455 Shares 6769 views

Phlox Disease: Leczenie i profilaktyka

Hodowcy nie przechodzą obojętnie obok bratek. Kwiaty wypełnić zapach ogród światła, palą się jasnym płomieniem, przyciągają wzrok z powodu przepełnienia w odcieniach płatki i kwiatostany. Zwykle określane tych kwiatów mało wymagające rośliny. Ale doświadczeni hodowcy wiedzą, że często prowadzi do nieprzyjemnej choroby floks, którego leczenie nie zawsze prowadzi do pozytywnych rezultatów.

Istnieje kilka odmian bratek. To rylcowatego, płaskie, wiechowaty. Z uwzględnieniem cech odmianowych, floks można sadzić tak, że kwitnienie trwała całe lato. Różnorodność kolorów i usuwanie jasne hybrydy zmusza producentów do zakupu nowych odmian.

Ale jeśli nie rozpozna się w czasie z Floks choroby, lekceważenie choroby palenisko, kwiaciarnia w niebezpieczeństwie utraty całą kolekcję pięknych kwiatów.

Choroba floks transmisja kwiaty w ogrodzie czyste z nowej instancji. Pozornie zdrowych roślin mogą przenosić zarodniki grzybów zainfekować kolejne rosnące kwiaty i stopniowo, zamiast pięknych mocnych krzakach pozostają prażonych dolny, z ciemnymi plamami na liściach i pąków kwiatowych biednych rośliny. Wirusy i grzyby za poważne chorób Phlox. Leczenie mają długi, nie zawsze skuteczne.

przyczyny

Warunki atmosferyczne (wilgotność, rosa na zimno) zestalony sadzenia, nieuwagi ogrodnika i zapobiegania wyniku opóźnionej mnożenia do chorób grzybiczych.

W naszych ogrodach ich dosyć. Zarodniki są rozłożone z dużą prędkością z roślin drzewiastych, łóżka roślinne, chwasty.

Choroby gatunki floks

Do najczęstszych i groźnych chorób, których leczenie Phlox opóźnieniem w stanie zainfekować rośliny rosnące w pobliżu.

Rodzaje chorób grzybowych:

  • Erysiphe cichoracearum lub pleśni;
  • Septoria phlogis Sacc lub Septoria miejscu;
  • uredineae, aka rdzy;
  • phlogis Phoma lub zgorzel zgorzel;
  • Verticillium arboatrum, inaczej vertitsilloznoe więdnięcie łodygi.

Postacie chorób wirusowych:

  • pestrolepestnost;
  • ringspot;
  • kręcone włosy;
  • mozaiki.

Mykoplazmoza niebezpieczne, ponieważ rozprzestrzenia choć powoli, ale jeśli złapany, z rośliny muszą pożegnać. Chociaż jest to rzadkie choroby. Jak przenieść floks chorób, których leczenie trwało przez długi czas? Stojko, w miarę możliwości starają się pocieszyć ogrodnik kwitnienie. Ale wygląd daje roślinom obecność choroby.

Wirusy – niebezpieczeństwo

Rozprzestrzeniają choroby wirusowe szkodniki ogrodowe: mszyce, roztocza, piewiki nicieni. Rośliny dotknięte wirusem nie można wyleczyć. Hodowcy muszą stale monitorować sytuację, bada ich kwiatów, znać objawy choroby i walczyć o przetrwanie zdrowych roślin.

Tak więc, jeśli nie są jasne barwność się losowo paski na otwartych kwiatów. Nawykowe widok floks zmieniło, są wyblakłe i karłowate.

Plamienia pierścień odkształca całą roślinę w ostatnim stadium choroby, a pierwsze niewinne kręgi światła na liściach dać chorobą wirusową.

Krzewy zakażone wirusem curl, skręcone w spiralę to wychodzi, ale kwiaty są floks nie cieszy. Śmierć zakładu jest nieunikniona.

Mozaika jest „ozdobiona” liście nieregularnym kształcie plamy, jedzenie roślin jest coraz gorzej, spędził wiele wysiłku, floks stopniowo umiera w nierównej walce.

choroby grzybowe – uleczy

White Spot i plamy rdzy różnią się tylko kolorem. Pojawiające się na liściach biały, szary, brązowy lub jasny brązowym nieregularnych plam Floks wiechowaty, stopniowo ozonową krzaki, dolne liście wysychają. Choroba postępuje szybko przemieszcza się do innych próbek. Walka może być skuteczne, to wystarczająco dużo czasu, aby przetwarzać krzakach 7 dni mieszaninę Bordeaux. Kwiaciarnie badania nad chorobami Floks i ich leczenie. Zdjęcia dotknięte kolory często pomaga w diagnozowaniu i wirusowych chorób grzybowych.

Vertitsilloznoe więdnięcie łodygi (więdnięcia) ogrodników zwane „piorun”. Wilt infekuje rośliny w okresie kwitnienia, arkusz schnie bardzo szybko, wygląda krzew nie jest estetycznie. Pędy znosić chorobę, ale system korzeniowy jest pokryta białym lub brązowo patyny. Jeśli późno, choroba zniszczy całą klombu. Grzyby, czynnik sprawczy więdnięcia wchodzi gleby trociny kwasu nawóz ziemi. Propagowane w glebach kwaśnych. Wapna i popiołu obsługa rozwiązanie nie rozwinie więdnąć. Ale jeśli to już się stało, to powinny być usunięte z terenu zakładu, cięcia krzewów i umyć korzenie w roztworze dezynfekującym. Można używać żadnych leków przeciw chorobom grzybiczym, na przykład, „fitosporin”.

Uzyskanie pąki floks, należy uważać,

Prawie wszystkie choroby floks aktywnie rozwija podczas pączkowania. To nie jest wyjątkiem i Zgorzel zgorzel. Zakład zmienia zewnętrzny wygląd, liście więdną, a trzon jest pokryty pęknięć. Grzyb penetruje tkanki, gałązki brązowieją. Choroba ta zaczyna się cofać, jeżeli 1% mieszanina Bordeaux wprowadza się do gleby, z późną jesienią i wczesną wiosną. Zgorzel zgorzel umieszczone w glebie zdolnego nawozu z formy nieleczona trociny. Grzyb atakuje roślinę szybko. Zasmucony choroba floks.

Leczenie (traktowane rośliny Zdjęcie potwierdził ten fakt), na szczęście, jest prawidłowy. Można zauważyć, że górne młode liście są zdrowe.

Brązowe kropki i plamy pojawiają się na liściach Septoria. Phlox żółty, otacza pozostawia brązowy lub fioletowy granicy. Trunk obnażył, rodzaj krzewów pacjenta nie jest szczęśliwy. Jednak z chorobą, osłabienia natryskiwanie rozcieńczony w mieszaninie wody z wapna i siarczanu miedzi. Trzy spraye w odstępach 7-10 dni wystarczy, że choroba nie ma. Wykorzystała szansy, wyciąć dotknięte łodyg i spalić je. Ziemia podlewane coppercontaining limonki 1% roztwór. Jeśli floks otrzyma opiekę i choroba będzie się wycofać i nie ma przeciwności nie będzie kolidować z pięknych kwiatach.

Zdradziecki biały rosy

Wszyscy mają tendencję do myślenia, że przetarg pleśni i soczyste liści papryki, ogórki. Phlox i nawet mieć solidne łodygę, ale nie może stanąć do tej podstępnej grzyba.

Białe plamy pojawiają się na roślinach w postaci rozrzuconych niedbale mąki. On bardzo szybko rośnie. Gęsty kolor, zamszowe zmiany miażdżycowej. Staje się brązowy lub szary, hamuje roślinę. Liście zaczynają więdnąć, roślina przestaje oddychać. Najczęściej dotknięte rośliny latem wilgotnym. Kwiaty są zakażone grzybem Erysiphe cichoracearum sporonosami. Cierpieć z powodu choroby wszystkie części rośliny nad ziemią.

Rozprzestrzenianie się choroby przyczynia się do nawozów azotu przekarmienia roślin na wiosnę. Rozpieszczonych krzewy nie są w stanie poradzić sobie z tą plagą. Wszelkie niebezpieczna choroba floks. Mączniak (zdjęcie z białym nalotem na liściach) jest najbardziej niebezpiecznym z nich.

pielęgnacja

Tworzenie floksovye mixborders, należy najpierw przygotować glebę do sadzenia. Gleba kwiaty preferują luźne, neutralny, odżywczy, przepuszcza powietrze. Aby napełnić go świeży obornik nie jest zalecane. Ten przystojny mężczyźni będą tylko dopasować dobrze zgnił, trzyletni nawozu. Nawożenie w okresie letnim w dawkach wskazanych na opakowaniu nawozu, zwiększa krzewy wiechowaty Floks.

Korzyści z nawożenia nawozami mineralnymi jest oczywista: kiedy rośliny otrzymują terminowe jedzenie, cierpią mniej. Eliminując nadmierną kwasowość gleby, spływa z klombów w porze deszczowej i nawadniania w porze suchej, dać roślinom szansę na uniknięcie choroby podstępny.

profilaktyka

Mieszanina przetwarzanie Bordeaux dwa razy w roku nie pozwoli grzyb się rozprzestrzeniać. Opryskiwanie „Appin” wzmocnić układ odpornościowy. Dobry wynik daje topy upraw w czasie pory deszczowej. Okres ten można przedłużyć kwitnienie. Jeśli Kwiaciarnia prowadzi Floks terminowe leczenie choroby, mączniak nie może zaszkodzić.

Wszelkie podejrzenia progresji choroby wymaga środków zapobiegawczych. Zastosowanie popiołu, Bordeaux cieczy, leki przeciwgrzybicze pomaga zapobiegać chorobom.

Jesienią gałęzie zerwać i spalić, krzak mulczowania, gleba grudek. Uszkodzone przez mróz, wystające korzenie naziemnych Floks kwiat może doprowadzić do uszkodzenia zdrowia.

Leczenie lub pożegnanie

Nawet w najlepszych i najbardziej doświadczonego hodowcy są okresy, kiedy środki zapobiegawcze nie są wystarczające, a wygrana choroba. Intensywny, systematyczne leczenie utrzymuje rośliny. grzybicy jest nadal możliwe, aby spróbować leczyć.

Jeśli nie ma miejsca, to najlepiej przeszczepić buszu przez przeładunku i traktowane przez 3 tygodnie. Zabieg nie działa? Nie żałuje zniszczyć roślinę i nie ryzykować całą swoją kolekcję kolorów.

Zauważyliśmy, że sprawcą choroby w bratek kwiat w ogrodzie jest wirus – roślin w ogniu. Dlaczego tak kategoryczne zalecenie? W przeciwnym razie jest to niemożliwe. Żaden z ogrodzeniem lub w kompoście lub infekcji sąsiada nie mogą być przenoszone. Wróci na klombu bardzo szybko.

Jeśli jednak pokazał, choroby grzybowe bratek, leczenie będzie łagodny. Kwiaty skutecznie odzyskać z należytą starannością. Najważniejsze – aby znaleźć centrum i zniszczyć go, dezynfekcji gleby.