646 Shares 8512 views

kropelki do oczu

Krople do oczu są wodnymi (olej), roztwory lub zawiesiny leków najcieńszych. Leki te są zwiększone wymagania dotyczące sterylności i stabilności. krople do oczu nie powinna składać się z zanieczyszczeń mechanicznych widocznych gołym okiem.

Ponieważ rozpuszczalnik preparatów zwykle jest woda, jego efekt terapeutyczny jest różny czas trwania. To z kolei powoduje konieczność częstszych wlewek. W efekcie może to być alergia na leki i zwiększyć szanse na zakażenie. Jednakże wiele postaci kropli do oczu zawierają substancje, które zwiększają lepkość. Leki te mają bardziej trwały wpływ.

Przypisać kropli do oczu do zapobiegania lub leczenia różnych chorób oczu może tylko lekarza. Niezależny stosowanie leków nie mogą mieć zamierzony skutek, a w niektórych przypadkach znacznie zaszkodzić. Nie zaleca się zastąpić także przepisane leki bez odpowiedników zalecenia lekarza.

W sprawie powołania dwóch lub więcej preparatów okulistycznych trzeba robić przerwy (piętnaście do dwudziestu minut lub jako skierowany przez lekarza) pomiędzy zakropleniu różnych leków.

Miej krople do oczu należy ściśle zgodnie z informacjami wskazanymi w instrukcji. Adnotacje do każdego leku, w tym do oczu zawierają informacje na temat terminu ważności leku. Z reguły jest on dwa lata, aby otworzyć butelkę, a nie miesięcy, aby otworzyć. Leki, które wygasły nie może być używany.

Wystarczy umyć ręce przed zastosowaniem leku okulistycznego. Należy zauważyć, że przy użyciu kropli istnieje ryzyko, aby umieścić na infekcję oka (dostatecznie przypadkowym kontakcie z palcami fiolki cynk, wiek lub dowolnej powierzchni). Przed zastosowaniem leku zalecanego lekko ciepły. Ponieważ preparaty okulistyczne są przechowywane w lodówce, mają odpowiednią temperaturę. Zimne krople mają niską absorpcję i może powodować podrażnienia. Podgrzewanie preparat powinien być w postaci kubka z gorącą wodą lub pod kranem, ale w żadnym wypadku nie w kuchence mikrofalowej. Ludzie, którzy używają soczewek kontaktowych, zanim je zakopać powinny zostać usunięte. Ustawić je ponownie po piętnastu do dwudziestu minut po zastosowaniu leku.

W żadnym wypadku nie można używać cudzych preparaty okulistyczne i dać komuś swoją rękę. Leki te są ściśle indywidualne.

Preparaty okulistyczne mogą być podawane ze zmęczenia oczu, alergie, wirusami zapalenia. Krople mogą być witaminy, przeciwbakteryjne, skurcz naczyń krwionośnych, w celu leczenia chorób okulistycznych. W wielu przypadkach, leki stosowane i do celów diagnostycznych. Na przykład, krople do rozszerzania źrenic. Czas działania takich leków może być krótki (kilka godzin do kilku dni) i długi (do kilku tygodni).

Choroby okulistyczne nie są unikalne dla ludzi. U zwierząt (psy, koty) dzieje i spojówek oraz zapalenie błony śluzowej nosa. Anandin (krople do oczu) są stosowane w medycynie weterynaryjnej. Preparat przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, działanie regenerujące i przeciwwirusowe. Dostępne w postaci klarownego blado-zielonej cieczy w fiolce pięć mililitrów. Przy użyciu leku nie wystąpią reakcje alergiczne i podrażniające lokalnie. Stosowanie leku jest uważany za najbardziej skuteczny we wczesnych stadiach choroby.