625 Shares 9104 views

ESR u mężczyzn: norma i odchylenia

Bardzo często w wynikach analiz ludzi postrzega to jako skrót ESR. Liczba ta może wskazywać na obecność różnych chorób. Wykonane takiej analizy w każdym laboratorium w szpitalach publicznych i prywatnych, prowadził bardzo łatwo, a więc jest bardzo popularny w identyfikacji niektórych dolegliwości. Dziś dowiadujemy się, że w tym OB, u mężczyzn stopa, która jest ustawiona, a także, co mówi spadek lub wzrost tego wskaźnika.

Jak czytać skrót?

ESR oznacza „OB rate”. Mówi się, że jest to bardzo ważny wskaźnik stanu zdrowia danej osoby. Analiza jest wykonywana w celu ustalenia, czy organizm w procesach chorobowych, czy nie. Oceń ESR, oczywiście, może się zmieniać, może być używany do celów diagnostycznych, a także zapewnia możliwość oceny skuteczności danej terapii. A odchylenie od wartości normą będzie mówić o ostrych lub przewlekłych stanów zapalnych, obecność raka lub inne choroby w organizmie.

Przyczyny wzrostu stóp

Są chwile, kiedy stopa krwi OB u mężczyzn wzrosła, może to oznaczać występowanie szkodliwych procesów w organizmie. Ta liczba może nawet ostrzec lekarzy o chorobie przed wystąpieniem pierwszych objawów niego. Dlatego też, jeśli tempo mężczyzn erytrocytów we krwi zwiększa szybkość sedymentacji, konieczne jest, aby przejść szczegółowe badania.

Test ten może być podstawą do ustanowienia konkretnej diagnozy. Będzie to przydatne, gdy wykryje dużą liczbę schorzeń:

 1. Gruźlica.
 2. Artretyzm, reumatyzm.
 3. infekcje skóry.
 4. Choroby tarczycy.
 5. Ropne różne procesy zapalne.
 6. Śmierć tkanki.
 7. Zakażenie serca i jego zastawek.
 8. Nerek, wątroby i dróg żółciowych.
 9. Ciągłe zakażenie (obecność stanu zapalnego w organizmie nieznanego pochodzenia).
 10. Nowotwory złośliwe.

Przyczyny spadku

Czasami lekarze praktyce występują sytuacje, gdy wartości ESR poniżej normy. U mężczyzn, to dzieje się pod następującymi warunkami i chorób:

 1. Czerwienica – złośliwy guz proces w układzie krążenia.
 2. Na czczo i na tym tle, że zmniejszenie masy mięśniowej.
 3. niewydolność krążenia.
 4. Sferocytozą – anomalia, w których białe krwinki znajdują się we krwi niewłaściwej formie.
 5. Anemia sierpowata.
 6. Stosowanie kortykosteroidów.
 7. Nerek i wątroby.
 8. Wegetarianizm.

Typowa charakterystyka fizykochemiczna

Teraz dowiemy się, jakie są typowe wartości ESR u mężczyzn. Norma tej postaci różni się w zależności od wieku osoby. Oznacza to, że wartości mogą zmieniać się, pozostając w ramach standardowej. Tak, normalny ESR granica u mężczyzn to:

 • Od 18 do 20 lat – 12 mm / godz.
 • Od lat 20 do 55 – 14 mm starych / godzinę.
 • Po 55 – 19-32 mm / h.

stopień odchylenia

Rozbieżności akceptowalnymi parametrami ESR podzielić takich kategoriach

 1. Nieznaczne odchylenia, które są w granicach dopuszczalnych.
 2. OB u psów, która przekracza o 15-30 Wskazuje to na naruszenie w organizmie mężczyzny – jest występowanie poważnych infekcji cicho.
 3. Odchylenie od normalnych wartości przez 30-60 sztuk. To sugeruje obecność u człowieka poważnego zapalenia.
 4. Norma OB we krwi mężczyzn przekroczone o więcej niż 60 jednostek. Jest to okazja do natychmiastowej wizyty u lekarza.

Przygotowanie analizy

Ważnym punktem, na który należy zwrócić uwagę, jest odpowiednie przygotowanie się do egzaminu. Zanim lekarz przepisze człowiekiem oddać pełną morfologię krwi, powinien doradzać mu mówić o przygotowanie przepisów. Lekarz wskazuje przyczynić się do uzyskania bardziej precyzyjnych wyników i prawidłową interpretację nich.

Tak, trzeba pamiętać o następujących zasadach:

 • Procedura powinna być przeprowadzona na czczo w godzinach porannych.
 • Dzień przed rozpoczęciem imprezy, nie przejadać, jeść tłustych i pikantnych potraw, jak również rozmaite napoje alkoholowe.
 • Musisz powstrzymać się od palenia co najmniej 1 godzinę przed pobraniem próbki krwi.
 • W laboratorium, gdzie analizy nie martw się odbędzie. Lepiej odpocząć przez kilka minut, aby się uspokoić, to po prostu strzał w palcu.

Jeśli wykonane prawidłowo, może tylko czekać na wynik analizy – czy zadowalające rekord, przekroczył lub zmniejszyć szybkość szybkości sedymentacji w osobie oddanej krwi. Lekarze zalecają, aby przekazać 1 rocznie, aby zapobiec pojawianiu się ukrytych problemów zdrowotnych.

Określony przez ESR?

Po specjalista weźmie osobę do analizy materiału, on pozwala pacjentowi, a on daje odczynnik do diagnozy. W laboratorium probówki dodaje się w celu koagulacji krwi, nie zwija się, następnie umieszcza się na 1 godzinę w wąskim zlewce. Czerwone krwinki są cięższe niż plazmy, więc będą one wkrótce zacząć opadają na dno. Również okazuje się, że krew jest rozprowadzany na 2 segmenty: dolnej i górnej. I to było na wysokości warstwy plazmy, eksperci szacują ESR w milimetrach na godzinę.

Jeśli dana osoba jest zdrowa, to tempo, w którym komórki są pominięte, to będzie bardzo niewielkie. Jeśli organizmem jest obecny w procesie zapalnym, zwiększenie poziomu ESR. Norma dla kobiet i mężczyzn wskaźnik ten jest inny. Wynika to z różnych chemicznych kompozycji krwi. Jeśli samce standardowe wartości są wartościami 12, 14 i 32 mm / h, kobiety są dopuszczalne numery: 4-15 mm / godzinę (w wieku 20 do 30 lat), 8-25 mm / h (od 30 do 60 i) i 12-50 mm / h (od 60 lat).

Powody zniekształcić wyniki

Są to czynniki, które wynikają z przeprowadzonych wyników analizy mogą być błędne. Może to być:

 • Jeśli wybierzesz złą antykoagulant.
 • Jeśli ktoś nie jest przygotowany do analizy.
 • Jeśli laboratorium późno krew wysłane do laboratorium.
 • Jeśli technik użył zbyt cienką igłę.
 • Jeśli w pomieszczeniu, gdy analiza nie warunki temperatury. Aby otrzymać dokładne wyniki badania powinny być prowadzone w chłodnym pomieszczeniu (18-25 stopni). Przy wyższej temperaturze zwiększa się ESR, a na dolnym – zmniejsza się.

Jeżeli co najmniej jeden czynnik ten nie został spełniony, analiza powinna być ponownie przekazany do uzyskania prawidłowego wyniku badania.

Teraz wiesz, co oznacza, że jeden lub drugi wynik testu, a jak stoi akronimem OB. U mężczyzn, stawka tego wskaźnika zmienia się w zależności od wieku: im starsza osoba, tym wyższe wartości dopuszczalne. Jeżeli wykryte odchylenie od wartości normalnej, wskazuje na obecność choroby. Aby przeanalizować wyniki były prawdziwe, trzeba odpowiednio przygotować się do procedury badań laboratoryjnych.

Kortyzol – Co to jest?
110 shares 1045 views
335 shares 5755 views