267 Shares 9944 views

technika Meshcheriakova „Angielski dla dzieci”

Mescheryakova Valeriya Nikołajewna – jest autorem unikalnego oczywiście kocham po angielsku, do nauczania języka angielskiego w wieku od dwóch do dziesięciu lat. Procedura ta różni się zasadniczo od podanej w nowoczesnych szkołach. Specyfika polega na tym, że nauka odbywa się za pomocą różnych gier z najlepszej możliwej Językowe, gdzie percepcji informacji przez słuchanie, słuchanie, wykonując jedną z najważniejszych funkcji w procesie uczenia się.


Skutecznie i stopniowo

Dzieci są zaangażowane w ten program z wielkim zainteresowaniem i pragnieniem tego powodu, że w klasie, oni śpiewać, czytać wiersze, sceny role-play i całkowicie „stracić” całą lekcję. technika Valerie Meshcheriakova zapewnia łatwy percepcji dzieci nowych informacji w klasie. Przemyślane podejście do pracy domowej: młodych studentów (i ich rodziców) muszą słuchać każdego dnia audiouroki trwania dziesięć do piętnastu minut. Teksty audio nagrane przez native speakerów, więc pozwalają wygenerować poprawnej wymowy uczniów. Wszystkie materiały z tej techniki pracy na nagromadzenie znacznej biernego słownictwa i rozwoju intuicji językowej.

Ważną różnicą między tą metodą nauczania języka angielskiego, co sprawia, że szkoły, to przede wszystkim, że jest badane i niezrozumiana sam język, a to bezpośrednio. Po drugie, szkolenie rozpoczyna się od słuchania i komunikowania się w pierwszych lekcji bez zasad lub naukę słówek.

Kolejną niezwykłą cechą tej techniki – nieobecność z lekcji błędów mowy dzieci z korekt nauczyciela. Zamiast wszedł do powtarzania bloków informacyjnych dla rozwoju prawidłowej wersji mowy. Ma to na celu zapobieganie powstawaniu barier psychologicznych i lingwistycznych.

Metodologia Meshcheriakova „Angielski dla dzieci”: etap szkolenia

Technika ta nadaje się do nauczania dzieci w okresie wieku dwóch (trzech) do dziewięciu (dziesięć) lat i jest ciekawym i dość skuteczne. Trzeba powiedzieć, że trening prowadzi do rzeczywistych i skutecznych rezultatów.

Metoda Meshcheriakova kocham angielskie składa się z kilku sekwencyjny i połączone w badaniach i rozwoju etapach:

 • Poziom zero, jest korzystnie skonstruowany dla słuchania i zapamiętywania, – można śpiewu.
 • Pierwszy etap, poprawić słuchania i kształtowania się języka angielskiego, – Mogę mówić.
 • Drugi etap, doskonaląc swoje umiejętności i wcześniejszej nauki czytania, – mogę czytać. Czytanie ze zrozumieniem występuje tsvetochteniya unikalną technikę opartą na wcześniej dowiedział się materiału, przy czym proces ten jest łatwe do opanowania.
 • Trzeci etap, doskonałość wszystkich dotychczasowych umiejętności i uczy nas, – mogę pisać.
 • Czwarty etap – Mogę analizować – nauczyć się analizować je w swojej formacji.

Pewne kroki, podstawowy, powinniśmy zrozumieć w najdrobniejszych szczegółach, aby zrozumieć, co stanowi technikę Valerie Meshcheriakova.

słuchający

Pierwszy i wprowadzający dla tych dzieci, które studiują języka od samego początku – jest to poziom zerowy mogę śpiewać. Asymilacja i uczenia się przejść przez śpiew – czyli kosztem szablonu powtarzanie i zapamiętywanie zwrotów. Dzieje się tak nawet bez uprzedniego zrozumienia przekład słów. Bardzo zrozumienie dzieje się w tle. Dziecko uczy się rozpoznawać znaczenie zagranicznego mowy nieświadomie (biernie) z częstym i regularnym odsłuchu audiourokov. I nauka języka aktywny osiąga w pełnym wymiarze czasu pracy w klasie z nauczycielem, który zyskał „pasywny” słownictwo przekłada się w kategorii „aktywna”. W okresie tym wieku człowiek może łatwo nauczyć się języka (ów) w ten sposób, że jest to właściwe podejście i zorganizowana nauka.

Metody nauczania angielskiego Meshcheriakova określa cel tego etapu – rozwój i percepcji mowy dziecka na rozprawie. Zajęcia odbywają się z dziećmi w formach muzycznych i gier. Techniki materiałowe są teksty z kolorowymi ilustracjami, jasnych i pisemnych piosenek wykonywanych przez native speakerów.

English zgodnie z procedurą Meshcheriakova zapewnia wsparcie i udział rodziców w procesie uczenia się. Jest to bardzo ważne, ich działania. Dorośli muszą zapewnić codzienny dostęp dzieci do słuchania nagrania. Co należy zwrócić uwagę na (i rodzice i nauczyciele zaangażowani w ten system)? Na tym etapie błędów fonetycznych, co sprawia, że dziecko z powodu niedojrzałości aparatu mowy, nie skorygowane dla dorosłych jest wyraźny i widoczny dla dziecka. Mentorzy w tym przypadku, spróbuj jak najwięcej poprawnie powtórzyć pewne dźwięki lub rozmowę w celu zapamiętywania dzieciom jedynego prawdziwego opcję. Mówiąc tutaj jak najwięcej za pomocą gestów i mimiki, aby odzwierciedlić na mowę umysłu dziecka.

tworzenie mowy

Kolejny krok – pierwszy i podstawa – Mogę mówić, gdyż powstawanie mowy – jest to jeden z głównych problemów w zrozumieniu języka. Na tym etapie dziecko zaczyna używać w budowie przemówieniu już zapamiętane i „odciśnięte” w umysłach (w poprzednim kroku przez powtarzanie i słuchanie), zwrotów, słów klisz.

Podobnie, zajęcia nauczyciel / rodzic w formie gry, a dziecko buduje swoją mowę, mniej lub bardziej świadomie. technika Meshcheriakova osiąga dzieci ze zrozumieniem na tym etapie dzięki dobrze przemyślane i przygotowane materiały i informacje przedstawione w prawo:

 • Wizualne wsparcie dla nagrań w postaci syntetycznych barwników i książek zawiera ilustrowany obrazu do zatrudnienia, do którego dziecko wykonuje niezbędne zadania. Głównym zadaniem mijając szkolenia młodych studentów – od lekcji do lekcji zbierać te arkusze wypełnione kolorowanek dla celów całego spotkania.
 • informacje Język bloków na dysku są powtarzane dla celów pamięci nieświadomego i mimowolnego. Nauczyciel w klasie celowo odtwarza sytuacje, w których te struktury są wykorzystywane i zabezpieczone.
 • Prosta i terminowe monitorowanie przyswajaniu wiedzy dziecka. Co czwarta klasa jest kontrola, która ocenia nauczyciela „plus” i „minus” odniósł się do dziecka sobie sprawę, jak jest on sukces w wykonywaniu pewnych zadań.
 • Trzeba powiedzieć, że na samą myśl audiouroki ewentualnej zawartości i nie przeciążać umysł i uwagę dzieci. Jedna lekcja kontynuowane przez dziesięć – piętnaście minut. Przez cały tydzień, dziecko słucha pewnej lekcji dnia jeden razy. Ale im więcej – tym lepiej. Słuchanie możliwe nawet z częściowym stężeniu jak w tle, jak na drodze. Lekcja kontrolować to działa z zadaniami w jego kolorowanka dla maksymalnie piętnaście minut.
 • Konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o motywacji. technika Meshcheriakova stanowi rodzaj oceny i zatwierdzenia przez nauczyciela prawidłowej realizacji zadań przez ucznia do rysowania obrazu (w formie serca i kwiaty). Myśl system motywacyjny: Opracowaliśmy nawet dyplomy dla doskonałej wydajności. Ponadto, dziecko może dostać prezent w imieniu bohatera bajki, z którą miał romans podczas wykonywania zadań na zdobytych doświadczeniach.

kwestia priorytetów

Czasami zdarza się, że technika szkolenia Meshcheriakova staje pierwsza metoda, która jest dostępna i przez które rodzice pracujący z dzieckiem. Innymi słowy, rodzaj bazy informacyjnej oni już mają. Ale jest też chęć (lub potrzeby), aby kontynuować naukę języka innego, na przykład, bardziej wydajnego systemu kocham angielsku. tłumaczenie na angielski przez procedury Meshcheriakova wymaga uczenia się i zdobywania wiedzy i umiejętności wymagane jest liniowo sekwencyjnie i stopniowo (0, 1, 2, 3, 4). Jednakże, można nadal korzystać z istniejącej wiedzy i rozpocząć trening z etapu mogę mówić jednym i warunek konieczny – codzienne słuchanie audiourokov.

czytanie Edukacja

Mogę czytać krok generuje umiejętności czytania dziecko prawidłowo bez uczenia się i zapamiętywania niezliczonych różnych reguł wymowy niektórych liter lub kombinacji liter. Meshcheriakova technika ( „Angielski dla dzieci”) jest lekkie i wyjątkowa technika tsvetochteniya.

Dzieci i nauczyciele pracują na podręcznikach, z których wszystkie słowa, zwroty i tekst, wybierz pewne kolory i różne czcionki. W trakcie studiujących dzieci łatwo zrozumieć i odczytać dane później „markery”. Wszelkie językowe lub semantyczne zniekształcenia w takim czytaniu nie występuje. Dziecko jest w procesie widzenia poprawnej pisowni grafice tekstu, ale wyzdrowiał po kolorze odpowiadającym zvukobukvennoe wymówienie bez zamieszania z transkrypcji. Technika ta pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie czytania prawo zarówno dzieci jak i rodziców, którzy nie mówią po angielsku, ale zapewnia zadania kontrolne.

technika Meshcheriakova nie przewiduje badania na tym etapie alfabetu. Jest uważany za niewłaściwe i przedwczesna: każda jednostka językowa jest wprowadzony, gdy jest ona potrzebna. Ze względu na fakt, że nazwy liter nie pomóc, ale często uniemożliwiają dzieciom nauczyć się poprawnie i swobodnie czytać w języku angielskim. Co jest przydatna znajomość alfabetu? Co do zasady poprawnej pisowni i poszukiwanie nowych jednostek językowych w słowniku. Słownik, nawet na tym etapie (w celu zrozumienia znaczenia tego słowa), aż będą potrzebne.

Pracować na zasiłku lekcji złożone ustnie wyraz podczas nauczycieli utrwalenie poszczególnych ćwiczeń i momentów na płycie. Do prac domowych, dziecko wykonuje piśmie przeszedł w ćwiczeń, a także własnej pracy z dodatkowymi ćwiczeniami do konsolidacji materiału badano. Należy podkreślić fakt, że treść pracy domowej podanej w instrukcji w języku rosyjskim dla pełnego zrozumienia przez wszystkich uczestników procesu uczenia się (uczniów i rodziców), co należy zrobić. Ten celowo stworzony dla funkcjonalności, ponieważ czytanie słów i tekstów w języku angielskim dopiero teraz zrozumiał i zrozumiana na tym etapie (czytam).

Edukacja w grze

English zgodnie z procedurą Meshcheriakova nauczał w zabawny sposób. Lekcje są zbudowane w formie regularnych i częstych kolejnych grach. Pozwala to, aby nauka ciekawe i zabawne, ponieważ podstawową aktywność dziecka w pojmowaniu świata odbywa się bezpośrednio w grze. Ciekawość i pasja tworzenia harmonijnego środowiska do przechowywania, powtórzenie, asymilacji i przechowywania informacji. Pozytywne emocje i inspirujące dzieci aktywować swoją wiedzę na temat procesów psychicznych w wyniku rozwoju. Ponadto, gra jest rodzajem wyimaginowany i sztucznie stworzyć sytuację, która motywuje do korzystania z wiedzy nabytej w odpowiednim czasie. Zadaniem nauczyciela jest jak stworzenie warunków niezbędnych dla rozwoju języka angielskiego i konieczności korzystania badanym materiale.

Gry – jest motorem rozwoju. Doskonałe narzędzie do nauki i ostrzenia aktywności umysłowej dziecka, to sprawia, że lekcja ciekawy i atrakcyjny.

Rolą rodzica

Meshcheriakova technika polega, jak już wcześniej powiedziałem, regularne i codzienne słuchanie audiourokov dzieci (którzy nagrane przez native speakerów). Dla skutecznej nauce języka wymaga odpowiedniego środowiska i rekord jest coś takiego środowiska. Regularność słuchania wyuczone dane (krótki czas) zapewnia sukces w rozwoju tej techniki. Ponadto zależność efektów uczenia się od zwykłego domowego słuchania – liniowa. Innymi słowy, im bardziej dziecko słucha audiourok, tym bardziej zrozumiałe. Im bardziej jasne, że bardziej mu się podoba. Im bardziej mu się podoba, tym więcej przyjemności Słucha go ponownie i idzie do angielskich klas. I vice versa.

Byłoby wspaniale, gdyby rodzice mogą pomóc dziecku w podejmowaniu pewien rytuał słuchania lekcji (na przykład, przed pójściem spać w łóżku lub w drodze do szkoły / szkoły). Tworzyć dodatkowe zaangażowanie ze strony rodziców byłoby również przyczynić się do bardziej efektywnego uczenia się języków obcych.

Posłuchaj tego materiału dźwiękowego jest zazwyczaj zajęte przez ciekawe i fascynujące, kochają dzieci. Jednakże, istnieje kilka błędów popełnianych przez rodziców, co powoduje, że ich dziecko chce zrezygnować słuchania audiourokov i lekcje języka angielskiego:

 1. Działania bezpośrednie komenda substytucji: „Zamiast oglądać bajki, lepiej iść do nauki języka angielskiego.” Jest to bardzo niegrzeczne i nietaktowne wpływ na świadomość dziecka i psychikę. Najczęściej powoduje to wewnętrzny sprzeciw i niechęć do dalszego rozwoju w tym kierunku. W pewnym sensie jest to rodzaj negatywnego programu, który został stworzony przez rodzica w podświadomości dziecka.
 2. Rzadkie i nieregularne (lub nie – brak) Słuchanie audiourokov. W pełnym wymiarze godzin nauczyciela w klasie z dziećmi, które nie słuchają lekcji w domu czy tak rzadko, staje się trudne. Wszelkie trudności, jak dziecko, powodując utratę zainteresowania działalnością.

Rola nauczyciela

Nauczyciel w klasie – jest kluczową postacią w skutecznym i wydajnym procesie uczenia się. Oto mało znane materiały i język. Trzeba mieć masę zalet. Jeżeli weźmiemy pod uwagę limit wiekowy dzieci tą metodą, nauczyciel musi być mówcą i psychologa oraz aktora i Entertainer do poznania procesu było najbardziej skuteczne i użyteczne. Ponadto nauczyciel – człowiek, który kocha i rozumie dzieci z nich, którzy mogą mówić tym samym językiem, ale się z nimi i uczy je inaczej, języka obcego. Tak to była zabawa i wyzwanie! Do nauczyciela, który prowadzi zajęcia dostępne, z miłości i zainteresowania, dzieci chętnie chodzą do szkoły i łatwo nauczyć się materiału, to dzieje się automatycznie. Nauczyciel zależy bardzo dużo!

Nie trzeba dodawać, że nauczyciel musi opanować różne metody i techniki nauczania swojego przedmiotu. W odniesieniu do naszego tematu to wszystko wspaniałe zaprojektowane i przemyślane autora tego programu kursu, technika Mescheryakova V. N. jest wyjątkowa i różni się pod wieloma względami od szkoły prowadzącego kurs. W związku z powyższym, istnieje wiele niuansów, które muszą nie tylko wiedzieć, nauczyciela, ale również w pełni opanować wszystkie subtelności. W tym celu istnieje oddzielny środek opracowany przez Valeria Nikołajewna programu kształcenia nauczycieli, która zawodowo opracowuje i certyfikowanego opisano sposób prowadzenia zajęć do nauczania języka angielskiego metodą Meshcheriakova prawidłowo.

Informacje zwrotne od nauczycieli można znaleźć szeroką gamę. Ktoś to oczywiście radość – takie nauczyciele iść do specjalnych programów bezpośrednio do autora, trener, wyszkolonych same metody nauczania, a następnie uczyć swoich uczniów na temat tego programu. Być może w trakcie studiów, jakoś uzupełniać swoje lekcje, ponieważ jest obowiązkowe. Są tacy, którzy otrzymali szkolenie na temat programu metodologicznego, ale nie był zadowolony z tego powodu pewnych powodów (być może nauczyciel sam nie jest tak osobiście wewnętrznie dostępne w klasie, aby być kreatywnym i aktywnym artystą i silnik w procesie nauczania i uczenia się).

Ale są tacy, którzy są zaznajomieni z korzyści Meshcheriakova, ale nie przeszło kursy zawodowe. Są liczne subtelności procesu nie mogą być w pełni zrozumiałe, lub w ogóle niewidoczne. Jednak doświadczony oko i osobista opinia, takie nauczyciele i muszę powiedzieć, wyrażone w dość ostrej formie. Oczywiście, w tym przypadku, człowiek źle opinii technika Meshcheriakova nauczycieli nie spowoduje najbardziej pochlebne. Jednak takie opinie nie są bezpośrednio związane z treścią technik nauczania, a raczej już nie znaczy niekompetencji nauczyciela w programie języka Meshcheriakova. Warto zauważyć, że nie wszyscy nauczyciele mogą sobie pozwolić, aby przejść specjalistyczne kursy szkoleniowe dla tej procedury ze względu na wysokie koszty programu i samych materiałów.

Metodologia Valerie Meshcheriakova: opinie uczniów i rodziców

Uczniowie i rodzice są zaangażowani w obecnych kursach językowych, istnieje wyraźna i wymierne efekty – głębokie zainteresowanie w temacie, a stosunkowo łatwo korzystać z materiałów badane dzieci w zabawny środowiska. Możemy przypuszczać, że jest to technika efektywna i skuteczna autora (Meshcheryakov). „Angielski dla dzieci” reakcji sprawia, że dzieci z przyjemnością (pragnienie, aby przejść do klasy i kompletnych zadań – ważnymi wskaźnikami), rodziców – fair-dodatnie (ponieważ dzieci mają się dobrze w badaniu), nauczycieli pracujących w programie – na tyle inspiracji. Takie wnioski można wyciągnąć, jeśli oglądać na oficjalnej stronie autora tej videootzyvy kurs technik, które są dobrze uzasadnione. Ponadto wiele informacji o swojej technologii zapewnia bardzo Valeriya Nikołajewna Mescheryakova. Metody nauczania języka angielskiego jest naprawdę ciekawe i niezwykłe. A jego sukces badania na grupach dziecięcych trwa dłużej niż dziesięć lat, w wyniku tych działań uczniowie zaczynają mówić po angielsku i zrozumieć rozmówcę.