571 Shares 4897 views

Jaki gruczołu prostaty u mężczyzn

Prostaty: Anatomia i fizjologia

Gruczoł prostaty (to prostaty) – niesparowane gruczołu hormonalnego wyłącznie korpus wtykowy. Jest to spółka zależna narządów męskiego układu rozrodczego. Znajduje się w centrum obszaru miednicy, gęsto pokrywa szyi pęcherza i cewki moczowej początkową dział. Część klapka jest ściśle związana z ampułką z odbytnicy, co pozwala jej swobodnie dotknąć do celów diagnostycznych. Kanały gruczołów otworzyć bezpośrednio do cewki moczowej.

Są tam gruczoł prostaty u mężczyzn?

Klasyczne pojęcie układu rozrodczego kobiety, pozwala nam powiedzieć z przekonaniem: „Nie”. Jednak ostatnie postępy w nauce wykazały, że kobiety w cewce moczowej, często bardzo zbliżone do jej ujścia, znajduje się niewielki stopień – żelazo Skene, który wykonuje taką samą funkcję jak że gruczołu krokowego u mężczyzn. Co więcej, jest ona podobna do morfologii i składu tej samej tajemnicy.

Gruczoł prostaty u mężczyzn: znaczenie i funkcja

Główną funkcją tej małej ciele – rozcieńczenie zawartości podczas wytrysku. Ale oprócz tego, że pełni rolę zaworu cewki moczowej podczas stosunku.

Sekret produkowany przez przysadkę, następujące funkcje:

 • Nasienie utrzymywania cieczy pod wpływem enzymu fibrinozina;
 • Funkcja ochronna – zniszczenie patogennych mikroorganizmów, z powodu zawartego w kompozycji kwasu cytrynowego;
 • Zobojętnienie środowisku kwaśnym cewki z powodu wydzielania środowisku alkalicznym.

zmiany związane z wiekiem

Normalnie, prostata u mężczyzn nie przekracza wielkości 30 – 43 mm, wartości te zależą nie tylko wieku, ale też na fizjologiczne pacjenta. Ponadto, żelaza nie powinna przekraczać 20 ml objętości. Zasada ta ma zastosowanie do każdego wieku, a wszelkie odchylenia od wartości jest uważany za patologiczne.

Wraz z wiekiem prostata powoli rośnie w rozmiarze. Im wyższy wiek pacjenta, – większa swoją objętość, lecz, jak wspomniano powyżej – nie przekracza ustaloną normę.

Gdy ból zakłóca normalne życie

Wszelkie problemy z prostatą, którym towarzyszą trudności i ból podczas oddawania moczu i stosunku płciowego. Wynika to z faktu, że znajduje gruczołu krokowego u mężczyzn. Jeśli odczuwasz dyskomfort w obszarze między narządów płciowych i odbytu, należy udać się do najbliższej przychodni i przekazać wszystkie niezbędne kontrole procedur.

Najczęstszym problemem związanym z gruczołu krokowego – prostaty – choroby zapalne, związane przede wszystkim z regionu przechłodzenia, w którym się znajduje. Tak więc ból towarzyszy silne trudności w oddawaniu moczu, aż do całkowitego zamknięcia cewki moczowej. Choroba ma tendencję do przewlekłego, będzie to oznaczać stopniowe zahamowanie funkcji seksualnych męskiego ciała.

Pozbycie się problemu

Leczenie krokowego kompletny i zależy od rodzaju i nasilenia choroby. Następujące wspólne metody pomogą, jeśli nie pozbyć się go całkowicie, aby pozbyć się pacjenta z towarzyszącym dyskomfortem:

 • antybiotykoterapia.
 • Zastosowanie immunostymulujące.
 • Procedury fizioterapewtyczne.
 • Masować bolące ciało.
 • fizykoterapia i specjalna dieta.

profilaktyka

Gruczoł prostaty u mężczyzn również nie jest chroniona, ponieważ może się na pierwszy rzut oka jest często poddawany niekorzystnych wpływów z zewnątrz, który staje się przyczyną wielu chorób, w szczególności zapalenia gruczołu krokowego. W celu zmniejszenia ryzyka, należy:

 • Uniknąć hipotermii miednicę i genitalia.
 • Utrzymania regularnego życia seksualnego.
 • Pamiętaj, aby wziąć badanie prostaty, co najmniej raz lub dwa razy w roku.