362 Shares 7629 views

Ile białka w mleku (100 gramów). Ile białka w mleku w proszku

Zdrowe życie zwycięsko zamiatanie planetę. Wcześniej na rzecz była tak zwana „heroin chic”, ale obecnie preferowane zdrowe ciało, ponieważ tylko w nim, według popularnego łacińskiego słowa, zdrowy umysł może być zawarta. Otrzymuje się żądany kształt sportowych tylko o 30%, a reszta opada od prawidłowego odżywiania, która opiera się na odpowiednich proporcjach z białka, tłuszczu i węglowodanów. Praktyka pokazuje, że dla większości ludzi jest to pierwszy składnik dojechać z dobowej normy raczej trudne, choć ten składnik jest zawarty w zwykłych pokarmów, które jemy. Na przykład, czy wiesz, ile gramów białka w mleku? Nie? Opisujemy poniżej.


Co to jest białko? Główne funkcje i źródła

Bez białko nie może być pełne życia – to aksjomat. Ogólnie rzecz biorąc, jest to materiał budowlany, który pomaga organizmowi do wzrostu i utrzymania komórek, które tworzą mięśnie i kości. Mężczyzna w średnim wieku i średniej masie około 130-160 gramów potrzebuje białka w zależności od aktywności.

Najczęściej są bogate w białka żywności pochodzenia zwierzęcego. Więc malejąco:

 • chude mięso, drób, ryby, ser, ser o niskiej zawartości tłuszczu – więcej niż 15 gramów białka na 100 gramów produktu;
 • tłuste mięso, produkty mięsne, sera o wysokiej zawartości tłuszczu, jajka – 12-15 gramów białka na 100 gramów produktu;
 • jogurt, mleko, śmietana – mniej niż 10 g białka na 100 ml produktu. Ale musisz zrozumieć, że 100 gramów mleka – to jest bardzo mały, w przeciwieństwie do 100 gram mięsa. Zwykłego szkła o objętości 250 ml. Stąd, aby dowiedzieć się, ile gramów białka w szklance mleka nie jest tak trudne – dzięki zastosowaniu matematyki elementarnej, dowiadujemy się, że był tam przez około 9 gramów, że zgodzi się Pan, wiele w całkowitych kalorii 130 kcal.

Mleko. krótki program edukacyjny

Z listy produktów bogatych w białko, to jest oczywiste, że większość z nich pochodzi z mleka.

Ten produkt żywnościowy towarzyszy społeczeństwa na każdym etapie jego rozwoju, i że nie poruszyć tematu mleka kobiecego, które odżywiają i podtrzymać ludzkie narodziny.

Bez mleka i produktów mlecznych nie może zrobić, jeśli dbasz o swoje zdrowie i mają na celu utrzymanie masy mięśniowej. białko mleka rozpoczyna proces syntezy białek w mięśniach po wysiłku.

Ile białka w mleku? czerpiemy prawa

Istnieje bezpośredni związek pomiędzy od procentowej zawartości tłuszczu, zawartość białka. Średnia wynosi 2,6-3,8%. Nie zaleca się do tego, aby przejść do skrajności, dając pierwszeństwo zawartości tłuszczu mleka w wysokości 6% i powyżej, a także w celu całkowicie odtłuszczonej, 2,5% jest wystarczająca. Pomimo faktu, że mamy mleko najczęstszych krowiego, ludzie na całym świecie korzysta z tego produktu i innych zwierząt. Na podstawie poniższej tabeli można zauważyć, że zależność od ropy naftowej białko nie jest bezpodstawne:

Mleko, widok Tłuszcz,% 100 ml Białka na 100 ml%
mleko krowie 3.9 3.6
mleko kozie 4.3 3.4
mleko owiec 6.8 5.9
mleko klaczy 1,1 2.0
osioł mleko 1.5 2.1
mleko bawole 7.6 4.6
mleko wielbłąda 4.7 3.6
jelenie mleka 22,4 10,4

zagadnienia interoperacyjności

Na początku XIX wieku, ludzkość po raz pierwszy otrzymał takie pokarmy jak mleko w proszku. Z tytułu jasne, co jego specyfikę – kolejno produkt znormalizowane, pasteryzowane, zatęża i suszy na drobny proszek. To pozwala na przechowywanie mleka dłużej, oszczędzając jednocześnie większość składników odżywczych, w tym białka. Ile białka w mleku w proszku? To zależy od zawartości tłuszczu. Dostępne są następujące typy:

mleczka Tłuszcz,% w przeliczeniu na 100 g Białko,% przy 100 g
Pełne mleko w proszku 26 25
Odtłuszczone mleko w proszku 1 36

Jak widać z powyższej tabeli, już istnieje odwrotna zależność białka tłuszczu na 100 gramów suchego mleka.

Początkowo mleko był szeroko stosowany w przygotowaniu człowieka codziennej diecie, wtedy odtłuszczone więc poszedł na paszę oraz w przemyśle cukierniczym. Teraz sytuacja się zmieniła, drugi rodzaj produktu odgrywa wiodącą rolę, ponieważ daje ludziom to, czego chcą: obfitość białka (zauważ, ile białka w mleku suchym odtłuszczonym – więcej niż w piersi kurczaka!) I skromne stawki tłuszczu.

Jak dodać pokarmy białkowe bez utraty smaku? Mleko w proszku!

Informacja o odtłuszczone mleko daje nam możliwość dalszego wzbogacania żywności białka. Rozważmy przykład zapiekanek serowych. Tak więc, składniki:

 • suchego niskotłuszczowy ser twarogowy – 300 g;
 • Jajka – 2 szt.;
 • odtłuszczonego mleka – 25 g;
 • skrobia (korzystnie skrobia kukurydziana) – 20 g;
 • waniliowy – szczypta;
 • Sól – szczypta;
 • proszek do pieczenia – 0,5 łyżeczki ;.
 • cukier (można wziąć substytut roślinny) – do smaku.

Ile białka w mleku, dowiedzieliśmy się wcześniej, to zapiekanka opuszcza go daleko w tyle, co daje 17 g białka w 100 gramach.

W celu przygotowania go ogrzewać piec do 180 ° C, oddzielić od białka z żółtka. Trzepaczka białek stałej pik soli. W osobnej misce wymieszać wszystkie inne produkty, aż będzie gładkie. Delikatnie wymieszać masę białek skrzepu. Układ ciasta otrzymanego w formie i piec przez pół godziny.

Daj zakończeniu garnek do ostygnięcia na 10 minut, inaczej będzie zwinąć. Podawać z nadzieniem i sosów do smaku.

Domowy jogurt z mleka w proszku

Wiemy już, ile białka w mleku wynosi 100 gramów – 3,6. Jogurt na czyjegoś mleka o tym samym.

Wzbogacić jego białko może być co u siebie w domu, a także w trakcie dodawania wszystkie tego samego suchego mleka odtłuszczonego. Rozważmy przepis na jogurt:

 • Mleko chude – 1 litra;
 • jogurtu naturalnego – 200 g;
 • mleko odtłuszczone – 4 łyżki. łyżka ze zjeżdżalnią.

Mieszać jogurt, mleko w proszku i 200 ml normalnego mleka do uzyskania jednorodności. Mieszać powstałą zaczyn pozostałych 800 ml mleka. Wlać wynikowy wykrój Jogurtownice i postępować dalej zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z.

Ta receptura charakteryzuje się tym, że my, jako dodatek do wzbogacania jogurt dodatkowego białka, co czyni go bardziej gęsta.

Ten artykuł wyjaśnia to, że mimo to nie jest bardzo bogaty pod względem składu białkowego (ile białka w mleku, patrz wyżej), produkt ten jest doskonałym surowcem do sera, sera i tak dalej, w których zawartość białka jest bardziej na czasie.