897 Shares 4722 views

Jemy prawidłowo: ile kalorii w twarogu z kwaśną śmietaną

Zastanawiając się nad przydatnością żywności, nie możemy ignorować sera domowego, a zwłaszcza domu. Ten przyjemny i zdrowy produkt z kwaśnego mleka jest bardzo popularny wśród tych, którzy przestrzegają zdrowego stylu życia, wierząc, że będą uzupełniać swoje ciało ważnymi i użytecznymi substancjami obecnymi w nim w najbardziej korzystnym stosunku. Oczywiście, tak jest.


Skład sera domowego obejmuje w pierwszej kolejności taki cenny składnik jak białko zwierzęce. Ponadto, ten produkt mleczarski zawiera węglowodany i aminokwasy, co jest niezbędne do normalnego funkcjonowania nerek i wątroby. Na przykład aminokwas metionina ma nie tylko korzystny wpływ na cały organizm, ale również zapobiega otyłości wątroby, a także redukuje "zły" wskaźnik cholesterolu. W twarogu zawierają minerały: wapń, fosfor, żelazo – a ich liczba jest bardzo znacząca, co oznacza, że włosy, kości i paznokcie będą w idealnym porządku.

Opinia ekspertów jest znana, co wskazuje, że odsetek asymilacji wspomnianych minerałów w znacznym stopniu wzrasta wraz ze zwiększoną zawartością tłuszczu w twarogu. Wielu ludzi uzasadnia tę okoliczność przy użyciu produktu tłuszczowego, ponieważ nie może zrezygnować z pysznego posiłku. Prowadzi to do wzrostu tkanki tłuszczowej. Zwolennicy zdrowego żywienia mają nadzieję, że nie są zagrożeni wzrostem masy ciała. Czy tak? Zanim pojawi się wystarczająco dużo tego produktu, zadaj sobie pytanie, ile kalorii w twarogu. Z kwaśną śmietanką jest nawet smaczniejszy i łatwiejszy do postrzegania podczas posiłku.

Ale pytanie brzmi: jakie będą wysiłki twojego ciała w celu przetworzenia kalorii, które zostały wprowadzone. Dlatego przed podjęciem decyzji o pokonaniu porcji apetycznego granulatu sera z kremem, zadaj sobie pytanie, ile kalorii jest w sosie twarogowym. W celu dokładnego określenia wpływu sera twarogowego na ciało ludzkie, istnieje tabela kilokalorii. Znacznie zależy od faktu, w połączeniu z tym, jakie produkty są używane twaróg.

Ważne jest, aby zrozumieć, że w połączeniu z innymi składnikami (kwaśna śmietana, orzechy, miód lub cukier), zawartość kalorii w naczyniu twarogowym może się znacznie zmienić. Wszystkie te składniki są łatwiejsze do strawienia przez nasze ciało, jeśli są używane osobno.

Ser twarogowy z kwaśną śmietaną

Na 100 gramów produktu

Białka

15.40 gramów

Tłuszcz

20,00 gramów

Węglowodany

8,00 gramów

Wody

0,00 gram

Wartość kaloryczna

265,00 Kcal

Nie należy zapominać, że ser topiony o wysokiej zawartości tłuszczu jest dość kaloryczny i prowadzi do szybkiego nasycenia. Dlatego, zużywając to, konieczne jest zatrzymanie w odpowiednim czasie. Ludzie, którzy są skłonni do szybkiego przyrostu masy ciała, nie rozpaczajcie – bo jest niskotłuszczowy twaróg.

Ile kalorii jest obecnych w serze? Poniższa tabela pokazuje, że zawartość kalorii w twarodzie różni się w zależności od zawartości tłuszczu.

Ser twarogowy (kalorie stołowe, wartość odżywcza)

Wskaźnik Na 100 gramów
Sernik jest chudy Skrzep 9% Skrzep 18%
Wartość kaloryczna 110 169 236
Tłuszcze 0,6 9,0 18.0
Białka 22,0 18.0 15.0
Węglowodany 3.3 3.0 2.8

Po przeczytaniu niektórych danych dostarczonych przez dietetyków można łatwo ocenić wartość energetyczną sera domowego i zrozumieć (i lepiej zapamiętać) ile kalorii w serze – tłuszczu, tłuszczu, mleka domowego, ile kalorii w serze z cukrem i śmietaną.