722 Shares 3656 views

Traktujemy zieloną snotę u dziecka

Obawy i zmartwienia pojawiają się w czasie, gdy Twoje dziecko jest chore. Często towarzyszą mu takie nieprzyjemne zjawiska, jak chrapanie. Snot lub katar – jest procesem odrzucenia śluzu, który jest wytwarzany przez śluzową powierzchnię nosa i jest reakcją ochronną organizmu na zapalenie spowodowane wnikaniem wirusów lub bakterii. Katar jest podzielony na trzy typy:

  • Wirusowe;
  • Bakteryjny:
  • Alergiczne.

Jeśli pojawiło się zielone dziecko, wówczas choroba została przeniesiona do następnego etapu i już ma postać bakteryjną. Na początku choroby, połk jest przezroczysty – śluzowate. Te wydzieliny są charakterystyczne dla przeziębienia, wirusowego lub alergicznego.

Z reguły w drugim etapie pojawia się siódemka, gdy odporność na osłabienie opada na zimno, a środowisko bakteryjne jest otoczone. Dzieje się tak, jeśli pobyt dziecka na świeżym powietrzu jest ograniczony. Lub jeśli wizyta w przedszkolu, gdzie stężenie mikroorganizmów w zamkniętej przestrzeni jest zwiększone, występuje przed rozpoczęciem pełnego odzysku. Lub (najczęściej) z aktywacją własnych bakterii oportunistycznych, żyjących w nosogardzieli u dziecka.

Zielona ślina u dziecka nabiera koloru z powodu substancji pojawiających się w błonie śluzowej po zniszczeniu specjalnych komórek – neutrofili. I obecność tych komórek w błonie śluzowej nosa oznacza, że przeziębienie stało się nie tylko wirusowe, ale także nabrało charakteru bakteryjnego. Na psa należy bezzwłocznie leczyć zielone przebarwienia, ponieważ utracony czas może prowadzić do powstania przewlekłego zapalenia zatok. Ponadto, całkiem możliwe jest wystąpienie urazów kostnych (gruźlicy, otites) i układu oddechowego (zapalenie tchawicy, zapalenie oskrzeli). Powinieneś skonsultować się z lekarzem, on powie, jak traktować zieloną snotę u dzieci i jakie dokładnie leki powinny być stosowane. Nie angażuj się w samodzielne leki, ponieważ tylko specjalista będzie w stanie umieścić właściwą diagnozę i przepisać właściwe leczenie.

Rodzice powinni mieć świadomość, że zielony przeładunek u dziecka nie oznacza, że muszą one być leczone wyłącznie antybiotykami. Może to być lek, a także medycyna tradycyjna, a często wszystko w kompleksie.

Pamiętaj, aby wypłukać wypływkę dziecięcą roztworem soli w celu usunięcia śluzu z jamy nosowej. Organizm walczy i trzeba mu pomóc. Cóż, i po praniu – zanurzyć się w czubku dziecka ciepłe krople.

Leki na leki można kupić bez recepty w aptece, ale powinny być zmieniane co cztery do pięciu dni, w przeciwnym wypadku dłuższe użycie staje się uzależniające, a efekt zmniejsza się.

Chcę bardziej szczegółowo omówić metody medycyny tradycyjnej, ponieważ bardzo często potrzebne jest wystarczające ilości, wystarczy pamiętać o tych metodach leczenia.

Ziołowe krople mogą być łatwo przygotowane na własną rękę. W tym celu łyżeczka mieszaniny ziół: krwawnik, rumianek, nagietek (lub osobno) trzeba wylać szklankę wrzącej wody, a przez około 20 minut nadal nalegać na kąpiel. Jeśli nie ma uczule na miód, możesz dodać miód (pół łyżeczka) do ciepłego wlewu ziół.

Świeżo wyciśnięte soki z marchwi, buraków lub soku ziemniaczanego skutecznie pomagają w leczeniu przeziębienia. Należy pamiętać, że powinny być w dwóch lub nawet trzykrotnie rozcieńczone ciepłą wodą przegotowaną. Możesz też dodać trochę miodu. I jeszcze jedna dobra zasada: zanim zakopujesz dziecko, sprawdź lek na sobie. Będzie to nie tylko zapewniać zaufanie do bezbolesności stężenia tego roztworu lub jego temperatury, ale również dla dziecka jako czynnika psychologicznego. Na zapalonym śluzowatej nodze dziecka nie należy narażać się na działanie zwiększonego stężenia, tak aby nieprzyjemne uczucie nie powodowało negatywnej reakcji następnego razu.

Ogrzewanie przy użyciu suchego ognia daje dobry efekt terapeutyczny w przypadku leczenia zielonej snotu u dzieci. Dwa jajka gotowały się w stromej lub dużej soli, podgrzanej na patelni, związanej gęstą bawełnianą lub lnianą serwetką i nanoszoną przez kilka warstw tkanki do dziobka dziecka. Tak więc, zatoki nosowe rozgrzewają się, mostek nosa. Jednak takie procedury termiczne mogą być przeprowadzane tylko po konsultacji z lekarzem, ponieważ jeśli dziecko ma roztarte zapalenie zatok (zapalenie zatok, zapalenie czołowe, itp.), Niemożliwe jest ogrzanie nosa!

Ci, którzy nie są przeciwwskazani do mokrej inhalacji, mogą używać naparów szałwii, nagietka, rumianku. Razem z nimi można dodać do wrzącej wody nalewki z propolisu, który jest sprzedawany w gotowej formie w aptece.

Cóż, nie zapominamy o świeżym powietrzu. Oczywiście, nie bezpośrednio po procedurach termicznych. Spacery (w przypadku braku temperatury) odgrywają pozytywną rolę w dynamice leczenia tej choroby.