391 Shares 9054 views

Medycyna „cyklofosfamid”: Instrukcja obsługi, cena, analogi, producent i opinie

„Cyklofosfamid” jest związkiem alkilującym. Agent ten lek przeciwnowotworowy. Jest on wytwarzany w postaci białej lub prawie taki krystaliczny proszek. Dalsze szczegóły na temat tego leku.


„Cyklofosfamid” – producent

Dokonać lek w rosyjskiej spółce JSC „Biochemistry”. Znajduje się on w miejscowości Sarańsk na ulicy Vasenko, d. 15A.

koszt

można kupić proszek №1 «cyklofosfamid” w każdej drogerii. Jego cena wynosi około 90-98 rubli.

Postacie leków

Z tego proszku, roztwór jest gotowy. Jest ona przeznaczona do podawania domięśniowego i dożylnego

skład funkcje

Skład każdej fiolki z proszkiem zawiera aktywną substancję typu o nazwie „cyklofosfamid”. Pewne jest jego numer. Mianowicie cyklofosfamid „zawiera” 200 mg tej substancji w fiolce. Ten produkt leczniczy bez zarobek.

Opis działania farmakologicznego

Na podstawie instrukcji użycia „cyklofosfamid” – to alkilowania cytostatyczne lek. Jego chemiczny skład jest podobny do substancji, takich jak iperyty azotowe. Farmakologiczne „cyklofosfamid” jest wykonanie typu poprzeczne sieciowanie między nićmi DNA i RNA. Ponadto preparat ten wspomaga hamowanie syntezy białka.

„Cyklofosfamid” – analogi

W tym przypadku, należy podnieść fundusze, które pasują do kodu ATH czwartą kategorię. Dość osobliwe jest „cyklofosfamid”. Analogi tego leku istnieje znaczna liczba. Najczęściej spotykane są:

 1. "Endoxane".
 2. „Ifosfamid”.
 3. "Alkeran."
 4. "HOLOXAN"
 5. "Ribomustin".
 6. "Leykeran".

Wybór każdego z preparatów wykonanych przez lekarza indywidualnie. W tym przypadku, to bierze pod uwagę składniki zdrowotne i tolerancji.

W niektórych przypadkach?

Weźmy pod uwagę tę kwestię bardziej szczegółowo. Dość osobliwe jest stosowanie takiego leku jak „cyklofosfamid”. Instrukcja użytkowania w tym zakresie jest niezbędnym narzędziem. Stwierdza, że lek jest wyświetlany w następujących przypadkach:

 1. W przypadku wystąpienia przewlekłej i ostrej białaczki limfoblastycznej.
 2. W obecności szpiczaka mnogiego.
 3. Jeśli objawy z chłoniaka nieziarniczego.
 4. W przypadku ziarniniak grzybiasty i siatkówczaka.
 5. W obecności ziarnicy złośliwej i raka jajnika i sutka.
 6. Kiedy manifestacja objawów neuroblastoma.

Oprócz tego wszystko, lek jest stosowany w połączeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi środkami do leczenia w następujących warunkach:

 1. Gdy guzy komórek zarodkowych.
 2. Rak pęcherza moczowego i płuc.
 3. Mięsak miękkiej tkance.
 4. W przypadku raka prostaty i raka szyjki macicy.
 5. Kiedy mięsak Ewinga.
 6. W przypadku guzów Wilmsa.
 7. Kiedy retikulosarkome.

Ponadto taki preparat, „”, cyklofosfamid odpowiedzi, które są pozytywne, jest skuteczny jako środek immunosupresyjny typu z postępującym przejaw choroby autoimmunologiczne. W tym przypadku oznacza to, że występ z łuszczycowym zapaleniem stawów i reumatoidalne, autoimmunologicznej niedokrwistości hemolitycznej, kolagen, zespół nerczycowy. Również wymieniona środek hamuje reakcję odrzucenia przeszczepu.

Przeciwwskazania

„Cyklofosfamid” ma pewne przeciwwskazania. To nie może być stosowany:

 1. W okresie karmienia piersią i ciąży.
 2. W zaznaczonej naruszenie czynności szpiku kostnego.
 3. Jeżeli objawy nadwrażliwości.
 4. Gdy opóźnienie oddawania moczu.
 5. W obecności aktywnych infekcji.
 6. Podczas manifestacji zapalenie pęcherza.

Ostrożność jest konieczne „cyklofosfamid”, którego analogi są wymienione powyżej, podaje się w niektórych przypadkach. Mianowicie, w obecności następujących chorób:

 1. Nefrourolitiaza.
 2. Ciężka choroba serca, wątroby i nerek.
 3. Dna moczanowa.
 4. Guz naciek komórek szpiku kostnego.
 5. Adrenalektomia.
 6. Zahamowanie czynności szpiku kostnego.

Opis skutków ubocznych

„”, cyklofosfamid synonimy (analogów), które są wymienione powyżej mogą przyczynić się do powstania następujących działań niepożądanych:

 1. Układ trawienny może przejawiać objawy, takie jak nudności, wymioty, brak łaknienia, uczucie dyskomfortu, zapalenie jamy ustnej, ból brzucha, biegunka lub obszaru zaparcia. Również znane są pojedyncze przypadki żółtaczki i krwotoczne zapalenie jelita grubego.
 2. W krwiotwórczych przejawów systemowych neutropenię, niedokrwistość, trombocytopenia, leukopenia obserwowano. Dnia 7-14 odbiór może nieznacznie zmniejszyć liczbę płytek krwi i leukocytów.
 3. Na manifestacji skórnych łysienia obserwowanych. Rosną włosy ponownie po całkowitym leku. Ponadto, w trakcie leczenia może wystąpić wysypka na skórze. Nie mogą być również obecność zmian pigmentacji skóry i paznokci.
 4. W układzie krążenia po podaniu dużych dawek leku przez dłuższy okres czasu może być przejaw kardiotoksyczności. Ważne jest, aby pamiętać. Ponadto zaobserwowano pojawienie się skomplikowane, a czasami śmiertelne przypadki niewydolności serca. Jest to spowodowane występowaniem typu krwotocznego zapalenia mięśnia sercowego.
 5. W drogach oddechowych może powodować martwicę kanałów nerek (w tym śmierci), krwotocznym zapaleniem pęcherza moczowego i cewki moczowej i pęcherza moczowego zwłóknienia. W rzadkich przypadkach, stosowanie dużych dawek leku może występować nefropatię, hiperurykemię i nerek. może wystąpić obecność komórek nabłonkowych w moczu.
 6. W układzie oddechowym mogą być objawem śródmiąższowego zwłóknienia płuc.
 7. Zaburzenia układu rozrodczego mogą wystąpić oogeneza i spermatogenezy i sterylności. Ostatni objaw w niektórych przypadkach może być nieodwracalne. Większość kobiet w stosowaniu środka obserwuje rozwój miesiączki. Po zabiegu, regularność miesiączki zazwyczaj odzyskuje. Mężczyźni zażyciu leku może prowadzić do powstania oligospermią lub azoospermia, jak również różnym stopniu zanik jąder.
 8. W tym przypadku może być obserwowane i reakcje alergiczne. Że jest manifestacją wysypka skórna, świąd, pokrzywka, reakcje anafilaktyczne.
 9. Również w tym przypadku nie może być występowanie skutków ubocznych. Tj krwi na skórze twarzy, zaczerwienienie, złośliwych nowotworów wtórnych, nadmiernego pocenia się i bóle głowy.

formy oddziaływań

W przypadku jego stosowania, pewne elementy, które przyczyniają się do utleniania mikrosomalne wątroby, może realizować proces indukowanego mikrosomalnego metabolizm cyklofosfamidu. To prowadzi do pewnych czynników. Mianowicie, w dużej formacji alikiliruyuschego typu metabolitów. Zmniejsza to okres, w którym okres półtrwania cyklofosfamidu prowadzi się, jak również zwiększa jej aktywność. Cyklofosfamid, który jest znacznie wydłużony i hamuje aktywności cholinoesterazy wzmacnia działanie suksametonium. ale również pomaga zmniejszyć lub spowolnić metabolizm kokainy. W wyniku tego, zwiększa lub zwiększania czasu trwania jego działania i zwiększa się ryzyko wystąpienia efektów toksycznych. Ma to negatywny wpływ na cały organizm. Ponadto, jednoczesne zastosowanie allopurynolu może przyczyniać się do efektów toksycznych na szpik kostny.

W przypadku jednoczesnego podawania z cyklofosfamidem allopurynol, kolchicyna, probenecyd, sulfinpirazon mogą wymagać dawek korekcji protivopodagricakih typu leków do leczenia dny moczanowej i hiperurykemią. Ponadto, gdy wzrost może objawiać nefropatii ryzyka, który jest związany ze zwiększeniem produkcji kwasu moczowego , używając cyklofosfamid.

Ta ostatnia substancja czynna może powodować wzrost aktywności przeciwzakrzepowej. Od tej syntezy w wątrobie zmniejsza się czynników sprzyjających krzepliwości krwi i zaburzenia produkcji płytek. Jednakże, mogą również wystąpić spadek aktywności przeciwzakrzepowe przez nieznanego typu mechanizmu.

Cyklofosfamid zwiększa kardiotoksyczność daunorubicyna i doksorubicyna. Inne środki immunosupresyjne (chlorambucyl, azatiopryna, tacrolimus, kortykosteroidy, merkaptopuryna, itd.) Mogą zwiększać możliwość wtórnych infekcji i nowotworów.

Jednoczesne stosowanie lowastatyny u pacjentów z przeszczepem serca może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób takich jak rabdomiolizy i ostrej niewydolności nerek.

Jeśli w połączeniu z tym lek jest stosowany mielosupresyjnego leków lub radioterapii, możliwe jest hamowanie dodatek przejaw działania szpiku kostnego.

Jednoczesne podawanie cytarabina w wysokich dawkach, z materiału takiego, jak cyklofosfamid, w etapie przygotowawczym do przeszczepu szpiku kostnego prowadzi kardiomiopatią ze wzrostem częstotliwości wystąpieniu śmierci.

Główne kryteria

We wniosku uwzględnia następujące:

 1. W trakcie leczenia tym lekiem należy regularnie przeprowadzać badania krwi w celu oceny stopnia zahamowania czynności szpiku kostnego. Szczególnie należy zwrócić uwagę na liczbę płytek krwi i granulocytów obojętnochłonnych.
 2. Należy także regularnie przeprowadza badanie moczu na obecność czerwonych krwinek. Ich obecność może przyczyniać się do rozwoju tych chorób, jak krwotoczne zapalenie pęcherza. Po wykryciu takich objawów leczenia „cyklofosfamid”, których cena jest wymieniony powyżej, należy zatrzymać.
 3. Wraz ze wzrostem liczby płytek krwi (poniżej 100000 / ml) i / lub białych ciałek krwi (<2500 / l) gniazda wsadowego należy przerwać.
 4. W przypadku wystąpienia zakażenia w okresie terapii lekami, to leczenie należy przerwać lub przerwany. Albo w przypadku otrzymania dawka powinna zostać zmniejszona. Mężczyźni i kobiety podczas procesu leczenia „cyklofosfamid” konieczne jest stosowanie skutecznych metod antykoncepcji.
 5. Podczas leczenia tym lekiem muszą powstrzymać się od alkoholu.
 6. W przypadku, gdy z upływem pierwszych dziesięciu dni po operacji, która została przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym, a pacjent jest przewidziany „cyklofosfamid”, których cena jest wymieniony powyżej, należy powiadomić put anestezjolog.
 7. Pacjent był przetrzymywany po adrenalektomii, konieczne jest przeprowadzenie posiadający regulację dawkowania jako kortykosteroidy, które są stosowane w sposobie terapii zastępczej, a taki lek w leczeniu „cyklofosfamid”.

niezbędne środki ostrożności

Przyjmowanie leku jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w chemioterapii. Należy również ścisłe przestrzeganie reżimu dawkowania. Należy to zrobić zwłaszcza w terapii skojarzonej. Ponadto, nie trzeba wydawać kolejny podwojenie dawki, jeśli poprzedni został przegapić. W przypadku wytwarzania tego leku do stosowania u dzieci, nie zaleca się stosować rozcieńczalniki, które zawierają alkohol benzylowy. Ponieważ może to prowadzić do rozwoju śmiertelnego zespołu toksycznych. Mianowicie, do pojawienia się kwasicy metabolicznej, depresję OUN, niewydolności oddechowej, niewydolności nerek, niedociśnienie, napady, krwotoku śródczaszkowego.

Podczas całego przebiegu obróbki, zaleca się przeprowadzić transfuzję krwi (1 raz na tydzień 100-125 ml). powinno to być wykonywane w celu zapobiegania chorobom, takim jak hiperurykemii i nefropatii, co ze względu na powstawanie zwiększonej ilości kwasu moczowego. Objawy te występują często na początku okresu leczenia. Ponadto, przed wspomnianym leku oraz w trakcie 72 godzin po podaniu, zaleca się wykonać pewną dawkę (około 3 litrów na dzień), z zastosowaniem allopurynolu (w przypadkach szczególnych) płynu, oraz środki, które wykonane moczu alkaliczny. Dla zapobiegania przejawów krwotocznego zapalenia pęcherza moczowego jest często niezbędne do przeprowadzenia opróżniania pęcherza oraz do podjęcia „UROMITEKSAN”. Gdyby nie było to pierwsze oznaki choroby, lekarstwa tego preparatu należy przerwać aż do całkowitego wyeliminowania jakichkolwiek objawów.

Aby złagodzić typu zjawisk dyspeptyczne mogą cyklofosfamid w ciągu pierwszego dnia w małych dawkach. Całkowite lub częściowe łysienia, które mogą wystąpić w trakcie leczenia jest odwracalny i po czasie jest działanie normalnego wzrostu włosów zmniejszona. Jednak ich kolor i struktura może ulec zmianie.

Jeśli występują dreszcze, gorączkę, kaszel lub chrypka, ból w dolnej części pleców, lub w bok, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, krwawienia lub krwawienia, czarne stolce, krew w stolcu lub moczu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Możliwość małopłytkowości, co prowadzi do konieczności stosowania specjalnej opieki podczas zajęć, takich jak inwazyjnych procedur i zabiegów stomatologicznych. należy regularnie sprawdzać na skórę i błony śluzowe i miejsce dożylnego. To jest w celu wykrycia objawów krwawienia. Konieczne jest również, aby ograniczyć częstotliwość nakłucie i odmawiają zastrzyku domięśniowego. Konieczne jest kontrolowanie zawartości krwi w kale, wymioty, moczu. Tacy pacjenci z dużą ostrożnością należy przeprowadzić proces golenia, manicure, środki do czyszczenia zębów, wykałaczki itp Spaces Jednocześnie należy bezwzględnie unikać upadków i innych urazów. kwas acetylosalicylowy i alkohol jest zabronione, które zwiększają ryzyko krwawienia żołądkowo-jelitowego. W tym przypadku konieczne jest wprowadzenie harmonogramu szczepień opóźnienia (po 3-12 miesięcy po ostatnim chemioterapii zaliczenia). Pożądane jest, aby unikać kontaktu z pacjentami zakaźnych. W trakcie leczenia konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków antykoncepcyjnych.

Podczas kontaktu tego leku z błony śluzowej lub skóry muszą być dokładnie płukano czystą wodą również część lub mydła, odpowiednio.

Karmienie piersią a ciąża

Jest swoistym ograniczeniem w tym zakresie, który ma „cyklofosfamid”. Instrukcja wskazuje, że przeciwwskazane jest stosowanie tego leku w okresie ciąży. W tym przypadku, kategoria wpływu na płód oznaczona «D» przez FDA. Podczas leczenia należy zaprzestać karmienia piersią.

przedawkować

W tym przypadku istnieją pewne niuanse. Obecność specyficznej odtrutki z przedawkowania przy czym ten preparat jest nieznany. Jest to niezawodny faktem. Przedawkowania stosowania musi wprowadzić środki wspomagające, w tym odpowiednie leczenie chorób zakaźnych, jak i wystąpienia zdarzenia sercowego i / lub zahamowanie czynności szpiku kostnego.

warunki przechowywania

W związku z tym, że wymaga określonych warunków, takich jak przygotowanie „cyklofosfamid”. Instrukcja użycia przewiduje, że musi być przechowywany w temperaturze nie przekraczającej 10 ° C, w miejscu, które jest suchy i bez dostępu światła. Ta dostępu dzieci do niej powinny być ograniczone.

okres trwałości

Istnieje pewien okres czasu, w którym taki lek może być stosowany jako „cyklofosfamid”. Instrukcje użytkowania wskazuje, że jego żywotność wynosi 3 lata. W tym przypadku należy stosować się do określonych warunków. To polega na tym, że bezwzględnie zakazane stosowanie tego leku po upływie tego okresu.

realizacja

W tym kierunku, nie jest również warunkiem, że jest „cyklofosfamid”. Instrukcje dotyczące stosowania wskazuje, że lek jest uwalniany tylko w aptekach na receptę.

wniosek

W tym tekście znajduje się wiele przydatnych informacji. I tylko to, co jest „cyklofosfamid”, instrukcje użytkowania, cena tego leku. Należy jednak pamiętać, że przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem.