355 Shares 8800 views

Co przyniesie jako dar z Moskwy: ciekawe pomysły, pamiątki i zalecenia

Stolica Rosji – miasto, w którym co najmniej jeden musi odwiedzić każdy obywatel naszego kraju. Często przychodzą do Moskwy turystów z innych krajów. Jakie pamiątki można kupić w stolicy Rosji? Co przyniesie jako dar z Moskwy do prowincji lub innych krajach?

rzemiosło Kaleidoscope

W stolicy Rosji od czasów starożytnych sprowadzono ich produkty wszystkich najbardziej wykwalifikowanych rzemieślników i rzemieślników. Niewiele zmieniło się w naszych czasach. Dziś w Moskwie można kupić Gzhel porcelany, Vologda koronki, przedmioty z Khokhloma malarstwo, Filimonov zabawek, szale Orenburg i innych pamiątek związanych z tradycyjnym rzemiosłem.

Ciekawą opcją prezent – wszelkiego rodzaju amulety. Rag lalki ludowe, wisiorki i monety „na szczęście”, jak i prawosławnych ikon i innych akcesoriów Kościoła. Takie rzeczy dają najbliższych ludzi myśli wyłącznie z lekkich i dobrych życzeń. Co przyniesie jako dar od Moskwy, człowieka, który kocha jadalne prezenty? Tuła pierniki, Belev prawoślazu, żurawina w cukier i słodycze Suworowa – uruchomiliśmy takich Sweet Love nasze słodycze.

Upominki wykonane z materiałów naturalnych

Specjalny szacunek cieszył dziś produkty ręcznie wykonane z naturalnych materiałów. Uwaga drewniane akcesoria kuchenne i higieny osobistej. To Łyżki, szpatułki, moździerze, cukiernice, grzebienie i różnego rodzaju masażery. W każdej części eko-pamiątka z drzewa jest reprezentowany przez szeroki wybór zabawek dla dzieci. Takie wyroby są nie tylko całkowicie bezpieczne dla dzieci, ale również doskonale pobudzają wyobraźnię dziecka.

Wciąż zastanawiasz się jaki prezent może być wniesiona z Moskwy? Dlaczego nie zdecydować się na ceramicznych wyrobów i pamiątek. Jest to zwykły i biżuteria elementy malarstwa ludowego. Wybór naprawdę mają wiele różnych rodzajów gliny rzemieślników produkowanych dzisiaj – od biżuterii i drobnych upominków dla dużych naczyń i garnków do pieczenia. Jeśli nadal uważasz, że przyniesie dar od Moskwy, aby zamknąć, poszukaj produktów wykonanych z naturalnego kamienia i kości.

rodzaje kapitału

Jeśli nie wiesz, jaki prezent przywrócić z Moskwy z rodziną i przyjaciółmi, starają się uczynić z nich zadowolony ze swoich wrażeniach. Uzyskać kolorowe książkę ze zdjęciami zabytków stolicy lub zestaw kart. Wierz mi, to nie jest to strata pieniędzy, zwłaszcza jeśli mieszkasz daleko od Moskwy i rzadko jest w tym mieście.

Przewraca strony z widokiem na złotą kopułą, to będzie dziesięć razy powrócić na jego drodze, a oddają w przyjemnych wspomnień. albumy własne produkowane przez wielu muzeów stolicy. Ta edycja będzie cieszyć się osoby, hobby lub których praca związana jest z głównego tematu tej instytucji kulturalnej.

Ciekawym pomysłem dotyczące tego, co przynieść jako dar od Moskwy – układ niektórych znanych zabytków. Czy wiesz, że jak Katedra wstawiennictwem Matki Boskiej robią dzisiaj jest nie tylko wnętrze, ale także figurki pudełka i butelki? Obrazy z najbardziej najbardziej popularnych atrakcji turystycznych można znaleźć na standardowych upominków: Magnesy, talerze dekoracyjne, obrazy.

Rosyjski upominek dla obcokrajowców

Wiele anegdot ułożone, że mieszkańcy innych krajów wyobrazić rosyjski chodzić po ulicach w kapelusz futra i owczej płaszcze, z bałałajka i niedźwiedzia na smyczy. Więc dlaczego nie żartować na ten temat? Jeśli wciąż zastanawiasz się, co przyniesie jako dar od Moskwy cudzoziemca – wybierz nausznikami kapelusz, sandały lub kokosznik. Można uzupełnić bałałajce lub matryoshka. Nie zapomnij wyjaśnić, gdy paragon dar, że to wszystko jest tylko pamiątki, a mieszkańcy mieli długo przeznaczeniem nie jest używany.

Kolejna wersja oryginalna prezent – rosyjski samowar. Wielu Europejczyków naprawdę jak obrazy i plakaty rosyjskich krajobrazów. łąk kwiatowych, widoki ulic wsi, zagajniki brzozowe – że to jest piękno rosyjskiej natury, śpiewana przez wielu poetów i pisarzy.

Wielki prezent dla cudzoziemców, którzy chcą się na badaniu kultury rosyjskiej, będzie Deluxe Edition przyzwoity egzemplarz rosyjskich klasyków. Wybierz książkę w tłumaczeniu oryginalnym, a następnie mieć swój zagraniczny przyjaciel będzie nowa okazja, aby ćwiczyć język. Nie zapomnij dołączyć do prezentu dla swojego zagranicznego przyjaciela butelkę rosyjskiej wódki.

Rosyjski kąpiel dla pamiątek

Innym dobrym rozwiązaniem na prezent dla obcokrajowca – akcesoria łazienkowe. Filc nasadki, miotły, łopaty i drewna olej aromatyczny. Wszystko to – akcesoria do którego jesteśmy przyzwyczajeni od dzieciństwa. Mieszkańcy większości krajów europejskich nie są nawet świadomi ich istnienia. Dlaczego więc nie wprowadzić swoją zagraniczną znajomego ze wspaniałymi tradycjami rosyjskiej łaźni? Można uzupełnić Zestaw kąpielowy z naturalną herbaty ziołowej. Jeśli prezent jest wybrana dla kobiety – nie zapomnij kupić zestaw kosmetyków naturalnych.

Back in the USSR

dość popularny dziś i pamiątki, powodując atak nostalgii. Znaleźć naprawdę rzadkie przedmioty mogą być na jednym z pchlich targów w Moskwie. Na pamiątkę sklepy sprzedają nowoczesne kopie sowieckich plakatów propagandowych i pocztówek. Prawdziwe egzotyczne, które można znaleźć tylko w Moskwie – „ze Związku Radzieckiego” żywność

Podczas spaceru po TsUMu zapoznaj się z „Deli №1». Najprawdopodobniej, czujesz, że jesteś w latach 50. ubiegłego wieku. Półki można znaleźć w opakowaniu radzieckie konserwy, herbata z słonia i naturalnych soków w puszkach. Oczywiście, wszystko to wykonane bardzo niedawno i nadaje się do spożycia przez ludzi. I jest to świetny pomysł dla tych, którzy nie wiedzą, co przyniesie jako dar z Moskwy krewnych starszych generacji. Bądź pewien, gwarantuje dużo emocji i cud „podobnie jak przed” produktów.

pamiątki patriotyczne

Każdy sklep z pamiątkami w Moskwie, można znaleźć różne przedmioty z symbolem Rosji. Jest to bardzo poważne i oficjalne pamiątki z flagą i herbem i szczerze komiks. Wielu turystów nabyć koszulki z portretami Putina i czasami dość ostry napis. Kupić taki upominek Warto tylko jeśli jesteś pewien, że odbiorca prezent doceni żart. To nie znikną popularność i elementów z symbolem Olimpiady w Soczi-2014.

Gdzie można kupić pamiątki?

Z pewnością masz już listę tego, co można przywieźć z Moskwy jako dar. Gdzie to wszystko kupić? Pamiątki w stolicy są sprzedawane we wszystkich zatłoczonych miejscach turystycznych. Spróbuj zrezygnować z zakupu prezentów dla wszystkich podczas spaceru wzdłuż Arbat i Placu Czerwonego. Zazwyczaj w takich miejscach ceny są zbyt wysokie.

Najlepszym rozwiązaniem dla sklepów turystycznych w Moskwie – wyspecjalizowanych sklepach z pamiątkami znajdują się na stronie z najbardziej popularnych tras spacerowych. Kupić pamiątki, może również w muzeach i innych instytucjach kulturalnych ty. Czasem produkty są dla turystów znajdujących się w supermarketach generycznych. Ale co do zasady, zakres i świeżość produktu nie są zadowoleni.