krople. Jeśli pozytywne dynamika dawka jest stopniowo zmniejszana. Czas trwania „Albucidum” – 10 dni.

Funkcje aplikacji

Krople do oczu dla dziecka nie ma zastosowania w przypadku nadwrażliwości na sulfonamidy i niewydolności nerek. Zgodnie z instrukcją „Albucidum” nie może być stosowany podczas leczenia lekami zawierającymi srebro.

Skutki uboczne „Albucidum” krople powodują jedynie w rzadkich przypadkach. Które można określić objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk powiek, świąd. Zazwyczaj są one utrzymywane przez pewien czas. Wielu rodziców stosować kropli do leczenia nieżytu nosa u dzieci pochodzenia bakteryjnego.